Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Harcolja a családért, vagy...

Harcolja a családért, vagy álljak tovább?

Figyelt kérdés

Problémám nagyon összetett, írnom kell valahová, hogy tanácsot kérjek.Elején leszögezem, hogy fantasztikus párom van, apaként hihetetlen odaadó, pelenkázás, éjszakai tutujgatás sem esik nehezére. Férjként is igazságosan mellettem áll, ha jogosnak ítéli a hozzáállásomat. Van egy mostoha lánya, az első házasságomból született kislányom, nagyon szépen bánik vele is.

Akkor hol is a probléma?

2éve egy háztartásban élek (éltem) anyósommal és három sógorommal, valamint a barátnőkkel. Elhihetitek, nem volt könnyű. Én egy pedáns otthonban nőttem fel (cipővel nem megyünk be a lakásba, állatnak nincs helye bent, egy csepp zsír folt sincs a csempén stb...)

Egy darabig, kb egy évig jó pofiztam is a dolgokhoz, mivel Ők kicsit szabadosabban fogják fel ezeket a dolgokat. A végén már nehezen viselték el a napi egyszeri felmosásomat és a porszívót..

Terhes lettem, és megkaptuk a melléképületet, most már külön bejárattal rendelkezünk, és nincs ilyen probléma, de más igen. A legkisebb sógorommal nehezen jövünk ki. Belevitte párom egy hülyeségbe, aminek mi ittuk meg a levét, nem nagy dolog, de mínusz tizenezer forint.. 3 hónapja nincs munkája leendő férjemnek, elég nagy érvágás, mert így is nehéz két kisgyerekkel fenntartani legalább egy kicsit a szintet, ami eddig megvolt. A kisbabánk már lyukas tipiben jár.Sógoromra neheztelek, mert az ő hibájának érzem, de párocskám védi, hogy nem, mert az ő hibája volt..Anyósom is haragszik rám, miért bántom a kicsi fiát. Kicsit szabad szájú vagyok, és megkértem a mamát beszéljen a kicsi fiával, persze, hogy én lettem a fekete bárány.

Nyáron lenne az esküvőnk. Apukám kicsit jobb helyzetben él, de van neki egyfajta modora, amit sokan nem viselnek el. Időközben beteg lett, de még így is segíteni szeretne az esküvő anyagi részében, mert előzőleg felvállaltuk, hogy saját költségből megszervezzük, hogy az egyedülálló anyósomnak ne legyen kellemetlen. Ami jelenleg elég kétséges, sőt szinte esélytelen.De szeretném az idén megrendezni, mi van ha jövőre apukám nem lehet ott.. Anyósom kijelentette, mivel ő nem tud nekünk segíteni, apám pénzén nem fog mulatni, mert ez neki kellemetlen, így csak az "igenre" jön el, a lagzira nem. Most ott tartunk, hogy anyósomhoz mentőt kellett majdnem hívni, annyira haragszik rám a többéves nézeteltérésekért. Mindenki "beteges takarítónak "tart, a párom nem iged ad jelenleg nekem igazat, és egy megtűrt kutyának érzem magam, aki ráadásul erőszakolja az esküvőt. Szeretném nekik, vagyis a mamának elmondani, hogy tisztelem amiért összefog egyedül egy ekkora családot (anyagilag is), de nem áll szóba velem. Szeretnék elmenekülni, vissza se nézni, szégyellem magam amiért esküvőt szeretnék, és hogy zavarom ások életét, nincs erőm megoldani a problémáimat...


2011. ápr. 25. 00:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Az öcsémék 9 évig laktak albérletben, és amikor megszületett az első gyerekekük, addigra kikecmeregtek belőle egy sajátba. Addig gyűjtögettek, aztán felvettek hitelt egy olcsóbb lakásra. Szerintem előre kell gondolkodni. Olyan meg nincs, hogy a baba váratlanul jött...
2011. ápr. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A 00,40-essel teljesen egyetértek. Már ami a megoldás részét illeti, biztos hogy én is igy csinálnám! Különben soha a büdös életben nem szakadtok el anyóséktól, és rámegy a házasságotok!
2011. ápr. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Hát, de van,hogy hirtelen jön a baba. El is akartam vetetni, de az egész család akkor még támogatott, főleg a mama. Egyébként nem csak én vagyok a gondja, sok minden más, amiről nem illik beszélni, mert az ö magánügye, csak jelenleg én vagyok a tüske a szemben.. Valóban egyszer 2 éve mag bántottam, a fiúkkal sok gond van, és egy kisebb vita keretében kijelentettem, hogy én anyaként, ezt nem tűrném, osztályozásnak vette. A legkisebb sógornőm a kicsi fiú barátnéja elég furi lányka 18 éves kb sülve-főve együtt van a mamával és ma derült ki, hogy valamit kavart, olyant mondott neki, amit én nem.
2011. ápr. 25. 00:51
 14/20 A kérdező kommentje:
Arra várunk, hogy eladják a családi házat, 1-2 éven belül, ez már el van döntve, ami a rá eső rész kb 2-3 milla, meg egy kis toldásból takaros házat lehet venni kiskertekben, csak addig kell összeszednem magam, de nem hiszem, hogy bírni fogom
2011. ápr. 25. 00:54
 15/20 anonim ***** válasza:
Hát,igen,egy anyós szemében egy beszólás,utána kihat egy életre.Sosem felejti el..Innen már gyűltek a többi problémák gondolom.Az új "menyjelölt"meg biztos hogy most még nagyon jó a mamánál,és kavar alád,nagyon úgy tűnik.
2011. ápr. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy tényleg eladják-e a házat, lesz-e rá vevő, és megkapjátok-e a rátok eső részt? 1-2 év nagyon hosszú idő, ha ilyen rosszul érzed magad. :(( Te amúgy hol látnád a kiutat ebből?
2011. ápr. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

En csak azt nem ertem hogy hogy kerult a babara lyukas ruha?

Hat ilyen csaladi gondokba nehez osszeszedni magad.Miert nem mondod meg a ferjednek hogy egy kis idore szeretnel apukadhoz koltozni?Ott nyugodtabb lennel.Amugy az nem szegyen hogy hazassag kivul hoztal vilagra egy babat.Az mar bun lett volna ha elvetetted.Amig nem kapjatok meg a penzt,koltozettek apukadhoz,a nyugalom most fontos a baba miatt is.

2011. ápr. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Hazamenni apámékhoz, vagy bezárkózni a négy fal közé és senkivel nem találkozni, esküvőt lefújni. Csak évek óta én hozom az áldozatokat kettőnk kapcsolatán belül a család felé. Tudom, hogy a többieknek is nehéz, de itt kollégiumi szinten megy a térsas élet, nem csak én vagyok itt új családtag. A ház biztos el lesz adva, mer anyósomék szépítgetik a sajátjukat máshol, a fiúk meg nem fogják tudni fizetni a rezsit, elég nagy ház, hol van munkájuk hol nincs.A házasság számomra fontos, magadhoz láncolni egy gyerekkel könnyű, elismerni már felelősség.Párkapcsolatommal alapvetően nincs probléma, még.
2011. ápr. 25. 01:08
 19/20 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, alapvetően nem lett volna probléma, ha nincs véleményem, de akkor mi a család? Másnak lehet, nekem nem? Egyébként elég sok pénz öltünk már ide, újrakezdeni mindent, egy melléképületben apáméknál? Mennék, ha nincs más kiút, de párom nem jönne velem, ő meg apuval nem akar egy fedél alatt élni.
2011. ápr. 25. 01:16
 20/20 anonim ***** válasza:
"Úgy érzem, alapvetően nem lett volna probléma, ha nincs véleményem, de akkor mi a család? Másnak lehet, nekem nem?" - Én erre csak azt a bölcsességet tudnám mondani, hogy ha Te költöztél hozzájuk, akkor neked kell alkalmazkodni, és ne legyen véleményed. Vagy ha van, tartsd meg magadnak, és legalább béke lesz. Békés Húsvétot Kívánok Nektek!
2011. ápr. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!