Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám nem engedi meg, hogy...

Apám nem engedi meg, hogy itthon maradjak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Előrehozott emelt töri érettségit teszek jövőhét szerdán, mióta elkezdődött a suli, nem tudtam eleget tanulni rá a sulis dolgok miatt (nyilván készültem, csak közben voltka más dolgok is), szerettem volna itthon maradni 3 napot, hogy még egyszer átismételjem teljesen és csak arra koncentráljak (nekem 3 nap nagyon sokat segít), de apám nem engedi, pedig még a saját ofőm (!!) is ezt javasolta. Mit tegyek? Ráadásul kipihentnek is kéne lennem, de ha suliba megyek, akkor megint az agyam teljesen lefárad és másnapra olyan leszek, mint a mosogatószivacs.
2011. okt. 11. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elmúltál már 18? Akkor igazolhatod magadnak a 3 napot, bár azt hiszem nem lehet egyhuzamban.. Menj le az orvoshoz, mondd meg neki, hogy mi a helyzet..
2011. okt. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha pesti vagy,gyere át hozzám tanulni:D

Vagy menj el otthonról és ülj be egy könyvtárba;)

2011. okt. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt a marhaságot el ne hidd, amit az első írt!
2011. okt. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Anyukáddal nem tudod megbeszélni?

Hiszen ez nem lógás, nekem is volt hogy készülni kellett versenyre és előző nap már nem mentem, megértették, próbáld meg mégegyszer, hátha meggondolja magát. Magyarázd el mennyire fontos hogy ne rontsd el, ráadásul emelt és töri... ááá! Sok sikert!

2011. okt. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak apám nevel, anyám lelépett, mikor kicsi voltam. De apám meg úgy gondolja, hogy erősnek kell lennem és az keményebbé tesz, ha úgy tanulok, hogy suliba is megyek (mellesleg lány vagyok). Annyira félek a szerdától, hogy már pánikrohamaim is vannak hetek óta..
2011. okt. 11. 15:28
 6/11 anonim ***** válasza:

ehh, nekem sem engedték meg otthon maradjak...azt hitték, hogy a suliban gyakorlunk rá XD

egyébként suli helyett irány a doki, aki ad igazolást, te meg beülsz valahova, esetleg meghúzod magad egy rokonnál. sok sikert!

2011. okt. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor írasd ki magadat a dokival (de ne maradj otthon, az lebukás, menj mondjuk könyvtárba).

Ne stresszeld ennyire magad egyébként, még a végén tényleg megbetegszel.

2011. okt. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Beszélj a töritanárral! Nekem nyelvvizsgák meg tanulmányi versenyek előtt is mindig igazolt pár napot a szaktanár, sőt előrehozott érettségi előtt is! Ebből kiindulva jogában áll, és nyilván nem fogja megtagadni tőled ezt a segítséget.
2011. okt. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták ülj be egy könyvtárba és ott tanulj,apádnak nem kell tudnia róla.

Az igazolás dologról annyit hogy beszélj róla a tanárokkal,egyébként meg nem emlékszem már hogy volt de azt hiszem valamennyi igazolatlan hiányzás lehet.Mondom nem tudom de valamennyi óra igazolatlan belefér amiért még nem büntetnek meg.

2011. okt. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én nem tudok máshol tanulni, csak a saját szobámban, nyugodt körülmények között, úgy, hogy körülöttem töritételek kidolgozva, különféle könyvek, atlasz stb. Igazolatlant meg semmiképpen sem akarok, 3 napra lenne kb 21 igazolatlanom, annyiért meg már elvennék a családit. Mindegy, még beszélek apámmal, aztán megmondom, hogy ez van, elmegyek orvoshoz és most az egyszer "lógok" ha tetszik, ha nem, erővel csak nem kényszerít, hogy menjek el. Köszi a válaszokat.
2011. okt. 11. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!