Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem igazán...

Mit tegyek, ha nem igazán kedvelem a párom gyerekét?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki azt gondolná,hogy valami önző dög vagyok,aki utálja a gyerekeket és ki akarja sajátítani a párját,szépen kérem,hogy olvassa végig.Mésfél éve vagyok együtt a barátommal,én 19 éves vagyok,ő 31.Neki van egy 6 éves kislánya az előző kapcsolatából,akivel korábban nagyon jól kijöttem.Sokat játszottam vele,tényleg minden rendben volt.Az utóbbi időben azonban minden megváltozott,ami részben a barátom volt feleségének a hibája.Először is nem egy rendszer szerint hozza hozzánk a kislányt (pl. minden szombat) ,hanem aszerint,hogy neki hogy van programja,amiről minket általában csütörtökön vagy pénteken tájékoztat,így esélyünk sincs előre szervezni valamit a hétvégére.A párom kicsit tart a volt feleségétől,mert úgy érzi,nem jó apa,ha pl. ő nem ér rá mindig annak megfelelően találkozni a gyerekkel,ahogy azt a volt feleség elvárja,sőt az a nő teljesen manipulálja a gyerekkel...erről persze tudom,hogy nem a kislány tehet,viszont vele is nehéz az utóbbi időben.Minden egy közös utazáson kezdődött 2 hónapja.Ez volt az első alkalom,hogy 2 hetet együtt töltöttünk,és egyáltalán nem úgy alakult,ahogy szerettem volna.A kislány féltékeny rám,nem igazán tetszik neki,ha az apukája velem is foglalkozik (eddig nem volt ilyen probléma),és mivel a barátom fél,hogy a gyerek majd panaszkodik rá az anyjának,inkább elhanyagol engem,ha ott a lánya.Másrészt olyan borzalmasan erőszakos természete van ennek a gyereknek,hogy én ilyet még nem láttam.Pl ha beszélgetünk az apukájával valami témáról,amihez ő nem tud hozzászólni,elkezd kiabálni,hogy maradjunk csönben mert fáj a füle.Ha leülök vele játszani,az abból áll,hogy szó szerint kiabálva utasítgat,hogy mit csináljak...és még sorolhatnám...És a legfurcsább az,hogy mindenkinek azt mondja,hogy szeret engem,meg sokszor aranyos is velem,odajön megpuszilni meg ilyenek...Van valakinek valami ötlete,hogy mit tehetnék?A páromat nem akarom elveszíteni,de nagyon zavar ez az egész helyzet...:S
2011. ápr. 26. 17:03
1 2
 1/12 Izééékeh11 ***** válasza:
41%

hogyha odamegy puszilgatni meg azt mondja mindenkinek hogy szeret,akkor az így is van.csak gondolom rossz neki,hogy az apukája és az anyukája már nem együtt vannak és ezért utasítgat meg kiabál veled,mert téged okol miatta.ezt megkellene egyszer beszélned vele,vidd el egy csendes,nyugis helyre és kérdezd meg elősször is,hogy miért viselkedik így.aztán mond el neki,hogy te nem sajátitod ki az apját.

13L

2011. ápr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
felnőtt nő vagy (elméletileg) ő meg egy kislány,persze hogy szeretné ha az apja vele foglalkozna hiszen nem élnek együtt. ha kiabál veled akkor rá kell szólni, de a leírtakból az jön le hogy szeret téged a kislány, csak hát kicsi még és akaratos. ami meg a láthatást illeti szerintem a párod még szerencsés is hogy gyakran láthatja a kislányt nem pedig kéthetente 2 napra. azt jobb ha elfogadod hogy a párodnak mindig a gyereke lesz az első, ettől még szerethet téged is.
2011. ápr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Egy ennyi idős gyereknél természetes, hogy féltékeny az apjára, bár szerintem ez később is így lesz. Nem vagy könnyű helyzetben, de az ilyen esetekre a legigazabb a mondás, hogy: türelem rózsát terem.
2011. ápr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem az is megfordult a fejemben hogy esetleg az anyja ellened hangolja, csak ő nemtudja eldönteni hogy most szeressen vagy sem... Kérd a párod segítségét, ha ottvan a kislány direkt foglalkozzon veled is, mert ha ehhez fog hozzászokni a gyerek akkor tudja hogy egy kis ordítással mindjárt körülötte forog a világ. Nem szabad hagyni ezt, érezze azért hogy a párod téged is szeret, te meg mindig legyél kedves a kislánnyal, mert biztosan aranyos, nem tehet semmiről, nagyon sok gyerek ilyen. El lett kényeztetve.
2011. ápr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A gyerek feltekeny Rad, es ugy latszik, Te is Ora. Par evvel ezelott jobb volt, mert meg kicsi volt, nem tudta ugy kimutatni velemenyet, akaratat. Ha paroddal akarsz maradni el kell fogadnod a gyereket is. Ne probalj anya lenni neki, se baratno. Mire gondolsz, mikor azt mondod, hogy parod elhanyagol? Nem olelget, nem csokolgat a gyerek elott? Nem engedi, hogy a gyerek egyutt lasson titeket az agyban? Ez nem elhanyagolas, ez normalis. Persze, hogy egy kozos utazason jott ki az egesz. Mikor ket hetet egyutt toltesz a baratoddal es gyerekevel, mindig akkor jonnek ki a bibik. Ne szidd se anyjat, se a gyereket. Ehhez semi jogod nincs. paroddal meg kell beszelni, hogy a gyerektol es Toled is el van varva hogy egymast tisztelettel kezeljetek, igen, sokszor egy gyereknek is van mondanivaloja, de meg kell varni, mikor mas befejezi a beszedet. Nektek is kell adni a gyereknek alkalmat hogy beszelhessen. Ha a gyerek csak kiabalva tud jatszani, nem jatszol vele, de meg kell mondani azt is hogy miert nem. Tudatni kell vele, hogy milyen elvarasod van tole. persze az O nyelven, amit O is megert. Parod apa akar lenni a gyerekenek, csutortoki tajekoztatas nem is olyan keso. Vagy rpobalsz olyan programot csinalni, amibe a gyereket is bevonnod, vagy megmondjatok, hogy e hetvegen sajnos el vagytok foglalva. Ez a ferfi Neked tul idos, sok olyan dolog van korulotte, amit Te nem tudsz elfogadni, es nem akarsz. Mar pedig ez nem fog igy sokaig tartani. Keress magadnak egy fuggetlen part, meg par evig szorakozz, elj, raersz utan mostoha vagy anya lenni. AZ apat nem fogod tudni elrantani a gyerektol, ez biztos.
2011. ápr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Darcy01 ***** válasza:

Hát nem egyszerű a helyzet az biztos.

Én azt látom megoldásnak, hogy a párod beszéljen a volt feleségével. Próbálja vele megértetni, hogy a gyereknek árt azzal a legtöbbet, ha az apja ellen uszítja, vagy zsarolja az apját. Ha már így alakult, hogy elváltak, akkor a gyerek kedvéért és érdekében illene felnőtt módjára kezelni a helyzetet és nem direkt keresztbe tenni a másik félnek (pl. nem szól időben, hogy megy hozzátok a kislány). Persze megértem, előfordulhat olyan, hogy hirtelen közbejön valami, de azért valami rendszer-félét biztosan ki lehetne találni közösen.


Te szerintem ennyit tudsz tenni, és még azt, hogy türelmesen viselkedsz a pároddal és a kislánnyal is. Ha undokul viselkedik a gyermek, te akkor is legyél barátságos. Még csak gyerek, sok hiszti, ilyesmi. Ha azt látja, hogy kedves és jó vagy vele, akkor biztosan könnyeben elfogad.


Nekem nincsenek ilyen irányú tapasztalataim, csak csonka családban nőttem fel.


Remélem mihamarabb megoldódik a helyzetetek!

2011. ápr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Már megint egy 19 éves szeretőből előlépett barátnő,aki már szabadulna az előző házasságból lett gyerektől.Minden héten legalább 30 ilyen kérdés!
2011. ápr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan helyzet, hogyha te kapcsolatot akarsz ezzel az emberrel, el kell fogadnod, hogy van egy lanya, aki bizony mindig a lanya lesz. Ha ez az elfogadas nagyon nehezen megy, akkor erdemes lenne azon gondolkodnod, hogy van-e ertelme igy elnetek, mert igy nem vagy boldog, ha teged bant ez. Gyermektelen ferfit is lehet talalni. 6 eves, ebben a korban valtozik mindig, lesznek hisztis idoszakai. Ez ebben a korban, ilyen helyzetben teljesen ertheto. Te felnott vagy, o kisgyerek. Nem az o keszulekeben van a hiba, hanem a szamara nem idealis korulmenyekben (szulei valasa). Konnyu mindig a masikat hibaztatni (gyereket meg az anyjat).
2011. ápr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.Valaki írta ,hogy szeretőből lett barátnő...nem miattam vált el a feleségétől,már egy éve külön voltak,mikor mi megismerkedtünk.Tudom,hogy a lánya mindig az első lesz,csak szeretném,ha kicsit jobban működne ez a dolog...
2011. ápr. 26. 19:02
 10/12 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok! Nálunk sincs rendszer... Minden hétvégén ott van a gyerek. Mi 1 éve vagyunk együtt. Még egy közös hétvégénk se volt, sőt sokszor hétköznap is ott van a gyereke, ha az anyja nem ér rá. Ráadásul nekem nem szól, csak meglepésként ér, szóval én se hétvégére se hétköznapra nem tudok tervezni. Én is úgy érzem, hogy elhanyagol és egyre inkább azt érzem, hogy nem vagyok boldog mellette. Amit most írok, azt nekem is mondták! Próbáld megértetni a pároddal, hogy a gyerekével nem tudja leélni az életét, még akkor se tudta volna, ha együtt maradtak volna a felségével. A normális az, ha minden 2. hétvégén van ott a gyerek. mindenkinek így egészséges, legfőképpen a gyereknek, ha már mindenki a "szegény" gyereket védi! Én amúgy egész jól kijövök a gyerekével, pedig nagyon neveletlen!!! Próbáld megértetni a gyerekével, persze csak finoman, hogy te nem a játszótársa vagy és próbáld elérni nála, hogy tiszteljen! Ha úgy gondolod, hogy rossz, akkor szerintem nyugodtan rászólhatsz, csak finoman és mondd el neki, hogy miért nem tetszik amit csinált! Viszont szerintem semmi köze a korodnak ahhoz, amit érzel. Én is ezt érzem és már rég elmúltam 19 éves....
2011. szept. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!