Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » FÉRFI VÁLASZOLÓK, nem vagyok...

FÉRFI VÁLASZOLÓK, nem vagyok én olyan rossz, amilyennek a férjem lát?

Figyelt kérdés
Férfi szemmel érdekelne, hogy mi a gond velem? Most ia a munkahelyemen vagyok délig, aztán megyek haza ünnepi készülődésre. A férjemnek hagytam otthon ebédet, arra kértem csak, hogy a fasirtot süsse ki, és most össze veszett velem, hogy én miért akarok háziassznyt faragni belőle? Istenem, dolgozok - jó pénzért (!), normál háziasszony vagyok, sokat foglalkozom a gyerekekkel, akkor miért irritál egy férfit, ha néha be kell segíteni a házimunkába? Nem érzem magam hibásnak, mégis én vagyok a rossz, és "szégyelljem magamat"!!
2011. ápr. 22. 10:23
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
4%
Biztos utálja a fasirtot, én is utálom.
2011. ápr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Figyelj, ha hazamegyek, tisztában van vele, hogy készül a töltött káposzta, a saláta, a sültek, a sonka és a sütik. Elegem van már abból, hogy én kétszer annyit dolgozok mint ő és mégis ilyen! Majd megtudná, ha munkanélküliként várnám otthon a 25.000 forintot. Néha azt érzem, hogy ő erre vágyik, mert akkor jobban tudna rajtam uralkodni!
2011. ápr. 22. 10:35
 3/31 anonim ***** válasza:
98%
Azért, mert csak "néha" kell besegítenie. Ha rendszeresen kellene, akkor másképp értékelné a helyzetet. Nekem az a véleményen (és szerencsére a férjemé is!), hogy ha mindketten dolgoznak, akkor a házimunkát is 50-50%-ban kell végezni, nincs én munkám, te munkád, mindenki addig csinálja, míg el nem fogy. Így sokkal több időnk marad egymásra. És nem az a lényeg, hogy mennyi időt tudjuk lógatni a lábunkat (amíg a másik beledöglik a meló után az otthoni műszakba), hanem az, hogy EGYMÁSRA mennyi időnk jut.
2011. ápr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
78%
Ő nem dolgozik?
2011. ápr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%

*tisztában van vele, hogy készül a töltött káposzta, a saláta, a sültek, a sonka és a sütik.


Minek? Pont elég egy normális adag kaja, főleg, ha semmit nem segít. Mi vagy te, szakács vagy rabszolga? A húsvét miért a zabálásról szól, miért nem arról, hogy egy hosszú hétvégét együtt tölt a család, és esetleg te is pihensz?

2011. ápr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
95%
Hát szerintem te rontottad el. Vagy már így elrontva kaptad az anyukájától a férjed...nem kellett volna rászoktatni, hogy mindig otthon várja a kaja és neki semmit nem kell tennie. Egyáltalán nem normális dolog, hogy ha mindkét fél dolgozik, akkor utána a házimunkát nem akarják elosztani....nem csinálhat csak az egyik mindent...sajnos nem tudom, hogy lehet egy ilyen elrontott pasit megjavítani...talán ne készíts semmit, és akkor rájön, hogy eddig milyen jó dolga volt...de ebből úgyis csak veszekedés lenne...Sok sikert! hátha ír vki vmi jó tippet....
2011. ápr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
80%

Rendeljetek kaját!

:)


A többit már előttem leírták! :)

2011. ápr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező! Hát honnan tudhatnánk mi azt? ;)


Ennyi információból meg főleg nem.


Férjednek biztos van valami problémája, amit nem tud kifejezni más módon. Ebben lehet, hogy benne vagy Te is, ám az is épp annyira lehet, hogy nem. Előfordulhat, hogy Ő olyan elvárást érez (talál ki magának), ami nincs is a valóságban. És előfordulhat ez veled is. Ilyenkor nincs más jó módszer, mint leülünk beszélgetni egymással. Eleinte ez nehezen megy azoknak, akik nem szoktak hozzá. Egyrészt nagyon megy vele az idő, miközben semmi "hasznosat" nem csinálunk. Másrészt őszintének kell lenni, elsősorban magunkkal, aztán a másikkal is. Én úgy látom, az ilyen beszélgetések haszna óriási. Megelőzhetnek egy csomó bajt. Nem sajnálom az időt rá. Legfeljebb valami később lesz készen, nem lesz akkor a rend, tisztaság, később eszünk. Cserébe lesz családi béke. Azt ki-ki eldöntheti, neki ez mennyit ér?

2011. ápr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
78%
Az én férjem se segít otthon semmit, még piszkálódásnak veszi, ha megkérem valamire. Nekem is elegem van....!!!!
2011. ápr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
96%

az én párom szó nélkül segít mindenben, mindent megcsinál, tegnap is mire hazamentem ki volt takarítva az egész ház, néztem is egyet

szerintem nevelés kérdése, hogy milyen példát lát otthon, próbáld megbeszélni vele hogy te is dolgozol így neki is be kell segíteni a hazimunkába

2011. ápr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!