Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazaköltöznél ebben az esetben...

Hazaköltöznél ebben az esetben külföldről?

Figyelt kérdés
Négy éve már hogy Hollandiában sikerült egy nagyon jónak mondható állást találnom és azóta felépítettem némi egzisztenciát is ha nevezhetjük így. Remek a fizetés, nyugodt környezetben lakom, tehát látszólag minden renben kellene legyen, de sajnos nem így van. Barátnőmmel végig kitartottunk egymás mellett a távolság ellenére is, bátorítottuk egymást, de ő mostmár nagyon szeretné ha végleg hazaköltöznék és együtt élhetnénk. Természetesen én is szeretném, de egyszerűen nem tudom hogy jobb lesz, jobb lehet-e nekünk Magyarországon, hiszen mindenhol csak azt hallani hogy nagyon nehéz a megélhetés. Te mit tennél ebben az esetben? Azt még hozzá kell tennem hogy barátnőm hallani sem akar arról hogy ő költözzön hozzám, mert a szüleihez nagyon erősen kötődik érzelmileg, amit persze meg is értek. A válaszokat előre is köszönöm!
2011. ápr. 27. 08:15
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb hozzászólásokat. Igen én is felvetettem már neki a kérdést: "Mi volna ha ideköltözne hozzám? Még azt is hozzátettem hogy nem kellene aggódnia sem mert addig mondjuk úgy eltartom amíg talál munkát" De sajnos nem tudom rábeszélni mert nagyon erős a kapcsolata a szüleivel és úgy érzi cserben hagyná őket. Pedig még ahol lakom az is bőven tágas lenne..szóval ennyi. A lényeg hogy még próbálkozom, de az igazat megvallva egyáltalán NEM akarok hazaköltözni, legalábbis most még nem. A holland élet, a holland környezet, a nyugodt légkör, a fizetés, a barátságos emberek. Senkit sem akarok megbántani aki nem éppen jól keres. De sokkal nyugodtabban alszom el úgy hogy tudom, nem máról holnapra kell élnem. Az az egyik legnagyobb hibája (szerintem) barátnőmnek, hogy ha bármi olyat mondok neki ami nem igazán tetszik neki, akkor elsírja magát, én meg érezzem magam szarul. Szerencsére az utóbbi pár évben már rájött hogy ezzel nem igazán ér el semmit, mert ha nem beszélünk meg dolgokat akkor honnan tudná a másik hogy esetleg mit csinált rosszul? Szóval erről is beszéltem már vele sokat, de már rendesen idegbajt kapok mikor látom hogy elfordul és könnyes lesz a szeme...
2011. ápr. 27. 12:48
 22/25 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de a barátnőd érzelmileg zsarol téged (bár erre gondolom te is rájöttél).

És miért pont te add fel a jó életedet és az álmaidat? Neki is alkalmazkodni kellene.

2011. ápr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

..és azt is tegyük hozzá, hogy az ő álma is lehetne, ha csak a jó és nyugodt életet nézzük...

Full érzelmi zsarolás.. nagyon nem logikus, ahogy a lány viselkedik..

Amúgymeg kis idő, és vihetnétek ki Papát-Mamát..

Jajde nem vagy egyszerű helyzetben.. :( bár én még mindig úgy gondolom, ahogy a többiek le is írták már, hogy talán én is inkább választanám azt a életet, ha a barátnőd ennyire zsarnok-makacs, hogy nem látja a közös érdeketeket, ami neki is jó lenne.. és tényleg kérdés, hogy tudnátok-e együtt élni... mert ez azért csak távkapcsolat egy ideje...

2011. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy valóban el kell engednetek egymás kezét. Ő nem gátolhat meg téged abban, hogy kint élj te pedig abban, hogyha ő haza akar költözni és itt akar élni.


Egy valamit azonban ne felejts el. A világ összes pénze nem elég a boldogsághoz, ha ő hiányzik. Illetve a legnagyobb szerelmet is megmérgezi a pénztelenség és az elszalasztott lehetőség tudata.

2011. ápr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Ha visszaköltöznél, hamar megkeserednél. Itt, a te szakmáddal továbbra is csak alig-alig lehet megélni, a szûkölködés pedig villámgyorsan szétoszlatja a legnagyobb szerelem legrózsaszínûbb felhøcskéit is. Meg aztán, milyen jövøt akarsz a gyermekeidnek, nyugodt, gondtalan szüløket, vagy örökösen feszült, a pénz miatt aggódó családot?
2011. ápr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!