Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem engedi, hogy lássa a...

Nem engedi, hogy lássa a gyerekeim?

Figyelt kérdés

1 hónapja váltunk el,akkor mondták ki a válást.Én egy várossal messzebb költöztem.Van 2 gyerekem,4 és 7 évesek.

A válás időszaka alatt sajnos kirúgtak a munkahelyemről.

Havi 60 ezer munkanélkülit kapok még.Ebből fizetem az albérletet,a rezsit,a kajámat.A feleségem 50 ezer gyerektartást kért a bíróságtól,és ezt meg is kapta.

A kérdés,hogy ezt hogyan fizessem ki?

A másik gondom az,hogy 2 hetente látogathatom őket.A feleségem a válóper óta (1 hónap) nem veszi fel a telefont,a gyerekekkel nem beszélhetek,nem láthatom őket.

Ilyenkor mit tehetek?Ezt megteheti?


(anyagi gondok miatt váltunk el)


2011. ápr. 24. 20:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

A bíróságon be kell adni a tartásdíj csökkentése iránti kérelmet, de amíg nincs jogerős ítélet, az addig megítéltet kell fizetned.

A feleséged nem teheti meg, hogy ne engedje el a gyerekeket láthatásra, ez ügyben a gyámhivatalhoz kell beadnod egy feljelentést.

2011. ápr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Keresd meg gyámügyet és öket kérdezd meg. az nem megoldás hogy munkanélkülit kapsz és semmit nem fizetsz.

a feleséged meg nem teheti meg hogy nem engedi a gyereket, mert neki kötelesége a láthatást biztosítani, ezt nem teszi súlyos büntetést is kaphat.

gyámügy

2011. ápr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Ha ilyen az ex-nejed, akkor nem anyagi okok miatt váltatok el.
2011. ápr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Beszéltem egy ismerősömmel,ő mondta,hogy hozzájuk költözött volt feleségem új pasija,és őt kell a gyerekeknek apának hívniuk.


Próbáltam elmenni hozzájuk,csöngettem,hallottam hogy a két gyerek kiabál "Anya itt van apa hozd a kulcsot",és egyszercsak elhallgattak.Ott ültem még a kapuba fél órát,de semmi,és közben be is csukta gyorsan az utcára néző ablakot.

2011. ápr. 24. 20:47
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
rendőrségi feljelentés: ugyanis a láthatás akadályozása éppúgy bűncselekmény, mint a gyermektartás nem fizetése
2011. ápr. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezeket is mond el a gyámügyesnek,hogy a láthatást sem engedi az ex.

De mindent bizonyítani kell!!

2011. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

És hogyan tudnám bizonyítani?A kimenő nem fogadott hívásokkal vagy hogyan?


A másik dolog az,hogy az én házamban laknak.Én azért jöttem el albérletbe,mert azt mondta,hogy akkor ő elmegy és soha többé nem láthatom a gyerekeimet.Ő lecserélte az én házamon a zárat.A rendőrségnek még a gyerekek miatt nem szóltam,így is eléggé rossz állapotban voltak a válóper napján.

2011. ápr. 24. 20:55
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

100%-ban tiéd az ingatlan? akkor odamész viszed a rendőröket feltöreted a zárat és kirakod az új pasit...


ja és az ügyvéded teljesen hülye volt, vagy mi? lakáshasználati díj? 50 ezres gyerektartás???? valami nem kóser itt...pontosan hogyan szól az ítélet a tartásról és a láthatásról?

2011. ápr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Eddig a gyerekek miatt nem akartam a rendőrséget beavatni.

A pasi kb másfél hete van ott a házba.


Most hívtam őket újra,a kislányom vette fel a telefont a (7 éves) és mondta,hogy ő vigyáz a hugára,és az anyja meg a "apa" elmentek buliba.Én mondtam,hogy valahogy adja ki az ablakon a kulcsot és bemegyek,és mondta,hogy anyja minden kulcsot elvitt otthonról.

2011. ápr. 24. 21:02
 10/29 A kérdező kommentje:

Igen,100%-ban enyém a ház,van hitel a házra,amit neki kellene most befizetni így,hogy nem beszél velem.

Már hívtak is a banktól,hogy el vagyok csúszva.

(2 hónapja vagyok itt az albérletbe)

2011. ápr. 24. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!