Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen kiégtem a munkámat...

Teljesen kiégtem a munkámat illetően. Mivel tudnám feldobni magam?

Figyelt kérdés
Egy kisvárosban dolgozom, szóval aki azt akarja írni, hogy váltsak munkát, az szinte esélytelen. Mivel tudnám elérni, hogy újra motivált legyek? Irodában dolgozok, ott vagyok ügyintéző, de igazából semmi önállóságom nincs, minden, amit csinálok, leellenőrzik, beleszólnak, szóval nem álmaim munkája ez. De ezt is nehezen találtam. Mivel tudnám feldobni a hangulatomat, hogy jobb legyen a hozzáállásom?
2011. aug. 17. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyire szólnak bele, hogy mit vihetsz az irodába?

Én körülvenném magam pár diszkrét, de színes mütyürrel, és az is sokat dob a hangulaton, ha picit változtatsz az evési szokásokon.

Mondjuk ha szendvicset viszel, most próbáld meg a kedvenc főtt ételeidet, ha azt viszel, nálam a sülthúsos szendvics szokott a nyerő lenni.

Esetleg cigiszünetben egy eldugott kis helyen megmozgatod magad kicsit, az felélénkít.

2011. aug. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem is annyira a környezettel van a baj. Inkább az, hogy semmi önállóság, hanem mindenbe beleszólnak. van egy séma, hogy pl mi alapján számolunk árat, kiszámolom, de leellenőrzik, vagy valami miatt belekötnek (ez a vevő mindig későn fizet, ne adjunk neki annyi kedvezményt stb.) szóval sokszor csak azért, hogy beleszólhassanak, meg nekik legyen igazuk. Vagy csináljak valamilyen táblázatot, ha kész van, akkor meg: hát ő ezt meg azt az oszlopot kicserélné, meg beletenne még valamit. Vagy miért úgy jelölök valamit a papíron stb. Szóval nem ilyen fontos dolgok, igazából csak mindig az, hogy övék az utolsó szó. Szóval így meg dolgozni, hogy úgyse jó semmi, amit csinálok, meg ez a folyamatos ellenőrzés, mintha az oviban lennénk :-(((( Sajnos a főnök elég idős, már változni nem fog.
2011. aug. 17. 10:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, sokat nem tudsz tenni ellene, csak azt, hogy feldobod magad kicsit hogy ne zavarjon ez a dolog.

Egyszerűen hagyd rá, ha jobban tudja, jobban tudja.

Egyszer csak elront valamit és akkor te fogod kijavítani :D

Sajnos nekem apósom ilyen, mindig és mindenbe beleszól, a legrosszabb benne hogy mindig hülyeségeket mond :)

2011. aug. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én is ugyanebben a szituációban vagyok, de azzal a különbséggel, hogy Budapesten. Viszont a marketingesekből most Dunát lehet rekeszteni errefelé, úgyhogy én sem nagyon ugrálok el a jelenlegi helyeről, pedig szívből utálom.


Nekem az segített, hogy elkezdtem járni jógázni, néha aerobicozni. Zenére mozgok, amitől jó kedvem lesz, és hasonló érdeklődési körűek között vagyok. Kevésbé vagyok azóta befásult. Ennyi kis luxust meg nem is szabad sajnálni magunktól.


Na igen, meg amit anyukám mondogat: "emlékezz, drágám, volt olyan időszak is, mikor munkát kerestél, és hogy az mennyivel rosszabb volt"

Kezdem belátni, hogyha így fogom fel, akkor egy kicsit könnyebb. Meg vannak, akik sokkal rosszabb helyzetben vannak még mindig, akinek még ennyi sincs, sajnos nem is kell messzire mennem, elég csak körülnéznem a barátnőim között.


Kívánom Neked, hogy tudj és merj te is egy kicsit lazább lenni. Amolyan "lesz.rom"-típus, így könnyebb átvészelni a hétköznapokat.


L26

2011. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy van munkád. Én 2 diplomával keresek hónapok óta és semmi. Pedig nekem álmaim munkája lenne akár a te munkád is.

Na, ez motiváljon!

2011. aug. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha talán kicsit kedvére teszel a főnöknek, kikéred te előre a véleményét(mielőtt elmondaná), tanácsot kérsz tőle, jobb lesz a helyzet. Nyilván ő is hasznosnak akarja érezni magát, és ez sajnos a te szabadságod korlátozásával jár. Ha látja, hogy megfogadod a tanácsot, és megpróbálsz fejlődni(már amennyire a területed engedi), az lehet ad egy kis önbizalmat meg motivációt. Illetve igen, valami kis napi boldogság sem ártana:) Havi egy masszázs, vagy mozgás, esetleg egy torkos nap a cukrászdában munkaidő után néhanapján.
2011. aug. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!