Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől számít a családon...

Mitől számít a családon belüli erőszak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Na erre Én is kíváncsi vagyok. Apám ha ideges, felpofoz, " tarkón vág ", néha belém rug ( ha visszaadom a pofozást, általában rugással ), mert neki olyan kedve van.

Pl. multkor ment a hasam, kb 5napig, beteg voltam, mondta az orvos, hogy diétázzak, sajnos elég válogatós vagyok, AZ APÁM, tehát ismernie kellene, h mit szeretek és mit nem, ÉS TUDJA IS, de mégis olyan kaját hozott fel, amitől hányingerem volt... Mondtam, h nem eszem meg, erre megfogta a kanalat a másik kezével a hajamat és belegyömöszölte a számba én meg kiköptem, utána belerugtam, hiszen a sírástól is majdnem megfulladtam, majd ahogy voltam pizsámban, mezítláb átfutottam mamámhoz.. Utánam jött, érdekes akkor már kedvesebb volt, de mégis úgy reszkettem, hogy azt hittem elájulok. Ilyen csak egyszer fordult elő, de azóta tartok tőle, nem bírok vele lenni 10percnél tovább, mert egyfolytában ideges, félek, hogy hasonlót csinálnia...

:(

De feljelenteni meg elköltözni, nem tudok, egyszerűen NEM MEREK, ugyhogy nem tudom, hogy mitől számit ez az erőszak... :S

2009. márc. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Ez már bőven az.

De ezt ő is tudja.

2009. márc. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
mert nálunk apa iszik, és nagyon zavar, hogy anával hogy viselkedik. no meg velünk. tesómmal aki 17 éves, már össze is kapott, kicsit rugdosták egymást, meg ilyenek. de néha énis mondom neki, hogy hagyja abba, mert én hozzávágok valamit. Velem még nem is olyan.. de tesómmal igen. ÉS félek hogy anyával is fog, mert anya már párszor ráborította a kaját, meg mondjuk hozzávágott egy tányért.
2009. márc. 4. 19:17
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Hát anyukádtól se szép, hogy ráborítja a kaját. Lehet, hogy ezzel provokálja a veszekedést, verekedést.

De egyébként minden testi zaklatás, lelki terror családon belüli erőszaknak számít - de sajnos az is, amit anyukád csinál.

2009. márc. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
na igen, szal mindig mindkét félen múlik .... aztán h melyiknél borul ki előbb a bili, az egy más kérdés
2009. márc. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Gyámügy segíthet, te is jelentheted, de akkor lehet hogy a testvéreddel együtt mennetek kell... Nekem van egy barátnőm, aki annyira rossz családi körülmények között élt, hogy inkább az intézetet választották a testvéreivel. Sajnos a kettejük konfliktusán te nem tudsz változtatni, vigyázz, nehogy elfajuljon a helyzet, inkább intézetben élj a nagykorúságodig, mint a pszichiátrián, vagy börtönben.
2009. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem értek hozzá, tehát nem hiteles a válaszom. A sejtésem az, hogy onnantól beszélhetünk családon belüli erőszak, ha már megjelenik a KEGYETLENSÉG mint indíték. (Nem feltétlen fizikai, tettleges kegyetlenség, hanem bármiféle kegyetlenség.) Az első Válaszoló esete biztosan az, a Kérdező esetére nincs rálátásom, nem tudom, hogy ,,csak'' neurotikus tünetekről van-e szó, vagy kegyetlenségről is.


Bár családon belüli erőszak, kegyetlenség, bármiféle abúzus estén valóban kivánatos lenne mielőbb (lehetőleg azonnal) leválni, különválni, mivel ,,belülről''úgysem lehet segíteni a bántalmazókon (legfeljebb utólag, kívülről), de tudok róla, hogy az áldozatok sokszor félnek leválni, főleg az érzelmi leválás a nehéz számukra.


A másik fő gond, hogy a traumatikus élmények nem múlnak csak úgy el, nem felejtődnek el igaziból, hanem rejtve ott maradnak a mélyben, szorongás, depresszió, önértékelési zavarok, súlyos esetben rémálmok és filmszerűen visszaidéződő emlékmnyomok formájában. Mindez nagyon beárnyékolja az áldozat későbbi életútját, ezért ezeket a poszttraumás tüneteket igenis ki kell kezelni, pszichológussal, akár sikerül elköltözni, akár nem.


[link]


El lehet indulni akár úgy is, hogy a körzeti orvoshoz, családorvoshoz megy először az ember, ő majd továbbküld pszichológushoz, valószínűleg van társadalmbiztosításos alapon is, szóval ingyenes.


Ami a gyámhatóságot illeti (olvastam, szóbakerült), általában, úgy tudom, megpóbál más rokonhoz tenni, szóval ha van szóbajövő alkalmas rokon, az sok mindent megkönnyít.

2009. márc. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

mindenféle erőszak annak számít. még a szóbeli is. nem csak az ordibálás, hanem a zsarolás, kényszerítés is.

www.nane.hu

2009. márc. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

azért ennyire nem durva a helyzet.

És mindent apa vált ki. És tudok tenni ellene.

2009. márc. 6. 12:43
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
Azt jelenti,hogy néha jobb csendben maradni.Az emberek előbb vagy utóbb megnyugszanak.És teljesenmáshogy látják a dolgokat.Nem kell még szítani a tűzet.A bántalmazás nem szép dolog.De ha okos vagy,kitudod kerülni.Engedni kell a 21-ből.Még néha akkor is,ha igazad van.Csak így tartható rendben egy megsiklott kapcsolat.De miért történt a bántalmazás?Erre akkor tunék pontos választ adni,ha elmesélnéd.Mi volt a valódi ok???Küldhetsz privát e-mailt is.Válaszolok.
2009. márc. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!