Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen szerencsétlen?

Miért vagyok ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés
Mindigis nehezen tudtam megnyílni bárki előtt. Mit tegyek hogy jobban tudjak velük nevetgélni viccelődni? A munkahelyemen eléggé hülyén érzem magam, vannak akik lenéznek mert visszahúzdó, csendes vagyok és most kezdenek el piszkálni. Viszont próbálom nem hagyni a dolgot, nem megy. Félek is, mert pánikrohamaim vannak és nem akarom hogy a munkahelyen is rám jöjjön, ehhez viszont ki kell nyittanom a számat és olyannak kell lennem mint a többieknek ami nem megy... (engem mindig is kiröhögtek, kiközösítettek és nem bízom senkiben és semmiben) Kérlek segítsetek :(
2011. szept. 18. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy én még nem tartok ott, hogy munkahelyem legyen, de közösségben vagyok nap mint nap, és szoktak ilyen problémáim lenni nekem is.Én is pánik beteg vagyok de megtanultam kezelni 1 év alatt. Gondolom folyamatosan szorongsz is. Ezzel a legnagyobb baj, hogy ha nem kerekedsz felül rajta könnyedén depresszió eshetsz. Azt nem tudod, hogy miért nevetnek ki, vagy miért nem lehetsz a közösséged teljes tagja?
2011. szept. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem mondják ki, hogy miért... Soha senki nem mondta a szemembe hogy miért piszkál. És tudom hogy hülyeség, de engem nagyon bánt. Negatív jeleket "bocsátok ki" vagy mi? Nem tudom...


De te hogyan tanultad meg irányítani a "betegséged"?

2011. szept. 18. 14:49
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egyszerűen azért, mert tartanak tőled. ezt nem rossz értelemben írom, hanem úgy értem, hogy benned meg van valami a belőlük hiányzik, és ez az ami szúrhatja a szemüket.Vagy, nem ismernek téged. Sokszor ítélkezik az ember felszínesen. Próbálj velük beszélgetni, hozz fel hétköznapi témákat szerintem igy a legegyszerűbb megnyílni. Legyen önbizalmad mert azt megérzik rajtad és máris másképp viselkednek majd a közeledben vagy veled. Az, hogy valaki negatív energiát sugároz magából bizonyos értelemben igaz lehet. Nekem is mondták már. És nálam hatott a mosoly ereje. Lehet folyton szomorkodni és úgy járni kelni a világban de ezt teljesen felesleges a világnak megmutatni hiszen ahogy már említettem elsőként nem biztos, hogy szimpátiát ébreszt a másikban. A betegséggel" kapcsolatban annyit, hogy tereld el a gondolataidat! Tudom, hogy nem egyszerű. Én most elkezdtem inni az orbáncfű teát, mert az egy éve történt ideg összeroppanásomnak köszönhetően nem csak pánikbeteg hanem depressziós is , ami olykor eléggé zavar a minden napokban. Én elhiszem hogy ez segít rajtam,és máris 2 nap te fogyasztás után jobban érzem magam. (1 ső voltam) :)
2011. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez nem teljesen ugyanaz, de én pl nagyon zavarban voltam, amikor kezdtem nőiesedni és megbámultak a buszon, vonaton, bárhol, merthogy milyen szép vagyok. És nem csak férfiak, nők is. Én olyat játszottam, hogy ha néztek, én a szemükbe néztem, és nem kaphattam el a tekintetem, míg ő félre nem néz. Azóta sokkal könnyebben kommunikálok akár ismeretlenekkel is, vagy akár mosolygok rá bárkire (és itt nem a fiúkra gondolok, hanem akár kedves nénikre stb). Szerintem próbáld ki.
2011. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hagyd rájuk ereszd el a füled mellet és a munkára koncentrálj.Ha nem szimpatikusak nem kell velük barátkozni
2011. szept. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De te is tudnál változtatni, csak elhatározás kérdése. Nekem is van egy kisebb szorongásom, pánik betegségem. Ez mind azért alakult ki, mert keveset jártam emberek közé. De eldöntöttem változtatok, most sulizok, melózok, barátkozom, bulizok. Bár én mindig is barátkozós nagy szájú voltam. Én azt tanácsolom, nyílj meg egy kicsit, mert meg tudnál minden fejben dől el. És ahogy mondtad vonzod a negatív dolgokat. Persze, ha nem szimpatikusak az emberek azokkal ne beszélgess, de ahogy látom rád férne egy jó barátnő és egy kevés társasági élet!
2011. szept. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :) A teát azt én is kipróbálom
2011. szept. 18. 15:10
 8/10 A kérdező kommentje:

Az tény, hogy egy kis társasági élet rám férne... Amugy sem megyek nagyon bulizni, meg partikra..

És hát jah,lehet ha lenne pasim könnyebb lenne, igaz barátnőm van csak ő neki el kellett költözni egy jó 60 km-rel alrébb :(

2011. szept. 18. 15:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én szerintem is azért is alakul ki ez,mert keveset vagy emberek között.Illetve csak annyit,amennyit muszáj.

Nem kell feltétlenül barátkozni a munkatársakkal,de egy minimális szinten azért tartani kell velük a kapcsolatot,és néha kérdeznie ezt-azt. Nagyon rosszul tud elsülni,ha pl semmit nem tudnak rólad,te se róluk,és aztán meg szívességet kell nekik tenned,vagy neked kell kérni tőlük.Az olyan hülye érzés tud lenni. Ha nem is kerülsz velük igazi barátságba,egy felszínes kedves kapcsolat azért legyen.

El kell kezdened kapcsolatokat építeni.A szorongásra konfliktus kezelésre és szinte mindenre jó megoldás a SPORT.Ezt komolyan mondom. A testnek és a léleknek is jót tesz.Ha olyat választasz,ahol sok ember sportol,akkor ott tuti lehet barátkozni,ismerkedni. Ez kezdetnek jó lenne szerintem,vagy bármi más hobbi, ahol többen vannak! A lényeg,h minél többet legyél emberek közt, az ügyeid is magad intézd(posta,és egyéb apró-cseprő dolgokat is).Légy sokat levegőn is,én sokszor lesétálok 1-2 buszmegállót,mert félek a tömegtől,de utána újult erővel visszaszállok a buszra :)

2011. szept. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is mondták sokszor, h sportoljak stb, de nekem valamiért ilyenkor nem jobb. de hát nyilván mindenkinek másképp reagál a szervezete az ilyenekre. (1 ső voltam)
2011. szept. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!