Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők miért azt mondják hogy...

A nők miért azt mondják hogy a babám/gyerekem? Miért nem azt, hogy a babánk/gyerekünk?

Figyelt kérdés
Általában mindenkitől igy hallom,és ez nekem olyan furcsa. Úgy jön le,mintha az a gyerek egydül az ővé lenne. Vagy csak nekem jön le igy?
2011. ápr. 21. 23:53
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet, hogy azert mondja ugy, mert a ferj nincs jelen es hulyen venne ki magat a tobbesszam, mikor egyedul beszel valakihez? En akkor szoktam azt mondani, hogy a gyerekem meg babam, ha a ferjem nincs ott, hisz nem vagyok tudathasadasos, hogy tobbesszamban beszeljek es azt mondjam a "gyerekunk". Pl. bemesz egy hivatalos helyre es azt mondod, hogy szeretnek venni egy ruhat a gyerekunknek. Szamomra felreertheto. A mi gyerekunk, akik beszelgetunk vagy kinek a gyereke? Hisz nem ismerik a parod, nincs is ott. Ettol meg nem gondolom, hogy csak az en gyerekem, csak nekem igy jon a szamra, igy logikusabb.
2011. ápr. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
89%
Én eddig sosem hallottam többesszámban senkitől. Mindenki azt mondja hogy az ő gyereke, maximum akkor mondják hogy gyerekünk ha mindkét szülő jelen van.
2011. ápr. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
94%

A férfiak is így mondják, ha beszélgetnek valakivel a gyerekről: a fiam, a lányom. Vagy ha a szülőkről beszélünk valakinek, akkor azt mondjuk, az anyukám, az apukám, akkor is, ha valahol van egy testvérünk.

Akkor szoktuk esetleg többes számban mondani, ha mondjuk mindketten jelen vagyunk, vagy ha amit mesélünk, az megkívánja.

Pl. Találkoztam a tanárnővel és azt mondta, a gyerekem rosszalkodott az órán. De: Két éve házasodtunk össze a férjemmel és egy éve megszületett a kisfiunk.

Szerintem ez így az általános, és így nem veszi ki magát furcsán.

2011. ápr. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
85%
Èn ezt meg teljesen meg tudom cáfolni,ugyanis rengetegszer mondom a férjemnek hogy: a fiad!
2011. ápr. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
91%
Azt sem mondja senki, hogy: Gyere ide, kisfiunk! :D
2011. ápr. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
88%

amikor éjjel felébred, mindig mondom a férjemnek, hogy "a te gyereked!!!" :D


ahogy az első válaszoló írja, nem vagyok elmeroggynat, hogy többesszámban beszéljek mikor egyedül vagyok a gyerekemmel :)

2011. ápr. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
80%
egyszerűen ilyen a magyar nyelv. az apukák is így használják.
2011. ápr. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig jobb,mint amikor mondják,hogy "ettünk,ittunk,kakáltunk,stb..."

Ahogy kiderül hogy terhes a nő,azonnal el kezd többesszámban beszélni.Inkább mondja úgy hogy gyerekem,mint hogy gyerekünk.Pont elég azt hallgatni hogy ettek,ittak,kakáltak..

2011. ápr. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Utolsó: ebben igazad van.

Rosszul fogalmaztam meg,ezt inkább úgy értettem,hogy sokan úgy beszélnek a gyerekükről,mintha az 100% ban csak az övék lenne.Mármint az egyik félé(inkább az anyák hajlamosak erre)

2011. ápr. 22. 00:37
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Én értem mire gondolsz és egyet is értek... Valóban így nem hangzik olyan durván. De amikor ideír az anyuka, hogy "jaj mit tegyek a volt férjem el akarja venni a gyerekeM?" akkor szerintem eléggé az. A férj csinálja meg a gyereket, menjen dolgozni, de joga nincs hozzá csak a nőnek? Én valahogy ezt érzem sok hisztérikus anyukától... Szerintem elég undorító tud lenni.
2011. ápr. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!