Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon utálom a munkámat, ez...

Nagyon utálom a munkámat, ez kihat a családi kapcsolatokra is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A céggel meg az emberekkel annyira nincs gáz, illetve az egyik főnököm elviselhetetlen, de inkább a munkakör, amit csinálok, nagyon nem jön be. Semmit nem csinálhatok önállóan, bármit csinálok, mindenbe belekötnek, mikor valamit előre megcsinálok, és örülök, hogy szorgalmas voltam, akkor is találnak valamit, ami nem jó. Ebben a munkakörben pont a főnökkel való együttdolgozás maitt már sokan voltak, jöttek-mentek az emberek. Sajna ez annyira negatív hatással van rám, hogy délutánonként idegbeteg vagyok, sokszor a gyerekkel kiabálok minden hülyeség miatt, meg a párom is egyre nehezebben visel el. Szóval félek, hogy a kapcsolatom rámehet erre. Van, hogy délután csinálunk valamit, és elkezdek bőgni, mert annyira nyomaszt ez a munkahelyi helyzet. Keresek másik munkát, de egy kisvárosban lakok, ahol nagyon kevés a lehetőség. Csak úgy otthagyni meg nem tudom, mert kell a pénz a megélhetéshez. Mit tegyek? Tűrnöm kell, amíg nem találok mást, ami akár fél évig, 1 évig is eltarthat? (dec óta keresek már) Félek, hogy addigra teljesen bedilizek.

Lehet, hogy nem teljesen ide illik a kérdésem, de itt legalább normális válaszokat adnak.


2011. ápr. 21. 10:33
 1/5 Bacher Martina válasza:

nem tudsz a kisvárosodon kivül egy másik helyen állást keresni? nincs a közeledben egy nagyobb város? mert minél nagyobb a város, annál jobb helyzetben vagy!

amúgy persze, jobb ha keresel mást, de addig meg úgy a jó felfogni, hogy ne érdekeljen... ha úgyis ott akarod hagyni őket, ne törd magad... ezekszerint nincs is értelme, ha előre dolgozol! nem értékelnek!

ha minden kötél szakad, van 1-2 természetes stresszoldó, én még nem próbáltam őket, csak a tv-ben láttam... talán próbáld meg...

2011. ápr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet sokáig csinálni. Én megpróbáltam, végül: 1. idegösszeomlást kaptam 2. elváltam


Keresd intenzíven az új munkahelyet!Szólj az összes ismerősödnek! A távoliaknak is!

Addig is, amíg találsz, vezess be heti több stresszoldó órát! Muszáj, kerül, amibe kerül, akár pénzben, akár időben.

Azóta megtudtam: a stressz negatív hatása inkább akkor jelentkezik, ha nincs pozitív mellette. Ha van elég örömforrás, lazítás, akkor jobban elviseled a stresszt is. De muszáj betenni órarendbe.

Íratkozz be jógára, az nagyon jó. Nem, baj, ha drága, meg fog térülni.Tanulj légzéstechnikát, amivel azonnal enyhítheted a feszültséget! Vagy esetleg hastáncra.Legyen egy nap, amikor a barátnőiddel találkozol. Fontos, hogy kibeszélhesd, de ne a családra zúdítsd!Esetleg kreatívkodással egybekötve, vagy egy másik nap a gyerekekkel fess, fűzz gyöngyöt, varrj bábot!

Nagyon fontos heti 5 órát legalább a friss levegőn, napon tölteni. Muszáj intenzíven kezelni ezt magadban, amíg jobbat találsz.

Ha végképp nem bírod, akkor inkább mondj fel! Még mindig kisebb a kár, mintha esetleg évekre megbetegednél! Rámehet a szívre is ez.

A főnöködre tekints ezentúl úgy, mint szenvedő emberre! aki nem bírja az érzéseit kontrollálni, és a beosztottait irányítani.

2011. ápr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem bírod, inkább mondj fel! Beszéld meg a pároddal!

3 hó munkanélküli, addig találsz. Nyáron vállalhatsz addig idénymunkát.

2011. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ja. A lazítás mellett a Remotív gyógynövény kapszullát kipróbálhatod. Napozás, úszás, futás is jó. Ha nagyon sok a pozitív élményed, az kiüt sokat a munkahelyi stresszből.

Inkább azok betegszenek meg, akin sok a teher, de csak teher. Akin ugyan olyan sok a teher, de van a mérleg másik felén sok örömforrás, azok jobban bírják! Ez tudományos kutatás eredménye (is)

2011. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az a lenyeg, hogy fogd fel ezt atmeneti allapotnak es probald magadban tudatositani, hogy nem kell veresen komolyan venni a munkadat. Elore dolgozol es meg az a rossz? Hat vegyel vissza a munkatempodbol, ha nem tudjak ertekelni a munkadat. Van sok ilyen munkahely, ahol meg annak szolnak be, aki tobb munkat vegez el, mert utana el fogjak varni, tobb munkat adnak stb. Van, ahol csigalassan dolgoznak, megszoktak azt a tempot es ott te leszel a fekete barany. Nem mondom, hogy ez jo allapot, de atmeneti szuksegnek fogd fel. Miert veszed annyira a lelkedre? Szemely szerint teged sertegetnek? Az eletben sok gonosz emberrel fogsz talalkozni, akarhova mesz. Probald meg a jot eszrevenni es jobban let.jni a bunkokat. Gondolj arra, hogy mi jo szarmazik abbol, hogy te felidegesited magad rajtuk? Neked csak ezzel elromlik az egesz napod, eleted meg a korulotted levoke is. Sokat segitene, ha lelkileg megerosodnel.
2011. ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!