Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mi legyen, hogy oldjam meg?

Most mi legyen, hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy ide fog hozzánk költözni a párom húga.

És hát nem igazán jövünk ki.Ő sem bír engem,de én se őt.ilyen elviseléses szinten volt eddig is a dolog,hogy próbáltunk egymással jó pofizni,meg el viselni egymást.de csak néha találkoztunk.de viszont most egy házba fogunk lakni.félek majd,hogy most mindent meg kell vele osztanom,egész nap hallgatni a nyavalygásait,meg hogy ő okoskodik mit hogyan kell csinálni,próbál kioktatni.

szóval nem tudom,nem nagyon akarom ezt veszekedés szintjére terelni de mégis kéne valami megoldás,hogy ne legyen ebből probléma.igazából szerintem hozzá lehet majd szokni egy idő után,mondjuk csak pár hónapra költözik ide amíg nem talál melot,meg jobb nem lesz az anyagi helyzete.de addig is mit csináljak??nem akarok még egy terhet a nyakamba.így is van elég:((kérlek segítsetek


2011. ápr. 21. 12:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Mondd h csak aludni meg enni menjen oda.. de erre nincs jobb ötletem tényleg.. vagy csináljatok neki külön részt vagy mondjátok neki h a szoba v a konyha de ne legyen veled egy légtérbe..
2011. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd el a párodnak is az aggályaidat, de azt is tedd hozzá, hogy az ő kedvéért hajlandó vagy elviselni egy ideig, de ahhoz pár szabályt be kell tartani a húgának. (Gondolok itt arra, hogy ami nem az ő dolga nem szólhat bele, mint pl amit írtál hogy mi van ha kioktat). Így a párodnál is szerzel egy jó pontot, mert látja, hogy nem a saját érdekeidet tartod szem előtt, hanem az is fontos neked, hogy ő boldog legyen.
2011. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát ha nem párod fizeti a lakást, hanem mondjuk te is, hugica meg kb semmit, akkor ha kioktat mondd meg neki, hogy vegyen vissza, mert ti tesztek neki szívességet. Ha te is csak amelyan "ingyenélő" vagy akkor tűrj, mást nem tehetsz. De még kiderülhet, hogy jól ki tudtok jönni, vagy segít ő is dolgokban. Mondjuk nem rossz, ha van mindenkinek egy külön vacka, ahova elvonulhat. De felnőtt emberek vagytok, szóval mindent meg lehet beszélni és oldani, csak akarni kell.
2011. ápr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem tudunk segíteni.

ez a te harcod lesz.

kié a lakás?

2011. ápr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem előre gyártod a problémát. az is megeshet hogy teljesen normális lesz. egyébként én azt mondom hogy le kell ülni és beszélgetni. ha valami gond van akkor megmondani neki és megbeszélni. egyébként mivel ez a ti lakásotok ezért neki kell majd alkalmazkodni.
2011. ápr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

a lakás senkié.ugyanis külföldön élünk és mindenki szobát bérel benne,mi is bérlünk egyet a párommal és vannak itt még magyarok,de egy szoba üres oda fog jönni a húgica.

szóval dolgozunk mind ketten,ő haza ment mert nem volt munka,most fog vissza jönni melot keresni,de egyértelmű h segíteni kell kajába meg stb.de nem olyan házi tündér a konyhába,még régen a párjának se nagyon szeretett főzni mikor együtt laktak,szóval szerintem ez itt is rám marad.ő 23 én 20 éves vagyok,még régen amikor ő is kinn volt aztán szoktunk találkozni mindig kioktatott majdnem mindenről,sőt még mivel a párom anyjáéknak elég nehéz az anyagi helyzetük,még ő szokott idegeskedni hogy akkor mi mennyi pénzt küldünk haza nekik stb.mikor az én szüleim se állnak álltak valami fényesen.a lényeg h ő mindent tud,már az anyáéknak is elege van belőle mert otthon is ő okoskodik mindenen..szóval ez a gond,meg amikor még minden a régi volt,szóval ő a párjával lakott de egy városban éltünk volt olyan hogy már hajnali 7kor beállított ide mert hogy ő otthon unatkozik,meg egy "asszonynak már rég fel kell kelnie hétvégén,és akkor muszáj volt akkor is felkelni hogy ő ne unatkozon"

szóval ez a gond vele és nem tudom h oldhatnám meg ezt....

2011. ápr. 21. 13:22
 7/9 A kérdező kommentje:

igen,és elmondtam a páromnak ezt az egészet hogy tartok ettől.

már a legrosszabbra vagyok felkészülve,mert akkor nem érhet meglepetés.

már olyanok járnak a fejemben mert ő tőle kitelik,hogy mire megjövünk a melobol,van egy nagy tv-nk addigra ő már itt fog feküdni filmet nézni,meg ne adj isten felveszi a ruháimat,és akkor mondja úgye nem gond h felvettem,előfordult egy párszor,meg majd használja az én cuccaim....ja és laptop is egy van,igy majd föl le fog járkálni a gépért,holott én is ezzel töltöm le a szabadidőm,filmet nézzek,fészbuk vagy munkát nézegetek vagy bármi...

2011. ápr. 21. 13:25
 8/9 anonim ***** válasza:

gépre teszel egy jelszót. -.-"

Ne viselkedj te se éretlenül, mert akkor nem csoda, hogy még direkt is heccelni fog. Legyél felnőtt, az ajtónak gondolom van kulcsa, be lehet zárni. Ha nem tetszik neki, így járt. Ha nem vagytok otthon, hadd tévézzen, csak fixáljátok le, hogy ha hazaértek, húzzon onnan, mert van életetek. Kaját szerezzen mindenki magának, ha enni akar, akkor legalább mondd meg neki, hogy segítsen, vagy nem kap. Igazából egyik probléma se olyan, amit beszélgetéssel ne lehetne megoldani. Ha csak tűrsz és meg se szólalsz, persze, hogy nem veszi észre magát.

2011. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ha nekem együtt kéne laknom a párom hugával abból válás lenne. Egyáltalán minek költözteti valaki magához a húgát öcsét tök mindegy ha egyszer más saját családja van. Miért nem keres a lány magának egy albérletet és áll a saját lábára.
2011. ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!