Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első unokatestvér esküvőjére...

Első unokatestvér esküvőjére mennyit adjunk?

Figyelt kérdés

Pénzre van szükségük, mert lakást szeretnének venni, úgyhogy az ajándék kilőve.Én nem dolgozom még, egyetemista vagyok, a párom keres csak. (Persze valamennyit összeszednék én is, ne ő adja az én részem is.)

Szerintetek mennyit illik adnunk, ha ilyen közeli rokonok vagyunk?


2010. jún. 8. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is első unokatesóm esküvőjére vagyok hivatalos és 15-20 ezerre gondoltam!
2010. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ketten annyit?
2010. jún. 8. 12:42
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom hogy álltok anyagilag és mennyire áll közel hozzád az unokatesód de fejenként szerintem 20 ezertől a csillagos égig.
2010. jún. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
100Eurot
2010. jún. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha lakodalom is lesz, illik kifizetni a vacsorát. Ez kb. 10 ezer Ft fejenként. Ez még nem a nászajándék, ez csak amibe kerültetek nekik.

Most sokan azt fogják írni, hogy milyen pénzéhes megközelítés. Lehet, de te is írtad: lakásra van szükségük.

2010. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos egyáltalán nem állunk jól anyagilag, mint mondtam nekem sajnos nincs munkahelyem, a párom pedig dolgozik, de neki is fizetéscsökkentése volt :( Szóval egyáltalán nem virágos a helyzet. De nem szeretnénk szégyent vallani, még van két hónap az esküvőig, inkább jobban spórolunk, csak legyen meg az a minimum, amit illene adni. Azért is törekszem, mert ők mindenre elég szép összegeket adtak nekünk, pedig ők sem állnak jól anyagilag. És nagyon jó a viszonyunk amúgy.
2010. jún. 8. 13:02
 7/8 anonim válasza:
54%
Ugyanazt akartam irni mint az elottem szolo. Ha tenyleg segiteni akarod oket akkor elsosorban illik kifizetni a vacsorat es azon kivul adsz egy bizonyos osszeget amennyit jonak laszt. Mert ugye nekik penzbe kerul a szervezes, kaja meg minden es ha te meg a kajadat sem fizted ki akkor lenyegeben nem segitettel rajtuk sot minuszba jonnek ki.
2010. jún. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ne a vacsora árát nézd, hanem azt, hogy mennyit tudtok nehézség nélkül összeszedni. Én igazából nem nagyon értem ezt a dolgot, hogy fizesd ki a vacsorát. Most azért hívnak meg, hogy kifizettessék velem a vacsorát? :o Mert akkor ez gyakorlatilag olyan, hogy a vendégek rendezik nekik az esküvőt - de akkor gyakorlatilag a pár a meghívott és a vendégek azok, akik a cehhet állják. Mi is saját erőből gyűjtöttük össze a lakás kezdőtőkéjét, nem vártuk el a nálunk sokszor rosszabb helyzetben levő rokonoktól, barátoktól, hogy helyettünk dobják össze az árát nászajándékba. Tényleg, minden rosszindulat nélkül mondom, hogy nem értem ezt a hozzáállást. Szóval én arra szavazok, hogy adj, amennyi nem megterhelő, ha tízezer forintot ketten, akkor tízezer forintot, ha unokatesód normális, nem ezt fogja nézni (hiszen a gazdagabb rokonoktól úgyis megkapja a különbözetet), ha meg nem, akkor úgyis mindegy. De amúgy megértem azt is, ha kellemetlennek érzed, ha keveset adsz (ez főleg akkor lehet kellemetlen, ha nem vagy nagyon közeli kapcsolatba unokatesódékkal, és érzed, hogy elvárják, hogy mennyit adj). Egyszer, amikor én is munkanélküli voltam, meg voltunk hívva jómódú rokonok lagzijába (akik kifejezetten pénzt kértek), így inkább "hirtelen sürgős és halaszthatatlan elfoglaltságunk" akadt. Szar ügy, de még mindig így jöttünk ki legjobban az egészből - nem sok kedvünk volt hetekig éhezni egy lagzi miatt, na meg magyarázkodni se, hogy mindenki minket sajnáljon... brrr... az valahogy nem jött volna be :D
2010. jún. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!