Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családon belüli erőszak,...

Családon belüli erőszak, gyermekbántalmazás - hova fordulhatok?

Figyelt kérdés
Ha tudomásom van arról, hogy az ismeretségi körömből az egyik családban eléggé sanyarú sorsa van a gyerekeknek, hova fordulhatok? Hogy tudnám bizonyítani a veréseket, ha nincsenek a kezemben leletek? A lelki terrort ki tudják vizsgálni? A 7 éves gyermek szava mennyit ér ilyen esetekben, ha nincs más, aki el tudná mondani, mit művelnek vele odahaza?
2010. aug. 18. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpen a gyámhivatalhoz vagy a gyermekvédelmisekhez fordulj...ök egy szimpla még akár névtelen bejeltés alapján is kivizsgálást inditanak, föleg ha ilyen komoly dolgokrol számolsz be nekik
2010. aug. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyámhatóság, gyermekvédelem, háziorvos, rendőrség. Egyre komolyabban veszik a családon belüli erőszakot, mondd el a gyanúdat, és nekik hivatalból el kell járni. Hány olyan eset volt, amikor a szomszédok csak sejtettek valamit, de nem szóltak senkinek, míg nem történt tragédia. Elébe kell menni a bajnak, hogy a még nagyobbat meg lehessen előzni.
2010. aug. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Számtalan hely van ahova ilyen esetekben SÜRGŐSEN KELL fordulni!

Nem lényeg ha nincs a kezében bizonyíték, hiszen a fenyegetés, az érzelmi zsarolás, a megfélemlítés, az elszigetelés, a mozgásszabadság korlátozása, anyagi erőszak, és még sorolhatnám, ezek mind beletartoznak a családon belüli erőszakba.

Akiket ilyen estben először értesítenek:


KÉK VONAL GYERMEK ÉS IFJÚSÁGI TELEFON

Tel..: 116 111 (harmonizált európai hívószám)

Nonstop, ingyenes, mobilról is hívható

Honlap: www.kek-vonal.hu (az e-mailes levelező kapcsolathoz itt lehet eljutni)


ORSZÁGOS KRÍZISKEZELŐ ÉS INFORMÁCIÓS TELEFONSZOLGÁLAT (OKIT)

(a családon belüli erőszak következtében beállt válság azonnali kezelésére)

Tel. 06 80 20 55 20 (a nap 24 órájában mindenhonnan, minden telefonról hívható ingyenes telefonszám)

E-mail : okit@szmi.hu

Honlap : www.krizistelefon.hu

Levelezési cím: 1391 Budapest, Pf. 244.


Javasolni tudom még:

TELEFONTANÚ PROGRAM (bejelentést tehet, információt kérhet a rendőrségen)

Tel: 06 80 555 111


CSALÁD, GYERMEK, IFJÚSÁG KIEMELTEN KÖZHASZNÚ EGYESÜLET

Cím: 1064 Budapest, Podmaniczky utca 75.

Postacím: 1380 Budapest, Pf. 1061

Telefon: +36/1-225-3526 Fax: +36/1-225-3525

Honlap: www.csagyi.hu

E-mail: csagyi@csagyi.hu


Mindenképpen jelezze valaki felé az ügyet. A gyermek érdekében értesítsen valakit. Akár a rendőrséget is!!!

2010. aug. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
a gyámügyre egy névtelen levelet is küldhetsz,ha nem akarod h kiderüljön h te nyomtad fel öket.és kivizsgaljak az ügyet egyböl.nekem igy volt,h a nagymamára biztam a gyereket,aki betintázott és levitte a játszóra a gyereket és valaki felnyomta.
2010. aug. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Utolsó válaszoló, eltaláltad a lényeget. Szeretnék névtelen maradni, ugyanis a gyerekek szülei ismernek engem, nem egy összetűzésünk volt már emiatt. Az ő ismeretségi körükben van néhány "kissé" negatív figura, amolyan börtönt-fegyházat megjárt romák, akik már be lettek ígérve nekem és a családomnak ("felgyújtom a házad", "kivégzem a családod", és effélék), és bevallom, tartok tőlük.


A gyámügy és a gyermekvédelem elérhetőségeit már összegyűjtöttem, de sajnos nem túl sok jót hallottam róluk. Állítólag elvégeznek egy környezettanulmányt, de ha szociálisan mindent rendben találnak, akkor nem mozgolódnak, értsd: ha a gyerekek nem az éhhalál szélén állnak, van víz meg villany, nem dől rájuk a ház, akkor nem igazán tesznek semmit sem.

Ebben van valakinek tapasztalata?

2010. aug. 18. 19:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
18:58-as vagyok! Azért írtam le ezeket a címeket mert Gyermek- és Ifjúságvédőként dolgozok a rendőrségen! Sajnos én innen a gép mögül nem tudok segíteni, mert hivatalon kívül nem tehetek semmit,(GYES) de azokon a számokon névtelennek is lehet maradni, és ők azok akik biztosan kivizsgálják. Sajnos a gyámügy az, aki azzal van elfoglalva, hogy minél több pénzen üljön, amit majd az adott gyereknek kiszolgáltat 18 éves kora után.. Nem szeretik a "papírmunkát" így ezért javasoltam azokat a címeket!!! Segíteni fognak mert segíteniük kell!!
2010. aug. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem.

Az nem probléma, hogy helyileg távol vagyunk Bp-től?

Az ország szélén élünk... van megyei kirendeltség, vagy ilyesmi?

2010. aug. 18. 20:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Az én környezetemben sajnos több ilyen is van.
2010. aug. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hivatalosan megyei kirendeltségről nem tudok, ezek viszonylag új keletű dolgok. Ezek központi számok, úgyis tovább küldik az ember lányát ha nem stimmel valami, de azért vannak hogy segítsenek. Nekik nem derogál foglalkozni ilyennel, nem úgy mint a gyámügynek. Ha azonban gond van nem foglalkoznak a problémával akkor a helyi rendőrségen a Gyermek,- és Ifjúságvédőkhöz kell fordulni, vagy még ott a telefontanú, ott inkognitóba lehet maradni, és az ügyet továbbküldik a megfelelő hatóságnak!! Szívesen segítenék én is de sajnos, most nincs olyan hatásköröm mert itthon vagyok GYES-en. Így próbálok segíteni! Remélem sikerül minél előbb megoldani az ügyet!
2010. aug. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!