Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek illene a húsvéti összejö...

Kinek illene a húsvéti összejövetelt, találkozót kezdeményezni?

Figyelt kérdés
Nekünk, három gyerekkel, vagy a nagyiknak?Eddig minden évben év voltam, aki kezdeményezett, szervezkedett.
2011. ápr. 21. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi kiskorunk óta az egyik nagyszülő családhoz megyünk. Másik mamámék sosem tartanak semmit, de akikhez megyünk, ők eléggé hagyománytisztelőek. A mai napig keményen dolgoznak, én nem bírom azt a fizikai melót 22 évesen, amit ők 70 évesen, mégis mindig meghívnak. Szóval szerintem egyszer ő is elhívhat benneteket, kivéve, ha betegek vagy anyagilag nem úgy állnak.
2011. ápr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a megszokás miatt most is azt várják, hogy te kezdeményezz, ők esetleg már hagyománynak tekintik.
2011. ápr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a húsvéti és a karácsonyi családi összejövetelt a dédszülők intézik (nagyszüleim) persze a mi segítségünkkel. a többit ünnepen én látom vendégül a családot.


szerintem itt nincs etikett, ha nálatok volt eddig, lehet most is azt gondolják Te fogod kezdeményezni. de ezt nyugodtan beszéld meg a családdal, ha neked kényelmetlen 3 gyerek mellett sütni főzni egész nap, mondd meg a nagyszülőknek, hogy idén inkább intézzék ők

2011. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy kinek ILLENE, erre semmi szabály sincs.

Általában minden családban vannak kialakult szokások, ott ezeket illik betartani.


Ha te úgy érzed, hogy neked terhes, hogy mindig te szervezel, akkor elöször ugyan az idei évben csináld úgy, ahogy szoktad, de az összejövetelen vesd fel, hogy jövöre ki is fogja szervezni. Igy be tudod vezetni, hogy évente váltogassák egymást a családtagok.

2011. ápr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!