Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fognak örökölni a...

Hogyan fognak örökölni a gyerekeim, ha lemondanak az apai örökségről. A nagyszülők után még örökölhetnek?

Figyelt kérdés

A volt férjem alkoholista,ezért is váltunk el. Úgy adódott hogy számolnom kell azzal hogy esetleg meghal. A gyerekeim az apjuk után csak adósságot örökölnének,ezért mondtam nekik h le kéne mondaniuk majd az örökségről. Az ex férjem szülei azonban tehetősek(nem kívánom a halálukat,de!) ha valami történne velük miután a volt férjem meghalt akkor lányaim örökölnek utánnuk?

A volt anyósóméknak a volt férjem és még egy fiuk van. Ha a lányaim az apjuk lemondanak az örökségről(az adóóságról),akkor ha a nagyszüleikkel történik vmi ők már semmit nem kapnak? Mert ha így van,akkor inkább veszek fel személyi kölcsönt és kifizetem az adóóságot.


2011. máj. 25. 11:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%
Ha lemondanak,akkor a nagyszuloktol sem kapnak semmit
2011. máj. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Hát ha hamarabb hal meg a férjed, mint a nagyszülők, akkor a gyerekeid örökölnek a másik testvér ill. azok gyerekeivel együtt. Viszont,ha a nagyszülők halnak meg előbb, akkor a férjed örököl, és csak utána a gyerekek. Ha adóssága van, akkor talán lesz annyi esze,hogy az örökségéből rendezi. Ha nem rendezi haláláig, akkor mérlegelni kell,hogy mekkora az adósság. Ha mondjuk akkora,hogy kifizetik a gyerekeid belőle az apjuk adósságát és még maradna is, akkor érdemes nem lemondani róla.
2011. máj. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nagyon úgy néz ki hogy a volt férjem fog hamarabb elhunyni,az alkohol tönkre tette teljesen a máját.

Tehát ha a gyerekek lemondanak az adósságról akkor a nagyszülök után még örökölhetnek? Vagy nem úgy van ha lemondtak az apjuk után járó örökségről,akkor a nagyszülök után se kapnak semmit?

2011. máj. 25. 11:27
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

ha lemondanak az apai örökségről,akkor az adósságról mondanak le,de a nagyszülők halála után a fele őket illeti (fele a volt férjed testvérét vagy annak gyerekeit),függetlenül az apától (mármint ha meghalt előbb persze)


ha a nagyszülők halnak meg hamarabb akkor örökséget csak az exed és annak a testvére kap (a gyerekeid csak akkor majd ha az apjuk is meghal és nem dorbézolt el mindent)

2011. máj. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem mindenképpen kérj jogi segítséget, mert azért egy személyi kölcsön nem játék, most írhatunk itt bármit, az a biztos, amit szakértő mond. Minden önkormányzatnál van heti 1x ingyenes jogi tanácsadás, el kéne menned, az a biztos.
2011. máj. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%

Minden örökség külön hagyatéki eljárást von maga után. Lehet az, hogy valaki lemond az egyikről, de a másik örökségről nem.

De fontold meg azt a lehetőséget is, amennyiben most nem mondanak le az apjuk utáni örökrészről, hanem elfogadják az 50 % örökrészt (a másik 50 % elvileg a tied??) és a banknál kéritek a fennálló tartozás átütemezését (= olyan részletekben fizetitek a továbbiakban a tartozást, ahogy azt fel tudjátok vállalni).

Ekkor van időtök (ha szükséges) az egész ingatlant elfogadható árban eladni, a tartozás kifizetése után esetleg egy kisebbet venni. Még az is előfordulhat ez esetben, hogy a nagyszülői örökrész hamarabb a kezetekbe kerül, mint a fennálló hitel visszafizetése, és így már biztosan előnyösebb helyzetből tudtok dönteni, hogy melyiket adjátok el, aminek az árából viszont a bankot teljes egészében ki fogjátok fizetni.


Nem kell elkapkodni, és idő előtt lemondani az örökrészről.

2011. máj. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
csak a gyerekek az örökösök,mivel elváltunk nekem ugymond semmi nem jár. Bank felé,és az állam felé is van tartozás. Mivel a gyerekek kiskorúak,én fizetném ki helyettük az adósságot. De csak akkor ha ez esetben örökölnek majd a nagyszülök után
2011. máj. 25. 11:42
 8/20 anonim ***** válasza:
55%
És mi van, ha a nagyszülők mindent a másik gyerekükre és annak gyerekeire hagynak?
2011. máj. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Az adósságra nem kell felvenned kölcsönt. Az örökölt adósságot csak az örökölt vagyon erejéig kell fizetni. (Ha legális adósság.)
2011. máj. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

*És mi van, ha a nagyszülők mindent a másik gyerekükre és annak gyerekeire hagynak?


Hát ha az "egyik" gyerek (= a férjed) meghal, akkor pont az lesz, hogy az élő gyerek örököl mindent, nem? Szerintem. De egy jogász jobban tudja.

Én csak az öröklési sorrendet tudom: gyerekek, ha nincs (élő) gyerek, akkor a szülők, ha a szülők nem élnek, akkor a testvérek, ha azok sem, akkor más rokonok. A feleség (férj) nem örököl. A házasság alatt szerzett vagyon 50%-a őt illeti meg (ez nem örökség tárgya), a maradék 50% az az örökség, amire a házastársnak csak haszonélvezeti joga van (pl. a házból nem lehet kitenni élete végéig).

2011. máj. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!