Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám kórházba van, nem...

Apukám kórházba van, nem hiszem h ki fog már jönni. Ha úgy van akkor lemondjunk az örökségről?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak,apám alkoholista,most is a pia miatt van kórházba de az orvosok azt mondják h nem biztos h életbe marad. Apám nem fizetett gyerektartást,az állam fizette helyette 3 évig,de tőle nem tudta behajtani az állam,így egy csomó kamat ment arra az összegre. Így csak addóságot örökölnék. De mivel én is és a tesóm is kiskorúak vagyunk nincs pénzünk kifizetni,és anyukánknak sincs annyi h kifizesse apám addósságát.

A mamám(apám anyja) erölteti h fizessük ki,mert majd ha ő meghalé akkor apa részét mi örökölnék,és ha most lemondunk akkor késöbb se kapunk semmit. De nekünk erre nincs pénzünk h az adósságot kifizessük,sőt én ugy halottam h kelle ha nem csak adósság van ilyen örökösédi adót fizetni. Arra sincs pénzünk. Napról napra élünk éppenhogy.

Ilyenkor mi a teendő? Kell akkor is fizetni ha lemondunk az örökségről? Ahol van ingyenes jogi tanácsadás ott megcsinálják ingyen azt h még apám életében lemondunk az örökségről?


2011. ápr. 22. 00:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
A közelmultban volt egy ilyen problémém,igen,lemondjatok! Nehogy halgassatok a nagyanyóra! Hanem mondotok le a ti adósságotok lesz,és az állam be fogja rajtatok hajtani! Menjetek el közjegyzöhöz,és irjatok papirt,hitelesítse,tudom ezis pénzbe van,de gondolom sokkal kevesebb mint az adósság amit apád hagyott.
2011. ápr. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
8%

látom nem zaklat fel különösebben apád halála...bármennyire is rossz apa volt,szeret és neked is kéne őt.tudom hogy most nem erre a "lelkizésre" vágysz de megkaptad (:

amúgy hogy a kérdésre is válaszoljak:csak simán mondjatok le az örökségről nagyanyád meg mehet a jó büsöd francba ha tudja is hogy szegények vagytok és még így is fenyegetőzik h nem kaptok az ő pénzéből ha nem fizetite ki a kb 3x-osát...

2011. ápr. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Nem szerethet az ember mindenkit. Én úgy kezelem az apámat mint aki mintát adott h megszülessek. Azért mert most kórházba van a saját hibája miatt,nem fogom hirtelen megszeretni. na mindegy,nem is ez a kérdésem.


És ha lemondunk az örökségről(ha meghal) akkor ha a mamámmal történik vmi akkor mi már nem örökölünk a tesómmal? A mamám gazdag,van neki 3 háza is,meg több bankszámlán is pénze. de se én se tesóm nem szeretnék ha az lenne h azt mondaná vki is h az addóság nem kellett a pénz meg igen

2011. ápr. 22. 00:15
 4/32 anonim ***** válasza:
92%

Nem jól írta az első..

Adósságot lehet örökölni DE csak az örökség erejéig..

Ha mondjuk apukádnak van háza, és van az állam felé mondjuk 4 millió forint tartozása akkor csak abban az esetben öröklitek a 4 milliós adósságot ha az örökölt ház értéke meghaladja ezt az összeget. Ha a ház nem ér csak 2 milliót,akkor a 4 milliós adósságból csak 2 milliót örököltök vagyis az örökség összegéig..De mivel írtad hogy apád nevén nincs semmi így az adósságot sem fogjátok örökölni,mert nincs miből levonni..Nincs örökségi rész..

Azt hogy nagyanyád túléli a fiát az egy dolog..Ott már nem apád fog örökölni hanem a gyerekei..Ez pedig nem tartozik bele apád hagyatékába..Sehol nem írják a jegyzőkönyvbe ,hogy X.Y. meghalt,de az édesanyja él még,és onnan örökölne ennyi és ennyi összeget..

(tavaly halt meg az apám..Semmi vagyona,ingatlanja nem volt,de volt 3 millió forint tartozása..Mivel semmi vagyonnal nem rendelkezett így nem örököltük az adósságot sem.Apám anyja még él,de szóba sem jött,hogy apám örökölhetett volna..Ő már nem él..A mama igen) Ja! a jegyzői díjat akkor is ki kell fizetni ha lemondtok az örökségről..Az összeg mindig az öröklött összeg arányától függ.Nekünk 3000 forintba került.

2011. ápr. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
25%
Örökségről lemondani nem lehet,csak kizárólag egyenesági rokon javára,és akkor is csak akkor,ha Ő elfogadja!ma voltunk ügyvédnél,nálunk is ez a helyzet pont.Férjem akart lemondani az örökségéről,de mivel az apjának Ő az egyetlen gyermek,nem lehet lemondani,csak ha van élő egyenesági rokon,és természetesen ha az el is fogadja.
2011. ápr. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
17%
mit mondtak az orvosok mi miatt nincs sok remény? májkárosodás?
2011. ápr. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%
Örököltök a nagyi után ha nincs más gyereke, ha át is iratja valakire a köteles rész jár amenyiben ti vagytok az egyetlen élő rokonok. Mondjuk nem értem mért erőlteti a dolgot ha egyszer nincs pénzetek, ha enyire fontos neki mért nem ő fizet?
2011. ápr. 22. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
13%
Adósságot nem lehet örökölni
2011. ápr. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
32%
00.23as mondja jól
2011. ápr. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
tesóm is látott már ilyet. adósság volt a házon amit x megörökölt csakhogy a ház nemért annyit mint amennyi jelzálog vollt rajta. elméletileg nemlehet adósságot örökölni ,de a végén mégis minuszba jössz ki
2011. ápr. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!