Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám tele van hitellel. Ha...

Anyám tele van hitellel. Ha meghalna megörökölném őket? Lánya vagyok. Vagy le lehet mondani az örökségről?

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Csak az örökség értékéig lehet örökölni az adósságot.
2010. febr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
95%
Igen, vissza lehet utasítani. De ha nem tennéd akkor is csak az örökség erejéig van felelősséged a tartozásaira.
2010. febr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogsegélyszolgálatnak dolgozom, biztosan tudom, hogy az anyukád tartozását halála után csak az örökség értékéig vagy köteles megfizetni, tovább nem, kivéve, ha a hitel mellé életbiztosítást is köttettek anyukáddal, mert akkor annak fedeznie kell a hitel összegének egy töredékét, és csak a maradékot az örökség értékéig vagy köteles kifizetni.

Vagyis: ha az örökséged pl. egy ház kb. 2 millió értékben, de a tartozás 4 millió, csak 2 milliót kell kifizetni, és ha nem fizeted, akkor sem a te házadat terhelik meg a hitellel, hanem az örökölt házat, a te neveden lévőhöz nem nyúlhatnak.

Remélem, érthető voltam.

2010. febr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Le lehet, de akkor mindenről lemondasz a tartozással együtt.
2010. febr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet mondani.De ha kisebb a tartozás mint az örökség akkor nem érdemes.
2010. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kisebb lenne, mert nincs semmi a nevén.
2010. febr. 21. 19:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha kisebb ma tartozás akkor megéri.Én is így jártam...Örököltem 5 millió tartozást és egy családi házat.Sajnos végrehajtás alatt volt már a ház,úgyhogy gyorsan kellett lépnem.De szerencsére hamar eltudtam adni.
2010. febr. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Neki még ház sincs a nevén.
2010. febr. 22. 19:19
 9/9 anonim válasza:
100%
Akkor nincs is nagyon mit örökölnöd... A hitelezői csak akkor kezdhetnek veled bármit is ha elfogadnád az örökséget, s akkor is csak a örökség (hivatalos szervek által) felbecsült értékéig követelhetnek rajtad bármit is! Kivéve persze ha kezességet vállaltál, adóstárs vagy..stb. Ja meg, hogy ha vagyonát a hitel felvétele után íratja rád... különben semmi aggódnivalód nincs!
2010. febr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!