Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mamám unokatestvérének a...

A mamám unokatestvérének a fiának a fia (vagyis az unokatestvér unokája) nekem kim?

Figyelt kérdés
És gáz lenne vele összejönni vagy ő már nem olyan rokon?
2011. ápr. 26. 15:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Senkid. Nyugodtan összejöhetsz vele.
2011. ápr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
harmadfokú unokatestvéred
2011. ápr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát, egyéni megítélés kérdése is, hogy összejöhetsz-e vele. A régi szokásjog is eltérő volt, akkor felekezetenként változott. Volt, amelyiknél már beleférne, viszont olyan is van, ahol nyolcadfokig nem lehetett házasodni (meg így persze összejönni se.) Most már ilyen nincs, szóval szerintem ti döntsétek el, hogy nektek belefér-e. Nálam ez határeset.
2011. ápr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

nem harmadfokú, inkább kétésfeledik, vagy olyasmi.

A mamája unokatestvérének a fia a másodunokatesója. Továbbá a kérdező gyereke lenne (ha lenne) a harmadunokatesója a kérdéses személynek.

Tehát a kérdező másodunokatesójának a gyerekéről van szó.

2011. ápr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Harmadik unokatestvér.Végülis összejöhettek, ez mindenkinél más.Én egy 5. unokatestvéremmel is rokonként tartottam a kapcsolatot.
2011. ápr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ha a mama a nagymama akkor harmadfokú unokatestvér.

ha a mama az anya akkor harmadfokú unokaöccs

2011. ápr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagymamámról van szó:)

Köszönöm a válaszaitokat:)

2011. ápr. 26. 15:54
 8/13 anonim ***** válasza:
A nagyi unokatestvérének a gyereke az az anyukád vagy apukád másodfokú unokatestvére.Annak a fia és te harmadfokú unokatestvérek vagytok.Persze ez akkor, ha a nagymama és az ő unokatestvére, akiről szó van alsőfokú unokatesók.
2011. ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
negyed unokatesód a jól tudom... én úgy hallottam
2011. ápr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Harmad, vagy negyed unokatesód, csak akkor lenne, ha az unokatestvéred gyerekének a .... és így tovább lenne. Az unokaöccs meg unokahúg, az teljesen más. Ők a testvéred/testvéreid gyerekei (lennének). Erre szerintem nincs megnevezés. Ő a nagyid harmadunokatestvére.
2011. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!