Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tisztára kivagyok már idegileg...

Tisztára kivagyok már idegileg. Mit tegyek? Tiszta idegbeteg.

Figyelt kérdés
Sajnos, bár ne adná az isten, még velünk él a 19 éves ,,testvérem" aki nem dolgozik, nem tanul, itthon idegesít mindenkit, kegyetlenül ordibál anyával is, velem is (engem meg is ver, csak azért, mert ha idegesít nem reagálok vissza) ha meg elkezdek vele kiabálni mert már olyan az állapotom idegileg, akkor meg röhög is. Mint most az előbb, én meg itt bőgök, mert annyira elegem van már, rosszul vagyok ha meghallom a hangját is. Nem jár sehová, egész nap idegesít mindenkit, képes a gépen veszekedni, ezért is ordibál, vagy nekivág valamit az ajtónak. Ha játszik a gépen, és elbukja a játékot, akkor az öklét veri a falba és ordibálni kezd. Tiszta idegbeteg. Nincsen semilyen végzettsége, anyáék még támogatják is, még a kocsit is neki akarják adni, pedig egyszer egyet már összetört, vagy harmadszorra vizsgázik, de sosem fog átmenni. Több éve ez megy, anya nem szól rá (nagyon engedékeny, és pont ez a baj!) apa meg külföldön dolgozik, egy hétig itthon van egy hónapban, előtte meg nem csinálja ezt! Egyszer amikor kérdezte anya, hogy miért ver engem ez a válasz: ,,Mert ő kisebb, családtag vele megtehetem" na erre nagyon szívesen megvertem volna, de akkora, hogy már félek tőle. De hiába mondom anyának is, hogy vigye el orvoshoz, vagy bármi, nem csinál semmit, egyszer beszélt vele, de olyan lágy hangon, hogy egy kisbabához is szigorúbban beszélnek... Meg van 1(!) haverja, folyton ide jönnek cigizni, mérgezik a cicát, engem és anyát. Arról meg nem is beszélve, hogy a cicát is rugdossa. Nagyon szívesen nekivágnék valamit, vagy nem tudom, mert már nem bírom lelkileg, sem idegileg. Még ő mondja nekem, hogy belőlem nem lesz semmi, meg milyen ribanc vagyok, közben én tanulok rendesen, nem is vagyok az az eljárós tipus, nem járok bulizni, itthon vagyok szinte majdnem folyton ha csak el nem megyek a barátnőimhez. Ő meg nem tanul, szilveszterkor is úgy berugott, hogy érte kellett menni, ezért egyedül voltam itthon, a szilvesztert is tönkretette. Mit csináljak? :'(((((
2011. ápr. 24. 10:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is el van kényeztetve,valamit nagyon elrontottak a szüleid a nevelésénél!:S

Mondd meg a apukádnak miket csinál!?

2011. ápr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Alinaaa válasza:
Másik suli?bentalkásos?kevesebb othonlét? ha estleg valamelyik megoldhato lenne.
2011. ápr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Darcy01 ***** válasza:
Mindenképpen beszélj anyukáddal!!! Minden nap, minden órában mondd el neki, hogy mennyire szenvedsz, és csináljon valamit a tesóddal. És anyukád egyáltalán, hogy tűri el, hogy ordibáljon vele a saját gyereke, meg rugdossa a bútorokat??? Hogyan fajulhatott idáig a helyzet? Mióta tart ez az állapot nálatok?
2011. ápr. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Mindig is ilyen idegbeteg volt, mondta anya, 1-2 éve skorában volt orvosnál, de nem tudtak segíteni. Szóval ilyen lehetett mindig. Nem tudom hogy hogy hagyhatja, ha nekem lenne ilyen a gyerekem, én nagyon nem hagynám.

Bentl

2011. ápr. 24. 15:00
 15/17 A kérdező kommentje:
akásosba nem akarok menni. Mondjuk a nagymamámnak me gő a nagykedvence, hát nem csoda, első gyerek...
2011. ápr. 24. 15:01
 16/17 Darcy01 ***** válasza:

Anyukádnak valamilyen retorziót, kemény büntetést kéne alkalmaznia a tesóddal szemben. Pl. egyáltalán nem ad neki pénzt!! Nulla forintot! Csak enni kapna otthon és kész! Hát térjen már észhez!

Ha nem megy szép szóval, akkor muszáj keményen fellépni ellene! Szerintem a pénzmegvonás kezdetnek jó lehet! És azt az ötlete is támogatom, amit valaki már említett: csinálj videó, vagy hangfelvételt róla, amikor dühöng és majd mutasd meg apukádnak ha hazajön. Nagymamádnak is megmutathatod!

2011. ápr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
legközelebbi verés után vagy amíg még látszik a nyoma elsétálsz egy orvoshoz látleletet vetetsz és irány a rendőrség v a családvédelmi szolgálat
2011. ápr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!