Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen tanácstalan vagyok....

Teljesen tanácstalan vagyok. Úgy néz ki látogatóba jön a rég nem látott unokatestvér, akire borzasztóan dühös vagyok. Hogy kellene viselkednem?

Figyelt kérdés

Előzményként annyit, hogy édesapáink testvérek. Több, mint tíz éve egy családi botrány után, amit a leányzó szított a nagyszüleim és ők megszakították a kapcsolatot. Rövid idő múlva Apu testvére bocsánatot kért a nagyszülőktől, ők azóta is rendszeresen tartják a kapcsolatot. A vita után egy-két évig még összejártak a tesók családjai, azóta semmi.

Én sokáig próbáltam kommunikálni az unokatestvéremmel, hiszen egy idősek vagyunk, de folyton elutasított, kitörölt az ismerőseitől, letiltott mindenhonnan, hogy még üzenetet sem írhassak neki, pedig maximum négyszer kerestem évente... Letagadott, nem válaszolt, vagy ha írt is egy-két szót, azt is borzasztóan lekezelően tette.

Másfél éve bocsánatot kért a nagyszüleimtől, mikor férjhez ment, és jött a baba, mert hát jól jött, hogy a nagyszüleink adtak egy csomó pénzt a babára.

Azóta kb fél évente találkoznak, eljönnek hozzájuk egy-két órára, és ennyi.

Ma reggel itt voltak a nagyszüleim, és közölték, hogy ma is jönnek, és valószínűleg ellátogatnak hozzánk is...

Borzasztóan dühös vagyok, mert mindenki azt várja, hogy majd körülugrálom, de legszívesebben rá sem néznék azok után, amit a családdal tett, és hogy évekig nagy ívben tett rám/ránk bármennyire igyekeztem... Nem tudok jó képet vágni a dologhoz, de édesapám meg annyira örül az ilyeneknek, őt sem szeretném megbántani.

Arra gondoltam, hogy dolgom van ürüggyel elmegyek itthonról, mert nem szívesen adom magam egy újabb családi színjátékhoz...

Gonosz vagyok, ha úgy érzem, ha hosszú évekig kihagyott az életéből, és nagyképűen, lekezelően letagadott, már nem fűlik a fogam hozzá? Ne gondoljátok, hogy pálfordulást tervez a kislány, egyszerűen a mostani helyzete miatt érdeke jóban lenni a "csóró, ciki" családtagokkal is.

Ti hogy viselkednétek ebben a helyzetben?

22L


2011. jún. 19. 10:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Kivárnék.Még az is lehet, hogy tényleg rájött, hogy hülyevolt.Kamaszként sok hülyeséget csinál az ember,azt hiszi,hogy mindent tud a világról.Aztán később kiderül,hogy nem.

Tehát én nem lennék dühös, annak semmi értelme, csak udvariasan távolságtartó. Aztán majd meglátod.

2011. jún. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

ÉN? ottmaradnék és rákérdzenék az egész család előtt, hogy én kerestem és milyen jó lett volna, de ő törölt folyton..miért? így legalább látnák h én kerestem és ő elutasított :D széepn el is drámáznám. És nem bunkó lennék, cska ha már nagyon nem bírom. :D

De te nem tudom, mert nem tudom, hogy apukád ettől mennyire akadna ki.

De nem kell elmenned otthonról, szílelej rosszllétet és feküdj le...egy 20 perc után...

2011. jún. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
És abban a 20 percbn meglátod milyen a csaj, meg rákérdezhetsz erre a dologra. És reakciótól függően maradhatsz vagy "lehetsz rosszul"
2011. jún. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Egészen konkrétan a nagyanyám elutazott hozzájuk, mert a kislány egyedül lett volna otthon a beteg szülőkkel. Az meg nem engedte be a házba, még telefonálni sem, hogy nagyapám érte menjen! Mindezt úgy, hogy a szülei is otthon voltak.

Tíz évig egyiknek sem jutott eszébe, hogy lehozza a lányt és igenis kérjen bocsánatot a nagyszülőktől, főleg, hogy ő volt az első és értelemszerűen "kedvenc" unoka... Érted? És később sem, mikor ő nagyobb lett magától sem jött hozzájuk, csak már akkor, mikor vége volt a nagyvilági életnek, és nem volt annyi pénz, amennyihez hozzá voltak szokva... Ez a bosszantó. Most is csak ez van. Jönnek, trécselnek velük egy-két órát, felmarkolják a pénzt, amit a nagyszüleim naivan, szeretetből adnak, és kész, ennyi... Fél évig se hírük, se hamvuk.

2011. jún. 19. 10:34
 5/20 anonim ***** válasza:
51%

Amikor történt az összeveszés ez a lány még csak gyerek volt. Nem tehet semmiről. Ha valakit így nevelnek fel,akkor csak becsülendő, ha megjön az esze.

Ne ítélj előre, mert te se leszel jobb.

És téged nem bántottak meg,hanem a nagyszüleidet.Nekik van joguk haragudni, vagy megbocsátani. Nem neked.

2011. jún. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Attól tartok, hogy iszonyúan bunkó tudnék lenni vele, ezért a vitákat elkerülendő inkább elmennék otthonról.

Nem akarok én rákérdezni semmire úgy érzem... Nem akarok én tőle már semmit. Azt azért odamondanám neki szívesen, hogy mit drámázik itt most, mikor évekig letagadott. Mi történt azóta, hogy ismét méltóak lettünk a szeretetére. Nem lett plusz száz milliónk, és nem változtunk semmit.

2011. jún. 19. 10:38
 7/20 anonim ***** válasza:
Pont ezekre a krédésekre kaphantál választ abbból, ha nem úgy állítanád be h ideges avyg rá hanemm érdeklődve kérdeznéd h mi történt..azzal b.szhatod fel csak jüól :D
2011. jún. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%

Ahhoz semmi kozod, hogy mennyi penzt adnak a nagyszulok nekik, ha adnak. Ugy nez ki, itt az irigyseg beszel beloled.

Hogy hogy viselkedjel? Kulturaltan. Kimerten ha nem akarsz puszipajtas lenni vele, de semmikepp sem bunkon. Igy barmikor fenthordhatod a fejed, nem kell szegyenkezned.

2011. jún. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
én ilyenkor veszek egy nagy levegőt, beszélek pár szót és kész. sok mindent úgyse tudsz tenni, ha kivernéd a balhét akkor is te jönnél ki rosszul.
2011. jún. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szerintem eszedbe se jusson "elmenekülni" otthonról, nem te bántottad meg az unokatestvéredet.

Apukádnak mondd meg, hogy nem tudsz magadra jópofit erőltetni egy olyan rokon miatt, aki most is csak érdekből megy hozzátok, rajtad meg átnézett éveken át.

Ha a nagyszüleiddel együtt érkeznek, őket üdvözöld szíved szerint, a "kedves rokonnal" meg ne foglalkozz. Ha esetleg megjegyzik, hogy mi bajod van velük, akkor nyugodtan mondd meg, hogy évekig ő nem akart veled szóba állni, most már neked nincs semmi mondanivalód a számára.

Ennyi.

2011. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!