Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tisztára kivagyok már idegileg...

Tisztára kivagyok már idegileg. Mit tegyek? Tiszta idegbeteg.

Figyelt kérdés
Sajnos, bár ne adná az isten, még velünk él a 19 éves ,,testvérem" aki nem dolgozik, nem tanul, itthon idegesít mindenkit, kegyetlenül ordibál anyával is, velem is (engem meg is ver, csak azért, mert ha idegesít nem reagálok vissza) ha meg elkezdek vele kiabálni mert már olyan az állapotom idegileg, akkor meg röhög is. Mint most az előbb, én meg itt bőgök, mert annyira elegem van már, rosszul vagyok ha meghallom a hangját is. Nem jár sehová, egész nap idegesít mindenkit, képes a gépen veszekedni, ezért is ordibál, vagy nekivág valamit az ajtónak. Ha játszik a gépen, és elbukja a játékot, akkor az öklét veri a falba és ordibálni kezd. Tiszta idegbeteg. Nincsen semilyen végzettsége, anyáék még támogatják is, még a kocsit is neki akarják adni, pedig egyszer egyet már összetört, vagy harmadszorra vizsgázik, de sosem fog átmenni. Több éve ez megy, anya nem szól rá (nagyon engedékeny, és pont ez a baj!) apa meg külföldön dolgozik, egy hétig itthon van egy hónapban, előtte meg nem csinálja ezt! Egyszer amikor kérdezte anya, hogy miért ver engem ez a válasz: ,,Mert ő kisebb, családtag vele megtehetem" na erre nagyon szívesen megvertem volna, de akkora, hogy már félek tőle. De hiába mondom anyának is, hogy vigye el orvoshoz, vagy bármi, nem csinál semmit, egyszer beszélt vele, de olyan lágy hangon, hogy egy kisbabához is szigorúbban beszélnek... Meg van 1(!) haverja, folyton ide jönnek cigizni, mérgezik a cicát, engem és anyát. Arról meg nem is beszélve, hogy a cicát is rugdossa. Nagyon szívesen nekivágnék valamit, vagy nem tudom, mert már nem bírom lelkileg, sem idegileg. Még ő mondja nekem, hogy belőlem nem lesz semmi, meg milyen ribanc vagyok, közben én tanulok rendesen, nem is vagyok az az eljárós tipus, nem járok bulizni, itthon vagyok szinte majdnem folyton ha csak el nem megyek a barátnőimhez. Ő meg nem tanul, szilveszterkor is úgy berugott, hogy érte kellett menni, ezért egyedül voltam itthon, a szilvesztert is tönkretette. Mit csináljak? :'(((((
2011. ápr. 24. 10:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. ápr. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Elkényeztetett taknyos kölök. Ha elköltözöl, akkor megoldódna a helyzet. Kétlem, hogy pszichiátriai eset lenne, de ha így is lenne, te ebbe nem avatkozhatsz bele, ha anyukádék eltűrik, te sokat nem tehetsz. Nem marad más, csak a költözés, ha ilyen nagy a baj.

De hány éves vagy?

Mert a testvéred egy lázadó kamasznak tűnik, semmi másnak, egy szaros gyereknek, akit agyonkényeztettek, és mellette még gonosz is.

Öhöm, mi az, hogy ver a testvéred? Mármint megver, hogy ezzel kimutassa a dominanciáját? Hát, figy, én ezt nem hagynám...

Nem tudnál a nagyidékkal lakni?

De az a ház, ahol laktok a szüleitek háza, tehát ha anyud nem látja be, hogy ez így tarthatatlan, akkor nem tudsz mit tenni.

Apud nem tud a testvérednek munkát külföldön? :D

2011. ápr. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Te mennyi idős vagy?

Sajnos nem tudsz mást tenni, minthogy megpróbálod kibírni és jól tanulni, hogy minél előbb elmehess.

Azért én megpróbálnám felvenni a telefonommal amikor örjöng, ha nem is filmet, de hangfelvételt úgy is csinálhatsz, hogy ne vegye észre.

És ha édesapád hazajön, akkor lemondanám neki a problémát és lejátszanám a felvételt. talán akkor észretérnek a szüleid.

mert így tényleg senki és semmi nem lesz a tesódból.

2011. ápr. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó vagyok. Amúgy meg, ha csak 12 vagy, ahogy sejtem, akkor meg csak túlspilázod a dolgot.

De a lényeg,hogy az a szüleid háza, és neked alkalmazkodnod kell. :)

Figy, szerintem nem lehet olyan szörnyű a helyzet :). Mármint van családod, aminek sokan örülnének. :) Beszéltél már nagyival, vagy valakivel? Mert ők is ezt mondanák szerintem, hogy túlspilázod.

2011. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az utolsó előtt voltam, bocsi.

Csak érted, nem látunk bele a helyzetedbe. Beszélj közeli hozzátartozóval.

2011. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
16 vagyok. Nem tud munkát, mert szerintme nem is vennék fel. Nagyiék meg messze laknak, a suli miatt nem is lenne túl jó
2011. ápr. 24. 10:49
 7/17 A kérdező kommentje:
De már annyira nem tudom elviselni hogy ver. Már kételkedem hogy lesz e még valaha kék-zöld folt mentes a karom :'(
2011. ápr. 24. 10:50
 8/17 anonim ***** válasza:

Beszelhetsz a Mamaddal pl., a masik hogy menjel el otthonrol. Lehet setalni, kerekparozni stb., tehat kozos programot szervezzel a baratnoiddel, s igy kevesebbet kell otthon ulnod,

hiszen a Testvereddel is az a baj, hogy otthon ul, es duhong, de ha elgondolkozol, akkor mar latni fogod, hogy Te is ugyanazt teszed.

2011. ápr. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De én nem verek senkit, mert nem ocsmányul kiabálok anyával is...
2011. ápr. 24. 10:55
 10/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok, de ti normálisak vagytok? Mi az, hogy túlreagálja, és ő is ugyanilyen? :D Komolyan már nevetek egyesek hozzászólásain. Gondolkozzatok már! Egy tehetetlen 16 évesről van szó aki függ az egész családjától, és állandóan verik!! Nem tud csak úgy elköltözni, a családjára van utalva. Kérdező mást nem tehetsz, minthogy százszor, ezerszer is beszélsz anyukáddal, sírsz neki, és elmondod, hogy ez neked így nagyon rossz és tegyen valamit.
2011. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!