Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehettem ilyen szerencsét...

Hogy lehettem ilyen szerencsétlen, hogy egy ilyen családba születtem bele?

Figyelt kérdés

A szüleim egyfolytában azzal cseszegetnek, hogy úgysem lesz belőlem semmi, hajléktalan leszek és hogy készüljek, 18 éves korom után mehetek amerre akarok ja és a továbbtanulásomat nem támogatják, mert nem fognak 3-4-5 éven keresztül azért pénzelni, hogy utána ne legyen belőlem senki.

(Hozzáteszem, a jegyeim jók, 11.-es vagyok a környék egyik legnívósabb gimnáziumában a félévi átlagom 4,8 lett; németből 10. év végén tettem előrehozott érettségit és nyelvvizsgát, angolból most készülök ugyanerre. Orvosnak készülök, ami szerintem nem egy olyan szakma, ami felesleges lenne és amivel a híd alá kerülnék, na mindegy..)


Egyfolytában megkapom, hogy semmire nem való meg hasznavehetetlen vagyok, hogy olyan, mintha nem is lennék, mert még ők megszakítják magukat a munkában, addig én semmit nem csinálok. Nem lehet nekik megmagyarázni, hogy a tanulás is lehet éppen olyan kemény munka, mint amit ők csinálnak - egyszerűen nem tudják felfogni, hogy annak aki állami támogatás alatt akar az orvosira bekerülni, annak annyit kell tanulnia amennyit csak tud.

Persze a házimunkában igyekszem segíteni, amikor csak alkalmam van rá próbálok a hasznukra lenni, de azért néha tanulni is kell..


Nem vagyok az a bulizós típus, havonta egyszer-kétszer járok el a barátaimmal bulizni vagy néha-néha becsúszik egy mozi is. Persze ezelőtt is kapok egy kiadós fejmosást, hogy a csavargás megy, az otthoni segítség meg a tanulás nem stb stb.


Egyszerűen nem tudom hogyan kellene kezelnem ezt a helyzetet, nem tudok olyat csinálni, ami nekik jó lenne.. :(


2011. ápr. 21. 18:03
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj, jelentkezz az orvosira, halassz egy évet, dolgozz addig, így már nem kell a szüleidtől függened.

RAjtuk sajnos nem tudsz változtatni...

Van testvéred? Vele is így viselkednek?

Mióta tart az a "hülye vagy lányom" dolog náluk?

2011. ápr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
4%
igazuk van.mármint hn nem akarnak eltartani még x évig. dolgozzál szépen szombatonként,nyáron stb. ha annyra tovább akarsz tanulni,ne a szüleidet szapuld,hanem tegyél szépen erőfeszítéseket. a bulira,mozira szánt pénz félre is tehetnéd.
2011. ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

Kedves első:

Nincsen testvérem, egyke vagyok sajnos.

Ez az időszak mióta tart? Kb mióta az eszemet tudom.. :(


Kedves második:

Egyáltalán nem azt várom el, hogy pénzeljenek éppen ezért tanulok rengeteget és teszek erőfeszítéseket is. Gondolhatod biológia és kémia fakultáción nem a mosolyodra adnak ötöst..

Azt meg azért nem várhatod el senkitől, hogy éjjel-nappal tanuljon vagy dolgozzon, szórakozni egy percet se, mert az hú de nagy bűn! Az anyagi helyzetünkbe belefér a havi 1-2 alkalom, akkor miért ne tehetném meg?

Nyilván ha szegények lennénk, nem így csinálnám.

2011. ápr. 21. 18:13
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnállak a szüleid miatt, elég fura felfogásuk van.

Sajnos rajtuk nem tudsz változtatni.:S

Szerintem tanulj tovább, hogy fel vegyenek az orvosira, aztán ha felvettek menj el diákmunkára.

Én is dolgoztam a fősuli mellett, és igyis letudtam diplomázni, és pénzem is volt mindig. Albérletbe laktam és ritkán jártam haza.

2011. ápr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan, eszem megáll, milyen gondolkodású emberek élnek manapság... borzalom... kérdező, tanulj, jelentkezz valahová, keress nyáron munkát, akár most is, otthoni cikkrás, mellé akármi, az gy keresett pénz elég lesz 1 évig kb, utána halassz, dolgozz. Mást nem tehetsz. Orvosi mellett ne vállalj munkát, öngyilkosság.
2011. ápr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidnek egyáltalán nincsen igaza. Nagyon sajnállak hogy ilyen szüleid vannak. az előző hozzászolonak nincsen igaza, egy 11.es lánynak még kell az a kis szorakozás(néha mozi, buli) nem tanulhat állandoan. bocsi hogy nem tudok tippet adni hogy mit csinálj. max annyit tehetsz tényleg hogy elmész dolgozni amikor tudsz.
2011. ápr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
Ne rágódj azon, hogy a szüleid ilyeneket gondolnak rólad. Tanulj és mutasd meg nekik, hogy igenis lesz belőled valaki. Az én tesóm most első éves az orvosin. Neki is mindenki azt mondogatta, hogy nem fog még bejutni sem, meg úgysem fogja bírni a vért. Bejutott és minden gond nélkül nézegeti a halottakat, ráadásul elég jól megy neki az egyetem. Kitartás! Tanulj! Sok sikert!
2011. ápr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
94%
fuu jo sok komi jött.. a 2. hozzászolora értettem. bocsi:S
2011. ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nincs igaza annak, aki szerint a gyerek egy 18 évre szóló szerződés. Soha nem tenném meg a fiammal, hogy ha tudom támogatni, akkor nem biztosítom neki a lehetőséget a tanulásra. Egyszerűen szörnyű, hogy sokak szerint ez a normális, hogy kivágom és nem támogatom. A célom, hogy a gyerekem azt csinálja felnőttként, amit akar, ne pedig valami olyan munkát, amiből vagy nem él meg, vagy gyűlöli és undorodva megy dolgozni. Őszintén remélem, hogy van még, aki hasonlóan gondolkozik.


Kérdező, tanulj nyugodtan. Vedd fel a diákhitelt és ha jól tanulsz ösztöndíjat is fogsz kapni, valamint ha egyedül élsz, akkor szoctámot is.

2011. ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 napietus ***** válasza:
100%
második, nagyon nem értek Veled egyet. ha valakinek ilyen okos és szorgalmas gyereke van, tegye össze a kezét szépen, és gondoljon azokra, akiknek a gyerekei tleg csavarognak, isznak, drogoznak, bukásra állnak stb. nem tudom, kinek milyen átlaga volt, nekem 4,8 szintén, én tudom, milyen kemény munka van ebben. persze, majd az egyetem alatt vállalhat diákmunkát, de a szülőknek akkor is támogatni kell, és nem elvenni a kedvét az egésztől. az meg külön dícséretes, hogy látva az egészségügy mai helyzetét, valaki még akar egyáltalán emberek gyógyításával foglalkozni. szóval ne add fel, tanulj szorgalmasan, nyáron vállalj munkát és tegyél félre az egyetemre, ha tudsz! én nagyon szorítok Neked!
2011. ápr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!