Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dolgozó Nők! Hogy végeztek...

Dolgozó Nők! Hogy végeztek egyedül minden házimunkát? Vagy fusson a lakás 2 hónapig?

Figyelt kérdés

Eddig mindent ketten csináltunk párommal,amig főztem rendet rakott,amig felmostam felporszivozott és hasonlók.

Most rengetefet kell tanulnia másfél hónapig,így minden rám marad (én ajánlottam fel).

De fut a lakás,hazaérek fél 6-ra,odateszem a vacsorát,beteszek egy mosást,és mire megvacsorázunk 8 óra.

Utána már nem csinálunk semmit,ez ilyen egyezményes,kell a kettesben töltött idő.

De hogy nem vagyok képes rendbe tartani egy 2 szobás lakás...bár tény,hogy mindent szerteszét hagyunk,de erről lehetetlen leszoklni,csak eddig nem tűnt fel.

Ilyenre hogy portörlés,ablak,egyéb tisztitás,gyakorltilag megszünt.

Hangos házimunka (porszivó) hétvégére marad amikor tarta egy fél órás szünetet és kimegy levegőzni.

Plussz vannak állataink,őket is naponta többször etetni,hetente kitakaritani (tengerimalacok).


Más meg 3 gyerek mellett férj segitsége nélkül tart patyolat tisztaságot...

24/N


2011. ápr. 27. 09:22
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Én hétvégén takarítok és rakok rendet, bár hozzáteszem egész héten nagyon odafigyelek, hogy ne koszoljak, ne hagyjak semmit szanaszét, anélkül nyilván nem lenne elég a heti 1 alkalom.

Amit napi szinten csinálok, az az, hogy berakom az edényeket, evőeszközöket a mosogatógépbe. Amikor főzök, addig elmosogatok, amíg fő az étel (ez 5 perc, főleg, hogy nem hagyom, hogy az edényekre rászáradjon az ételmaradék). Néha beteszek egy mosást, de ez is inkább hétvégére vagy péntek estére marad.


Tanuljatok meg rendet tartani és akkor nem lesz ilyen gond. Ha kicsit odafigyelsz, napi 20 perces munkával meg tudod csinálni, amit kell.

Az a 2-2,5 óra nekem kicsit soknak tűnik, amit vacsorakészítéssel és vacsorázással töltesz. Nem muszáj este főzni, lehet hideg ételt is enni, pl. salátát, szendvicset, ezek 5 perc alatt elkészíthetőek. Egy mosást feltenni sem 1 óra.

Egyébként meg nem biztos, hogy ebben az 1-2 hónapban ragaszkodni kellene az "egyezményhez". Ha 8tól fél9ig együtt rendet raktok, szerintem mindenki jobban jár. Attól még időben le tudsz feküdni.

2011. ápr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Főtt vacsora kell,egyrészt párom nem tud üres (igen,saláta után üres az ember hasa) hassal tanulni,én pedig ha nincs meg a napi rengeteg kalóriám,akkor fogyok,ugyhogy ehhez muszáj ragaszkodnom.


Ahogy ahhoz is,hogy had pihenjen abban az időben amikor nem tanul,én is ezt csináltam államvizsga előtt (meló mellett).


Nem halok bele ha egy ideig fut a lakás,egyetemista koromban is túléltem hogy ha enni akartam akkor legalább 1 tányért elmossak (a többi 20 ott maradt mosatlan),csak kiváncsi vagyok más hogy oldja meg.


Szomoruan látom,hogy hajnali főzéssel meg éjjeli takaritással.

Akkor inkább a rendetlen lakás:)

2011. ápr. 27. 11:20
 23/36 anonim ***** válasza:

"Bár anyám volt nálunk nemrég,szörnyülködött..."


No nálunk hatalmas mázli, hogy míg bátyám kifogott egy "kissé" rendetlen feleséget, én lányként egy rendmániás pasit, így nálunk a hatalmas rendetlenség olyan mint bátyáméknál nagytakarítás után, szóval anya rám egy szót se szólhat :D

2011. ápr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Anyám és "anyósom" is rend és tisztaságmániás, mi nem annyira (nekem a rend az amibe anyám belehalna ha vendég látná)

De ezt jelenleg tartani se tudom,csak ha ketten (bár tény hogy az elmúlt pár évben ritkán volt olyan hogy egyedül csináltunk volna bármi házimunkát,mindig csak ketten,ugy még élvezhető is)

De igy szenvedés,előre félek mi lesz ha lesz egy gyerekünk

2011. ápr. 27. 11:33
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha lesz babátok, akkor egyrészt párod is segíteni fog, másrészt kétféle tárgy lesz a lakásban, a babaveszélyes és a nem babaveszélyes... előbbit nem fogjátok elfelejteni elrakni, mert a baba mindig az eszetekben lesz, utóbbi meg a rendmániás nagymamikat sem fogja érdekelni hogy elől van, mert babázni fognak :D


Később meg a gyereket arra kell nevelni, hogy elpakoljon... ez így váltakozik generációként, én trehány vagyok, mert anyum mindent elpakolt, a gyerek szorgalmas lesz mert én trehány vagyok :D:D:D Najó csak vicceltem, de tényleg annyi a titka hogy mindent elpakoljatok magatok után ti is meg majd a gyerek is.

2011. ápr. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
48%
Ebben a kérdésben csak az a furcsa, hogy amikor a háztartásbeliekről volt szó, akkor Ők le lettek hordva rendesen, hogy más munka mellett is ugyan úgy megtudja azt csinálni, amit ők.Hát úgy veszem észre, hogy a nagy többség nem tudja úgy vezetni a háztartást, mint Mi, akik itthon vagyunk.
2011. ápr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

12:32


Egyrészt lehet, hogy ide mások írnak, mert pl. én azt a kérdést nem láttam, de nem is írnék mert nem vagyok htb, tehát nem tudok érdemben hozzászólni, akkor minek pofázzak bele.? :) (Nyilván akik írtak, azok máshogy állnak a dologhoz)


Másrészt a kérdezőnél volt egy csomó "alapfeltétel" amin nem szeretne/tud változtatni, tehát ehhez mérten várta a válaszokat is, nyilván HA:

- segít a párja,

- elpakolnak maguk után,

- nem főz minden nap,

- nyolc után is takarít,

- nem csak hétvégén porszívózik,

akkor máris megoldható, de ezek mellett a feltételek mellett nehéz...


Ettől függetlenül én sose mondanám, hogy úgy tudok háztartást vezetni, mint aki otthon van, ez egyértelmű.

2011. ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:

Nem is akarom ugy vezetni a háztartást mint az aki otthon ül egész nap.

karrierista nő vagyok,nem életcélom hogy a padlóról ehessek...

Ha akarnám akkor tudnék olyan tisztaságban élni,de nem vagyok hajlandó lemondani arról hogy 8 után pihenés,vacsora együtt nyugiban,és meló után egy kis vásárolgatás is belefér (megtehetném hogy hétvégén nagybevásárolok,igy hétköznap nem kell)


Talán a bevásárlással tudnék spórolni fél-1 órát,4kor végzek,elbóklászok


bár lehet rááldozom azt a pár ezret és keresek egy nőt aki takarit helyettem


utolsónak: abból a pénzből amit én keresek,megtehetem hogy arra költözk amire akarok,nem pedig kuncsorognom kell hogy "adjál már drágám"


sorry ha sértő volt:)

2011. ápr. 27. 12:49
 29/36 anonim ***** válasza:
0%

Soha nem kellett kuncsorognom, hogy "adjál már drágám", mert a külön vagyonom majdhogy nem nagyobb, mint a férjemé, pedig elhiheted, azt nem semmi túllépni...

Eltértünk a tárgytól.

2011. ápr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

nem én offoltam:)


Lényeg amit leszűrtem,hogy vagy feláldozom a pihenőidőmet vagy páromét vagy hagyom úszni a lakást vagy felveszek valakit heti pár órában.


Első variáció nem jó,ha nem találok megbizható embert akkor marad a második.

2011. ápr. 27. 12:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!