Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan adagolnátok ezt be a...

Hogyan adagolnátok ezt be a szüleiteknek? Elköltöznék.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lehet ki fogtok nevetni, de érdekelne, hogy Ti mit tennétek a helyemben.

22 éves lány vagyok, egy poros kis faluban nőttem fel. Van akinek ez megfelel, nekem nem. Mindig szerettem volna Pesten élni, oda jártam suliba két évig, nagyon megkedveltem a pörgést, a pezsgést, jól érzem magam ott, szerettem a csoporttársakat, mai napig tartom velük a kapcsolatot. Most találkoztunk a záróvizsga óta először és szóba került, hogy ki, mikor szeretne önálló lenni. Lenne egy lehetőség a felköltözésre, albérletbe. De az a baj, hogy a szüleim 100% h nem fognak ebbe beleegyezni. A pénz úgymond nem probléma, tehát már dolgozom, mellette most műkörmös tanfolyamot végzek, szeretnék több lábon megélni, tehát nem várom el, hogy eltartsanak, sőt szerintem manapság egyre később állnak a fiatalok munkába, ez nem lehet kifogás.

A baj az, hogy anyukámmal nagyon szoros a kapcsolat, tudom, hogy óriási botrány lenne, ha el akarnék menni. Az a baj, hogy csak én és a bátyám vagyunk neki, mondjuk ő mellénk költözött a barátnőjével :) tehát nem maradna egyedül...nemtudom. Mivel a barátnőim már kezdik az önálló életet, és lassan le se....ezért már ők se kötnek ide. Természetesen amikor tudnék, hazajárnék. A melóhely félúton van Pest és a lakhelyem között, tehát az utazási idő nem változna.

Itthon rettentően unalmas az életem.


Ti mit tennétek? Élnétek a lehetőséggel?? Hogyan adagolnátok be a szitut otthon?


2011. ápr. 21. 20:42
1 2
 1/14 anonim válasza:
95%
szerintem menny el,anyukádnak próbáld megmagyarázni hogy egyszer mindenki "kirepül a fészekből" és hogy már önálló vagy,szerintem kezd azzal hogy sokszor mond el neki hogy már felnőtt nő vagy és megbírkózol mindennel megfogja érteni
2011. ápr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%

Nem költöznék el. Nem a szórakozás a legfontosabb az életben.

Azt a pénzt,amit az albérletre költesz,inkább tedd félre. Ha már van megtakarításod,akkor gondolkodj a külön életen.

Még akkor is ez az okosabb,ha ma az a divat,hogy minél előbb külön a szülőktől.

2011. ápr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tarthatnak vissza, pláne ha már magadnak keresed a pénzt, én biztos mennék, a szülők meg csak szülők, úgyis megbocsájtanak az égvilágon mindent, szóval nem nagyon foglalkoznék vele mit szólnak hozzá, megmondanám mi a helyzet aztán mennék.
2011. ápr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Mennyire van messze Pest a mostani lakóhelyedtől?

Úgy értem, totál "távkapcsolattá" válna a szüleiddel való kapcsolat, vagy azért egy kisebb autó/busz úttal "le lehet rendezni" a különbséget?

2011. ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs abban semmi furcsa, ha egy 22 éves lány (nő) szeretne a saját lábára állni. Ezt meg kell érteniük. Ez az élet rendje, ha a gyermek felnő, akkor önállósul. Mostanság ez borzasztó nehéz egy fiatal pályakezdőnek, de akinek van rá lehetősége, ki kell használni. Ezt meg kell, hogy értsék, és azt is, hogy egy fiatal nőnek ingerekre van szüksége, ismerkedésre.. akár érvelhetsz azzal (ha nincs barátod), hogy egy nagyobb városban sokkal több a lehetőség, szakmailag is, de az ismerkedéshez is, ebben a pici faluban elég kis eséllyel találnád meg életed párját..

Érthető az is, hogy nehéz az elszakadás 22 év után, de akkor is ez az élet rendje.

Szerintem egyszerűen csak ülj le velük, és mondd el nekik mindezt. (Talán azt a részét nem kell annyira kidomborítani, hogy mennyire unakozol.)

2011. ápr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
(Mindezt most úgy mondom, hogy én lassan 26 leszek, és még szülőkkel élek, pedig van munkám, ki tudnék szenvedni valami albit, de én azok közé tartozom, akik azt a pénzt inkább félreteszik. Csak én budapesti vagyok, itt nőttem fel. És persze minden rendben otthon. Ha valamelyik nem így lenne, lehet, hogy már én is albiznék – ugyanilyen körülmények közt.)
2011. ápr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Tényleg gyűjthetnél egy saját lakásra, de a költözés ellen nem lehet kifogása.
2011. ápr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális ,hogy 22 évesen önálló életet akarsz. Ez nem divat kérdése....

Ma inkább az a jellemző,hogy a "gyerekek" 35 éves korukig a szüleik nyakán élősködnek mivel "megtehetik". Ezért tünhet egyeseknek furcsának,hogyha valaki önálló lesz és elszakad a szüleitől..Maradjon otthon és gyüjtögessen. Oszt meddig? tegyük fel,hogy havi 80at költene az albérletre,ha otthon lakik és dolgozik akkor az otthoni kasszába azért illik beleszállni már 22 évesen,szóval 80at biztos nem rak félre.Kis jóindulattal 60at. Számoljátok ki,meddig kell gyüjtögetni,hogy egy lakás ára,vagy kezdő önerő összejöjjön. Nem mindenki teheti meg,hogy 30-40 éves koráig otthon lakik,és nem is mindenki szeretné,nincs ezzel semmi baj

2011. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
szerintem menj, ha jobban éreznéd magad pesten. anyud majd valahogy átvészeli a hiányodat. biztosan jól esne neki, ha legalább hétvégén meglátogatnád.
2011. ápr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Egy önerő – ha jó biztosítót választok, és kedvező lesz az a lakáshitel – akár öt év alatt összejöhet. Én most fogok elkezdeni gyűjtögetni, most lett munkám. 26 leszek. Meglátom, hogy tényleg itt fogok-e élni még öt évig a pici szobámban.. Történhet bármi, a magánéletem is befolyásolhatja, a véleményem is megváltozhat.. Valamennyire irigylem azokat, akiket valmai más is rákényszerített az albérletre azon kívül, hogy szívesen lennének önállók.. (Ez nem jelenti azt, hogy irigylem, akinek a szülei verik egymást, és nem volt szobája.)
2011. ápr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!