Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldajam meg ezt a...

Hogyan oldajam meg ezt a szitut anélkül, hogy ne kelljen hazudnom, se különösebben titkolóznom a párom előtt?

Figyelt kérdés

A történet anyámról szól, aki elég nehéz anyagi körülmények között él, de nagyon szereti az unokáját.Most hétvégén lesz a pici keresztelője - 2 hónapos baba - és nem tud semmit se venni rá, meg vidéken lakik, ritkán téved be a városba, nem jár bababolt felé.Nem szeretném, hogy kellemetlen helyzetbe kerüljön, ezért vettem egy cumisüveget a napokban + van egy szép gyermeklepedő, amit még ő hozott, mert kapott valahonnan, de ezeket a párom még nem látta.A tervem az, hogy titokban a kezébe nyomom az összeállított ajándékos táskát, mikor lemegyünk érte, a keresztelő előtt, de tartok tőle, hogy nem lesz rá alkalom, hogy csak kettesben legyünk, ráadásul a csomagjaim között is feltűnhet ez a bizonyos táska.

Ti mit csinálnátok, hogy ne kelljen hazudnotok, ha mégis észrevenné és ne utólag derüljön ki ez a kis jóindulatú turpisság, amivel jót akarok az anyámnak és békességet is egyben.

Épkézláb válaszokat kérek, amit előre is köszönök.


2011. ápr. 21. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
mondd h elküldte csomagba előre h ne kelljen cipelnie
2011. ápr. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit kell ezen megoldani? Ez így készen van. Főleg, ha nem akarsz titkolózni, hazudni. Egyik ajándékot korábban már áthozta, másikat Te vetted meg helyette, majd megadja. Egyikben sincs semmi kivetnivaló.
2011. ápr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Én anyukád helyében érezném ezt roppant megalázónak. Mármint azt, hogy a saját lányom úgy gondolkodik, ha nem veszek ajándékot, mert nem tudok, akkor lenéz...

Csak akkor szabad szeretnie az unokáját, ha elhalmozza ajándékkal?

2011. ápr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mond azt a párodnak, hogy anyud küldött pénzt, hogy vegyél valami hasznosat a babának. Te meg csak jószándékú vagy és elviszed megmutatni anyudnak, hogy lássa mit is vettél a pénzből.

Szerintem ez így jó lehet, mert azt mondod hogy anyud nem igen jár babaholmis bolt felé, tehát csak úgy meg valamit nem akart venni, inkább odaadta a pénzt hogy hasznosra költhesd.

2011. ápr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Bocsi, de ez nem hangzik valami jól...

Egyszerűen mond meg az igazat, "itt ez a lepedő, nagyon szereti a picit, de nem jár bababolt közelébe...". Biztosan szeret a párod, akkor meg? Semmiképpen sem kell hazudni, titkolózni.

2011. ápr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

"ritkán téved be a városba, nem jár bababolt felé"


Mondd azt, hogy küldött pénzt hogy te vegyél valamit, amire szükségetek van. Nálunk anyukám is így csinálja, jobb is mintha butaságot venne, úgyis én tudom jobban, mire van szükségünk, mi tetszik.


De őszintén szólva én megérteném, pl. anyóséktól mi sem kapunk semmit (a Föld másik oldalán laknak, sokkal rosszabb körülmények között - a postaköltség több lenne mint a cucc).

Ha valaki kedves rokon, szeretettel süt pl. egy tálca süteményt, akkor nem várom el az értékes, erőn felüli ajéndékot.

2011. ápr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a párod is megértené azt, hogy anyukádnak sajnos nincs lehetősége ajándékot venni. Gondolom tudja, hogy milyen az anyagi helyzete.

Ez nem szégyen, hogy titkolni kelljen. Édesanyádnak is mondd meg, hogy ne verje magát költségbe, tényleg süssön valami finom sütit vagy tortát, ha futja az összetevőkre.

2011. ápr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

15:13-as, félreértettél, illetve nem tudod a teljes történetet.

A párom családjában nagy hagyománya van az ilyesminek és bizony az anyósom igencsak lefele tud nézegetni.Dehogy én nézem le!És én nem akarom azt a kényelmetlen szitut, hogy mikor megjelenik a rokonság átadni az ajándékokat, akkor anyám ott álljon üres kézzel és az anyós gondoljon jópár cifrát.Sajna olyan kiszámíthatatlna természete van, hogy képes még szóvá is tenni a dolgot.Légyszi ne gyere azzal, hogy akkor nem tartanád a kapcsolatot, mert ez nem ilyen egyszerű, bizonyos kompromisszum kell mindenképp, mert lehet, hogy egy nap - remélem nem lesz rá alkalom - oda fogunk költözni hozzájuk ( ezt nem részletezem, miért kerülhet rá sor - ezért aztán célom, hogy fenntartsam, ha mást nem is: a látszatot.

Egyébként azt a tanácsot fogadom meg, hogy elmondom a való igazságot, hogy én vettem meg az ajándék másik felét, csak hát ismerem a páromat, hogy sajna bizonyos dolgok - így a sznobság és ítélgetések terén - az anyjára ütött.

Kösz a válaszokat, utolsó, neked is zöldet adtam, mert van igazság abban, amit írtál, ha én felém kéne pózolnia, de mint olvashatod, nem..

2011. ápr. 21. 15:21
 9/12 A kérdező kommentje:
15:13-asnak szólt.
2011. ápr. 21. 15:24
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez anyukádnak jól fog esni. Nekem qrva rosszul esne, akkor is, ha tudom előre, hogy az a bizonyos ajándék tőlem van a látszat kedvéért, s akkor is ha nem tudom előre s a kezembe nyomná a lányom, hogy tessék ezt te hoztad. Ha egyszer nincs akkor nincs amiből, amikor lesz akkor bepótolom. Az, hogy az anyatársam mit szól hozzá, vagy tán a vejem az az ők dolguk, mert elsősorban a lányom miatt meg az unokám miatt megyek el, nem a látszat kedvéért.

Ha akkora nagy gondban vagy, emiatt, akkor hívd meg anyukádat hamarabb hozzátok 1 nappal keresztelő előtt "segíteni", így nem kell a nép csodálkozzon, hogy mit hozott s időd is lesz felkészíteni az anyósfogadásra.

2011. ápr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!