Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Harcolja a családért, vagy...

Harcolja a családért, vagy álljak tovább?

Figyelt kérdés

Problémám nagyon összetett, írnom kell valahová, hogy tanácsot kérjek.Elején leszögezem, hogy fantasztikus párom van, apaként hihetetlen odaadó, pelenkázás, éjszakai tutujgatás sem esik nehezére. Férjként is igazságosan mellettem áll, ha jogosnak ítéli a hozzáállásomat. Van egy mostoha lánya, az első házasságomból született kislányom, nagyon szépen bánik vele is.

Akkor hol is a probléma?

2éve egy háztartásban élek (éltem) anyósommal és három sógorommal, valamint a barátnőkkel. Elhihetitek, nem volt könnyű. Én egy pedáns otthonban nőttem fel (cipővel nem megyünk be a lakásba, állatnak nincs helye bent, egy csepp zsír folt sincs a csempén stb...)

Egy darabig, kb egy évig jó pofiztam is a dolgokhoz, mivel Ők kicsit szabadosabban fogják fel ezeket a dolgokat. A végén már nehezen viselték el a napi egyszeri felmosásomat és a porszívót..

Terhes lettem, és megkaptuk a melléképületet, most már külön bejárattal rendelkezünk, és nincs ilyen probléma, de más igen. A legkisebb sógorommal nehezen jövünk ki. Belevitte párom egy hülyeségbe, aminek mi ittuk meg a levét, nem nagy dolog, de mínusz tizenezer forint.. 3 hónapja nincs munkája leendő férjemnek, elég nagy érvágás, mert így is nehéz két kisgyerekkel fenntartani legalább egy kicsit a szintet, ami eddig megvolt. A kisbabánk már lyukas tipiben jár.Sógoromra neheztelek, mert az ő hibájának érzem, de párocskám védi, hogy nem, mert az ő hibája volt..Anyósom is haragszik rám, miért bántom a kicsi fiát. Kicsit szabad szájú vagyok, és megkértem a mamát beszéljen a kicsi fiával, persze, hogy én lettem a fekete bárány.

Nyáron lenne az esküvőnk. Apukám kicsit jobb helyzetben él, de van neki egyfajta modora, amit sokan nem viselnek el. Időközben beteg lett, de még így is segíteni szeretne az esküvő anyagi részében, mert előzőleg felvállaltuk, hogy saját költségből megszervezzük, hogy az egyedülálló anyósomnak ne legyen kellemetlen. Ami jelenleg elég kétséges, sőt szinte esélytelen.De szeretném az idén megrendezni, mi van ha jövőre apukám nem lehet ott.. Anyósom kijelentette, mivel ő nem tud nekünk segíteni, apám pénzén nem fog mulatni, mert ez neki kellemetlen, így csak az "igenre" jön el, a lagzira nem. Most ott tartunk, hogy anyósomhoz mentőt kellett majdnem hívni, annyira haragszik rám a többéves nézeteltérésekért. Mindenki "beteges takarítónak "tart, a párom nem iged ad jelenleg nekem igazat, és egy megtűrt kutyának érzem magam, aki ráadásul erőszakolja az esküvőt. Szeretném nekik, vagyis a mamának elmondani, hogy tisztelem amiért összefog egyedül egy ekkora családot (anyagilag is), de nem áll szóba velem. Szeretnék elmenekülni, vissza se nézni, szégyellem magam amiért esküvőt szeretnék, és hogy zavarom ások életét, nincs erőm megoldani a problémáimat...


2011. ápr. 25. 00:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

szerintem az esküvő árán próbáljatok meg egy saját házat venni és nem fogtok függeni a mamától;

meg hogy édesapád ott legyen az esküvőtökön, nem muszáj olyan nagy lagzit csinálni csak egy kisebbet és csak a legfontosabbakat meghívni

2011. ápr. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Minek a felhajtás! Két tanú előtt egybekeltek és kész.Mi is úgy tettünk, így nem volt haragszom rád egyik részről sem.
2011. ápr. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Gondoltunk mi is erre, de kicsi esküvő lenne, kb 400000 Ft-ból, azért házat nem kapunk, így is csak a fontosak lennének ott, mert a többség nem szereti a felhajtást... Apámékhoz meg azért nem költözhetünk, mert kicsi párocskám ott nem érezné jól magát. Így én hoznám az áldozatokat, de nem tudok minden esetben mosolyogni...
2011. ápr. 25. 00:29
 4/20 anonim ***** válasza:
Ettől sokkal több dolog történt ott,nem csak ennyi,amit leírtál.Ennyitől még senki nem lesz annyira rosszul,hogy mentőt kelljen hívni hozzá.Csak a Te szemszögedből ismerjük a történetedet,én nagyon kíváncsi lennék a másik oldal változatára is.Nézd, a Te portádon azt csinálsz amit akarsz,de más portáján nem.Ha ők nem szeretnek örökké porszívózni naponta,akkor az ő dolguk,ha állatkát tartanak a lakásban akkor az is az ő dolguk.Mi is tartunk két állatot is,nem tudom ezzel mi a gondod?Próbálj meg alkalmazkodni,és gondolkodj el azon is,mi történt,hogy a párod már nem áll ki melletted?!
2011. ápr. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Erdekes.Sajat erobol akarjatok a lagzit,de a kisbabat lyukas ruhaba bujtatjatok.Szegyelhetnetek magatokat.Szarnek az eskuvore,de a gyereknek normalis ruha kell!!!2 gyerekem van,kuldjek ruhakat?
2011. ápr. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Az állatkákkal csak az a baj, hogy asztmás a kislányom és összesen hónapokat voltunk kórházban, és ezt ők is tudták. Anyósom meg évek óta idegroncs, ami nem ment fel engem sem, néha lehettem volna óvatosabb, beismerem. De az esküvői dolog büntetésnek tűnik nekem. Lehet a fia miatt illene ott lenni. Egyébként egy 40 fős, fehér ruhás esküvőért nem fogok bocsánatot kérni...
2011. ápr. 25. 00:36
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem gondolod ugye, hogy erre nincs pénzünk, csak éreztetni szerettem volna nagyjából a dolgokat, egyébként nem az én hibám az anyagi helyzetünk, jelenleg is 120000 felett keresek.
2011. ápr. 25. 00:39
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj, de ebben a helyzetben nekem az esküvő lenne a legkisebb gondom. Egyrészt minek? Már megvannak a gyerekeitek. Másrészt ha mégis, akkor két tanúval az anyakönyvvezetőhöz mentek, elegáns ruhában (nem is kell újat venni) és egy óra alatt megvan!


Az esküvőre szánt 400 ezer Ft-ból pedig tutira egy albérletet vennék ki.. vagy megpróbálnék egy olcsóbb lakás beugróját befizetni, és inkább hitelt vennék fel, de húznék onnan, ahol ennyire rosszul érzem magam.


Egyébként meg "normális" család úgy csinálja, hogy előbb a körülményeket rendezi, és utána szül gyereket. De itt valahogy mindenki fordítva csinál ebben az országban mindent.

2011. ápr. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igen a baba váratlanul jött, albérlet meg soha, onnan nincs kiút...Csak nézz szét.
2011. ápr. 25. 00:41
 10/20 anonim ***** válasza:
Ja,a kislány betegségét nem írtad.Így már más a helyzet.Nem lehet mindent leírni tudom,de biztos megsérthetted a mamát valamivel.Nem?Abban igazad van,hogy nagyon csúnya dolog nem elmenni a fia esküvőjére.
2011. ápr. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!