Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történik, ha jelzek a...

Mi történik, ha jelzek a gyermekjóléti felé?

Figyelt kérdés

A rokonoméknál elég viharosak a családon belüli kapcsolatok. Az anya többször is bántalmazta az apát,ennek ellenére az apa nem ment el látleletet vetetni. A második alkalommal miután bántotta az apát, még ő ment el a rendőrségre feljelentést tenni, de később azt visszavonta.

Ezek a veszekedések, bántalmazások mind a nagyobbik baba szeme láttára történtek. Közben megérkezett a második baba is. Az édesanya nincs jó kapcsolatban a férje családjával, mindig ott tesz nekik keresztbe, ahol csak lehet. Megtiltotta az édesapának, hogy a nagyszülőkhöz elvigye a nagyobbik babát.

Valahogy mégis sikerült, és a kislány azt mondta a nagymamának, hogy "anya megvert". Kiderült, hogy a kistesóhoz akart odamenni a lányka és emiatt kapott az anyjától. Sajnos azt nem tudom, hogy ez a "megvert" mit takar, de azért nem szép dolog. A kislány a dédimamának is elmondta ezt, tehát lehet, hogy már nem ez az első alkalom.

Szerintetek, ha jeleznék a gyermekjólétnek, mi történne a gyerekekkel és az anyával? Nem szeretném, ha elvennék tőle a gyerekeket.


2011. ápr. 27. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom én ilyen esetben mit csinálok- én is gyejós vagyok. Felveszem egy kvázi jegyzőkönyvet (a bejelentő kiléte mindig titok marad, én azt szoktam mondani, hogy lakossági bejelentés). Tehát elmondod neki, hogy te mit tapasztaltál a családnál, láttad-e a bántalmazást, mikor, hol. Felveszem a kapcsolatot a családdal. Kérem, a szülőket, hogy jöjjenek be az irodámban, ahol elmondom nekik a tényállást, majd megbeszélek a szülőkkel egy időpontot, hogy kimegyek családlátogatni is. Ha nagyobbak a gyerekek beszélgetek velük is. Ha látom, hogy baj van, segítségre szorulnak, akkor alapellátás keretein belüli családgondozást javaslok.

Ha bántalmazásról van szó, azonnal felveszem a kapcsolatot a védőnővel, óvodával, iskolával, hogy ők tapasztaltak-e ilyesmit.

Ha nagyobb a baj-bár ezt kétlem, mert akkor valakinek feltűnt volna a bántalmazás, akkor kérem a jegyző/gyámhatóság segítségét. Ők kötelezik a szülőket az együttműködésre-ez a védelembe vétel. Azonnali kiemelés (elveszik a gyerekeket) nem valószínű, hogy sor kerül.

DE jelzem, nálunk ez a gyakorlat. Minden családgondozó máshogy dolgozik. Ha nem vagy elégedett a munkájával, akkor elmehetsz a jegyzőhöz, vagy a gyámhivatalba.

2011. ápr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért előbb tájékozódj egy kicsit jobban! Mi van, ha az anyuka a gyerek kezére csapott egyet, és azt mondja el úgy , hogy megvert?! Te meg nyakukra küldöd a gyámügyet? Az apukát megveri az anyuka? Miért hagyja? Megbeszélni nem tudnák a dolgaikat? Előbb ebben próbálj nekik segíteni.
2011. ápr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy ennél több mindent is el tudok mondani erről a családról, csak nem akartam, hogy túl hosszúra nyúljon.

Apát megharapta anya, de nagyon, mindezt azért, mert apa elakart menni a húga által szervezett ebédre. Később azért ütötte fejbe,mert apa 15 perccel később ért haza. A család is értetlenül áll a dolgok előtt, miért vállaltak be még1 babát, amikor ilyen gondok vannak a házasságukba?

Én is láttam már az anyukát "elborult" állapotban, mintha nem is ő lenne egy teljesen más agresszív ember válik olyankor belőle. Családterápián is voltak, de mikor a terapeuta azt mondta, hogy beszélni szeretne a férj testvérével is, a feleség megmondta, hogy ő ide többet nem jön.

Az édesanya mesélte, hogy amikor a nagyobbik baba(aki most megy oviba) mikor rossz, kicsukja az udvarra, amíg meg nem nyugszik.

Mikor ezekről tudomást szereztem, teljesen kiakadtam, első kérdésem az volt, hogy ezt a védőnő miért nem vette idáig észre? Aztán megkaptam a választ, anya amikor a család előtt van, a világ legjobb anyukája, amikor pedig nem látja senki,átvált. Ezért nem tünhetet fel, bár nem tudom.

A nagyi mesélte, hogy mikor nála van a kislány,és becsukódó ajtót lát elkezd sírni és nyitja kifelé az ajtót. Azóta ha a pici nála van, mindig minden ajtónak nyitva kell lennie. Lehet, hogy ez a kicsukással kapcsolatos.

Csak találgatunk, de félünk, hogy nagyobb baj is lehet, és még csírájában kellene elfojtani a dolgot.

Én úgy vélem, hogy egy védelembe vétel is megtenné, csak legyenek szem előtt.

2011. ápr. 27. 15:16
 4/4 A kérdező kommentje:
Az elsőnek még annyit, hogy én is szociális munkás leszek, hasonló lépéseket, és intézkedéseket gondoltam én is, de jó volt egy profitól is olvasni ilyet. Titkon reménykedtem benne, hogy olvassák ezt az oldalt szociális munkások is.
2011. ápr. 27. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!