Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lesznek az ember rokonai...

Miért lesznek az ember rokonai gonoszak és önzők ha pénzről, örökségről van szó?

Figyelt kérdés
Örökös vagyok és a másik fél ki akar iktatni az örökségből,lemond mindennek és fenyeget.Vér szerinti rokon,nem voltunk túl jóban eddig sem,de most aztán képes lenne megölni,miért lesznek ilyenek az emberek ha pénzről van szó?Más is tapasztalt már ilyet,mért én már többet is?Én nem veszekszem,de ő folyton kóstolgat,alig bírom szó nélkül.
2009. nov. 30. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

"Miért lesznek az ember rokonai gonoszak és önzők ha pénzről, örökségről van szó?" helyett:


"Miért lesznek az emberek gonoszak és önzők ha pénzről vagy értékről van szó?"


a legtöbb ember ilyen, aljasak, gusztustalanok, mind1 miért lettek ilyenek, sok szegény van aki nem ilyen, tehát nem azért van mert, hogy kisemmizettek vagyunk.


ennyi ezt el kell fogadni, ilyenek és kész.

2009. nov. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Szia!Szerintem egyértelmű,mindenki szeretné magának a "megérdemelt jussát".Minden a pénz körül forog,sajnos.

Ha korábban sem voltatok túl jó viszonyban,akkor talán méginkább érthető,hogy most miért viselkedik így.Sok gonosz,áskálódó,mindenre elszánt ember él a Földön és valószínűleg te is kifogtál egy ilyet a rokonságodból.

Mindenesetre ne hagyd elfajulni a dolgokat,nyílván megvéded majd magad,ha kell!

2009. nov. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Saját magadon kívül senkiben se bízz meg,és senkire ne számíts,mert tudod,az ember gyarló.Ha pénzről van szó,sajnos a legtöbb teljesen elveszíti az eszét,és a józan ítélőképességét.Ez van,ezzel együtt kell élni.A mi családunkban is előfordult már ilyen,és én is sokszor tapasztaltam ilyet.Ezen változtatni nem tudsz,maximum küzdeni a végsőkig a saját igazadért!

2009. nov. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért,mert a pénz a minden,ha pénz van akkor minden más van. Sajnos ez így van. Pénz beszél.....
2009. nov. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A való világ bizony nem csak egy műsor cím, és nem is mindig "piskóta".


Vannak dolgok amik az iskolapadban vagy tanfolyamon, nem sajátíthatóak el. Mindig tanulnunk kell a kialakult helyzetekből, és midig jönnek újabb és újabb helyzetek. Nehéz helyzetekben improvizálni kell, de mindig észnél kell lenni! Sablonos, de igaz.

Nem könnyű megmondani, hogy mit is kellene tenned pontosan pl. ebben a helyzetben.


Azonban egy biztos, ha meg vagy győződve az igazadról, és azt elvitatnák tőled, akkor küzdened kell! Bármit is teszel (vagy nem teszel), az rányomja a bélyegét az egész későbbi életedre.


Hogy miért lehet ilyen pont egy rokon? Miért ne?!

Lehet nem vigasztal, de -finoman szólva- nem te vagy az egyetlen, aki így jár. Ehhez valóban gyomor kell, de sokaknál ez nem gond.


Van egy mondásom:

"Ahol a pénz az isten, ott az embernek nincs értéke"

2009. nov. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát nekem 3 gyerekem van és nem szeretném erre tanítani őket, hogy csak saját magukba bízzanak meg, meg ilyenek, mert ettől csak még gyarlóbb lesz a világ.Egyébként meg amit adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el! és másokkal ne foglalkozz, még akkor sem ha kóstolgat én max. olyankor a képébe vigyorognék, hogy bőszítsem csupán azzal a ténnyel,hogy én létezem, ezért örököltem én is.
2009. nov. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk mikor meghalt a mama, 3 gyerekre hagyott mindent. a temetésre szánt pénz az egyik zsebében landolt. A bútorok az ő házában vannak. A földterület az ő nevén van. A másik kettőnek jutottak a cérnák, tűk (varrónő volt), szamóvár, kép a falról, fotók. És mégis, a kettő, kevésbé anyagilag értékes örökségével sokkal boldogabb. Mellékesen megjegyzem, hogy az ülőgarnitúra az egyik gyerek laksába jó lett volna, hiszen épp most költözött. Akinél az anyagi érték landolt, ő meg a 40 milliós házába vitte....
2009. nov. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert ezt látták otthon, így lettek nevelve. Mi nem vagyunk önzők a nővéremmel, mindenben segítjük egymást pedig 10 év van közöttünk. Az örökség kapcsán sem kaptunk hajba, együtt intéztünk mindent. Én még emlékszem, hogy mikor gyerek voltam és meghalt a nagymamám, akkor apukám és a nővére lemondtak az örökségről az öccsük javára, mivel nekik már volt lakásuk, az öccsüknek meg nem. Egész egyszerűen azért, mert szerették. Nekem és a testvéremnek ez a minta, ilyen értékrendek szerint élünk.
2009. nov. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A lényeg h Te hogy viszonyulsz az egészhez és h oldod meg a helyzetet .

Ha ami neked jár igy is ugy is megkapod akkor ne törödj másokkal.

Ha viszont ki akarnak semmizni akkor taposs te is a gázra.

Frakastörvények.Ne légy nyuszi.

És Nem a pénz miatt!!

2009. nov. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem anyum és apum is 4-4-gyerekes családból származik.Anyum a legidősebb, apum a 3. gyerek volt.Mindkettőnek korán meghalt az apjuk. anyum 15 volt, apum 4.És mindkettő(főleg anyum)úgy nőttek fel, hogy segítettek felnevelni az anyjuknak a saját testvéreiket.Egy fillért sem örökölt egyikük sem, mindkét családnál a legkisebb fiúké lett a szülői ház, ők pedig boldogultak, ahogy tudtak, de ha segítség kellet(házépítés, kerti munka stb...)a testvéreikre mindig számíthattak.Túl rövid az élet ahhoz, hogy azt nézzük mit kapunk én adni szeretek leginkább.Ezt belém nevelték.Egyébként apumék már mind a 4-en meghaltak(a testvérek), anyumék még mind a 4-en élnek, pedig én még csak 30 múltam.Viszont nekem csak 1 testvérem van apám halála után semmi vita nem volt köztünk.Ő mai napig a szülői házban él a családjával és anyámmal, pedig ő az idősebb és én a fiatalabb.Ha egyszer anyum itthagy minket, akkor én nem fogom a testvérem kirakni onnan, rábízom, hogy mennyit fog nekem fizetni a házból.Ha fizet elfogadom, ha nem fizet azt is elfogadom.
2009. nov. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!