Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazaköltöznél ebben az esetben...

Hazaköltöznél ebben az esetben külföldről?

Figyelt kérdés
Négy éve már hogy Hollandiában sikerült egy nagyon jónak mondható állást találnom és azóta felépítettem némi egzisztenciát is ha nevezhetjük így. Remek a fizetés, nyugodt környezetben lakom, tehát látszólag minden renben kellene legyen, de sajnos nem így van. Barátnőmmel végig kitartottunk egymás mellett a távolság ellenére is, bátorítottuk egymást, de ő mostmár nagyon szeretné ha végleg hazaköltöznék és együtt élhetnénk. Természetesen én is szeretném, de egyszerűen nem tudom hogy jobb lesz, jobb lehet-e nekünk Magyarországon, hiszen mindenhol csak azt hallani hogy nagyon nehéz a megélhetés. Te mit tennél ebben az esetben? Azt még hozzá kell tennem hogy barátnőm hallani sem akar arról hogy ő költözzön hozzám, mert a szüleihez nagyon erősen kötődik érzelmileg, amit persze meg is értek. A válaszokat előre is köszönöm!
2011. ápr. 27. 08:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Én most készülök elköltözni. Szintén kötődöm a szüleimhez, de bármikor veszek nekik repülőjegyet, jöhetnek, maradhatnak - köztes időben pedig van telefon, Skype, stb.
2011. ápr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%
Miért nem megy ki a barátnőd is?
2011. ápr. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
69%
Én tuti nem költöznék haza, nem adnék lejjebb semmi esetre sem. 20n
2011. ápr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
78%

Èn nem böszíteni akarlak, de ebböl a szempontból a barátnöd nagyon önzö. Ès mivel 4 évet külön éltetek, nagyon könnyen elöfordulhat hogy haza költözöl és rájöttök hogy még sem megy együtt a kapcsolat és sok sok veszekedés után külön mentek, te meg feladod a hollandiai életedet amit te szeretnél.


Èn azt ajánlanám hogy egy köztes megoldás az lenne, ha a barátnöd csak egy fix idöre menne ki hozzád, pl egy évre és ha jól kijöttök, akkor végleg együtt haza költöztök.


Szerintem ha egy felnött nö jobban kötödik a szüleihez mint a párjához (gondolom komolyan forever gondoljátok)az nem túl egészséges, persze nem azt mondom hogy a szüleit felejtse el, de én is külföldön élek és évente 4-6x látjuk egymást a szüleimmel és szinte minden nap beszélek velük. Vagy is a szülöktöl egyszer csak el kell válni és hollandia már nem távolság a mai világban.

2011. ápr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
66%
Egy normális barátnőd bármikor lehet de egy ennyire jó helyen nem mindig lehetsz.
2011. ápr. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
63%

Én a 85%-os 8.25-sel értek egyet 100%-ig. A lánynak fel kellene nőnie és megérteni, hogy a felnőtt élethez el kell engednünk anyukánk szoknyáját. Én is külföldön lakom és csak évente egyszer jutok haza egy hétre. Minden nap beszélek a családommal. Ha otthon maradtam volna, sem éltem volna az anyukámhoz közel, mert nem lett volna megfelelő munkám ott.

Azok az ismerőseim, akik úgy jöttek ki, h volt valakijük időközben mind szakítottak. Aki pedig hazamant azoknak megromlott a kapcsolata. Az az ember aki részese valami újnak hamar megváltozik és ezt az otthoniak nehezen értik.

Ettől függetlenül remélem, h a barátnőd hajlik a próbakiköltözésre.

2011. ápr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
Én a helyedben eløbb elolvasnám az új alaptörvényt, tájékozódnék a munkanélküli rátáról, a bérek és az árak aránytalanságáról, majd legalább egyszer végigsétálnék a kosszal/cigicsikkel/kutyaürülékkel teli budapesti utcákon, ahol egymás sarkát tapossák a kéregetø hajléktalanok, és csak ezek után tenném fel magamnak a kérdést: megéri?!
2011. ápr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

A végső döntést neked kell meghoznod. Mérlegelve hogy szereted-e annyira, hogy ezért feladd a kinti életedet. Ha valóban nagyon szeretném haza költöznék, ha cseppet is bizonytalan lennék, hát erősebben elgondolkodnék.

Tudod én is nagyon erősen kötődöm a családomhoz, az életemhez, a városhoz amiben lakok, az ágyamhoz, a fürdőkádamhoz és nagyon sok mindenhez. Saját magamból kiindulva bármennyire szeretnék bárkit, nem tudnék boldogan máshol élni. Imádok nyaralni menni, de az utolsó napon már végképp nem lehet velem bírni, és jönnék nagyon nagyon haza.

Szóval ha ilyen helyzetben lennénk a párommal, mint ti én megérteném, ha nem jönne haza hozzám, de ha bele halnék se költöznék ki hozzá.

2011. ápr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
63%
Ha én külföldön lehetnék, semmi pénzért nem jönnék vissza Magyarországra. Ha a barátnőd nem akar kimenni, akkor vagy folytatjátok ezt a kapcsolatot így, vagy vége, de én nem adnám fel az eddigi életem, amit szeretek valaki miatt.
2011. ápr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%

A negyedik válaszoló a szívemből szólt...


Amúgy nekünk a szüleink évek óta mondják, hogy próbáljuk úgy igazítani az életünket, hogy innen menjünk el, és ha sikerült valahol kialakítanunk az életünket, vigyük őket magunkkal... :)

Bárki bármit mondd, az itteni helyzet változására nem sok esély van, és ha már Hollandiában sikerült kialakítani valamit, nagyon-nagy dolog kell legyen, ami engem pl ki tudna onnan lőni.. A kapcsolat kompromisszumokból áll.. és ahogy írták is már, még az sem fix, hogy a négy év után tudnátok együtt élni.. ezeket mind újra kell tapasztalnotok, és egy tapasztalatért feladni mindent?! Szerintem is próbáljátok megbeszélni, hogy nem is végleg, de a lány megy ki Hozzád, amíg meglátjátok, hogy tudtok-e együtt élni. A szüleit addig sem kell mellőzni, és nem hinném, hogy a szülei ne támogatnák egy jobb élet reményében...


Majd írj.. kíváncsi vagyok, hogy alakultok.. sok sikert!

2011. ápr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!