Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha így viselekdn...

Mit szólnátok ha így viselekdne az édesanyátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet,hogy a szomszédban lakik egy 4 vagy 5 éves kislány. Rendszerint utálom,mert úgy érzem elveszi az anyámat. Anyu állandóan átjár hozzá,játszik vele és régebben még hozzánk is átcipelte,de Apu megmondta neki,hogy ne hordja ide. AZért vagyok főként kiakadva,mert velem kiskoromban soha sem játszott.Soha. Mindig kifogásokat talált,hogy pl. mosogatnia kell stb,és ezek nagyon mélyen megmaradtak bennem. ma kikisértük a rokonokat,és kiabállt a kislány anyunak,hogy át e megy.Erre én odaszóltam anyunak,hogy legalább húsvétkor ne menjen már át,töltse velem.Igaz ami igaz,azt is oda mondtam neki,hogy ha szeret nem emgy át. Erre szó nélkül átment. Nem tud annak a lánynak egyszerűen nemet mondani.Ki vagyunk akadva,nem csak engem,de Aput is bántja. és csodálkozik,hogy Apuhoz jobban ragaszkodom mint hozzá... Ti mit tennétek? Hogyan viselnétek ezt? Előre is köszönöm!!!

14L


2011. ápr. 24. 19:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:17: Ne haragudj, hogy ezt mondom, de te nagybetűs Gyökér vagy, ha komolyan gondolod azt, amit írsz.

"Mi lenne, ha testvéred lenne", "birtokolni akarod anyukádat". NINCS testvére, NEM birtokolni akarja. Szerintem teljesen jogosan van kiakadva a Kérdező, hogy az anyukája egy idegen gyerekkel van a sajátja helyett.

Lehet nehéz az anyának valamiért (akart volna még egy gyereket, stb), nem tudom megítélni ennyiből, nem is az én dolgom, de ilyen akkor sem lehet, mert a gyerek issza meg a levét!


Kérdező: Szerintem apukáddal beszélgess a helyzetről, hogy aztán ketten leüljetek anyukáddal beszélni. Ha ezek után sem változik a helyzet, akkor annyit tudsz csinálni, hogy apukáddal továbbra is ápolod a jó kapcsolatodat, és tanulsz anyukád viselkedéséből, hogy milyen anyuka NE legyél majd, ha eljön az ideje, de semmiképp ne utáld ezért őt.


Én gyerekkoromban apámmal voltak gondjaim (szüleim el is váltak), tehát csak olyan képem van nekem is, hogy milyen apuka nem szeretnék majd lenni semmiképpen.


Minden helyzetből ki tudsz jönni úgy, hogy tanulj belőle - ami nem öl meg, az megerősít ;)

De még egyszer hangsúlyozom: ne utáld ezért anyukádat! Tiszteld, mert ő az anyukád, de ez nem jelenti azt, hogy nagy puszipajtásoknak kell lennetek.


Bármi van, kérdezz nyugodtan, átmentem én is egy s máson.

2011. ápr. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
hányéves? ez nem valami kapuzárási pánik?
2011. ápr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Megkerdezhetem, hogy anyukad hany eves? Mert lehet, hogy amikor teged szult, nagyon fiatal volt es akkor meg nem volt kesz egy gyerekre. Nem "veletlenul" lettel? Bocs, hogy ezt kerdezem, de lehet, hogy akkor nem volt kesz gyerekre, de most, hogy idosebb, mar tudna egy kisgyerekkel banni es mintha vagyna erre. Persze ez nem lehet urugy arra, hogy veled nem foglalkozik. Vannak olyan nok, akik a babakat, kisgyerekeket szeretik csak. Az ilyennek nem gyerek kell, csak jatszotars.
2011. ápr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Hali!



Sztem nem kellett volna bocsánatot kérned tőle, mert ezzel kétségbe vontad előtte az igazadat! Tisztában vagyok vele, hogy az anyád, na de bocsánatot kérni az igazságért? dO.ob


Ellenben valóban tartsatok mihamarabb egy szervezett családi kupaktanácsot. üljetek le mindnyájan, és mondjátok el apuddal, magyarázzátok el közösen neki, mi itt a baj!? Te meg mondd el, hogy neked milyen rosszul esik, közben meg te nem érzed a szeretetét, és olyan ez az állapot neked, mintha elveszítenéd az anyukádat, mintha nem lenne anyukád, hiányzik neked a sok gyerekkori közös játék, éppen ezért igazságtalannak érzed ezt a viselkedést tőle! Légy tárgyilagos, ne "lecsexés" érződjön a hangodból, mert azzal nem fogsz elérni semmit, ellenben anyukád még jobban be fog zárkózni, ellenkezni, hisztizni fog, akár egy 4-5 éves kislány, akitől elvették az Évi babáját (szó szerint). Inkább meséld el, éreztesd vele, hogy mit érzel, azzal többre mész.


Ha látja, hogy normálisak próbáltok lenni vele, könnyebben beszélni fog, viszont a titkát nem hinném, hogy ki merné nektek beszélni, inkább vinné a sírba, minthogy az kiderüljön... Az ilyen édesanyáknak vmi nagyon intenzív traumája, hiányérzete, csalódása le7ett a múltban, ami miatt nincs megelégedve a saját életével és családjával, a másiké kell neki. Vmi neki is hiányzik, azért ilyen veletek. Csak azt nem tudni még, hogy mi! :-o



Sztem nem fogjátok tudni megoldani ezt a fajta problémát pszichológusi segítség nélkül... ahhoz ez a probléma túúlzottan mélyen gyökerezik nála a tudatalattija mélyén. Hipnoterapeutával sztem könnyebben elő le7ne csalogatni azt az élményt, ami mindezért a galibáért felelős, de ha nem is ezzel, de pszichológussal mindenképp konzultáljatok és láttassátok be anyukáddal, hogy neki "segítségre van szüksége!" Mert másképp sztem ez nem orvosol6ó.



*** *** ***

Jó locsolkodást, sok vizesvödrös, szódásszifonos srácot a kapualjba, és el nem hervadást kívánok így, húsvét7fő reggelén, mint hamarosan locsolni induló srác! ;-D


Üdv: EE

2011. ápr. 25. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Anyukám 38 éves,szeritnem nem szült korán. Igen véletlen baba voltam :) Anyu járt pszichológushoz,mert miután megszült depressziós lett,amiből szerencsére már kigyógyult.
2011. ápr. 25. 12:08
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ebben nem lennék olyan biztos... dO.ob
2011. ápr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%

Hát ez elképesztő. :OO

Nagyon sajnálom hogy ilyen az anyukád... Én véletlenül úgy csinálnék hogy elolvassa ezt a kérdést meg a válaszokat...

2011. máj. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
59%
Semmi baj sincs anyukáddal. Legközelebb menj át te is, a kislányhoz.
2011. máj. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kérdező ne légy féltékeny egy 4 évres kisgyerekre anyud csak pótolni akkarja ami veled kimaradt.
2011. máj. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
eggyáltalán nem léptél túl egy dns vizsgálat nem ártana mert nem érthető a viselkedése de hogy más porondjával játszik ez olyan érdekes.
2011. máj. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!