Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ilyenkor? (fontos,...

Mit tegyek ilyenkor? (fontos, kérlek nézzétek meg! )

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy gyerekként anyukámék sose küldtek el fürdeni csak hetente egyszer... És engem ez nem is zavar, de mostmár nagyon is... Már beszéltem édesanyámmal erről, hogy miért nem akarja és azt mondta, hogy mert dárga a víz és nem akar olyan sokat fizetni... De nem érzem a dolgot egyátalán higiénikusnak, mikor a lányokkal erről beszélünk, akkor mindig letagadom. Mostmár kiharcoltam magamnak hogy legalább hetente 2x had menjek el fürdeni.

Hogy tudnék ezen változtatni?? Mostanában úgy szoktam, hogy amikor anyám a kutyákat leviszi sétálni, addig gyorsan lezuhanyzok.

14L


2011. ápr. 27. 17:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Jól teszed, ilyet még nem is hallottam.:S

Amúgy anyud sem fürdik?

2011. ápr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Velünk olyan volt, hogy én is kb hetente egyszer fürödhettem, a többi napon mosakodnom kellett egy kiskádban..de ez kb 12 éves koromig volt így, aztán beköltöztünk egy új házba és azóta mindig fürdöm.
2011. ápr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

De ez azert van, mert annyira szegenyek vagytok? Kutyakat tartani van penze anyukadnak, vizre meg nincs?


Anyukad hanyszor furdik hetente?

2011. ápr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hù ez elég furcsa. Nem birnàm ki, de sajnos vannak, akiket tényleg ràvisz a sors, viszont kutyàtok van, az sincs ingyen. Nem akarok kutyaellenes lenni, mert a kedvenc àllatom.
2011. ápr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát erről mindenképpen beszélned kéne vele. Ez gáz. Naponta egyszer (vagy kétszer) muszáj lenne fürdeni. Arról nem is beszélve, hogy már kezdesz "nővé érni". Abban a pár napban meg pláne többet kéne fürdeni. Szerintem mondd ezt el neki, nyugodtan, ész érvekkel alátámasztva. Ha ez sem segít, akkor marad a suttyomba fürdés. Esetleg jelentheted az egyik tanárodnak, de lehet, hogy ez csak szítaná otthon a veszekedést. Sajnálom.
2011. ápr. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Jön a meleg. Én egy nap többször is lefürdök. Érdekes egy családod van az tény. Próbálj vele beszélni....ennyit tudok neked tanácsolni.
2011. ápr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne is haragudj de ez nagyon nem normális... Sajnos tudom, hogy vannak nehéz helyzetben levő családok de heti 2 fürdés nem higiénikus. Esetleg próbáljátok meg azt, hogy hideg vizet engedtek és azt melegítitek, vagy esővizet gyűjtötök amit felforraltok az is teljesen megfelel - nyaralóban a Mátrában mi is ezt alkalmazzuk :) Vagy szerintem a legjobb barátnődnek ezt nyugodtan elmondhatod, ha tényleg a legjobb nem fogja elmondani senkinek és megbeszéled vele, hogy mondjuk hétfőn otthon fürdesz, szerdán át mész hozzá, mondjuk pénteken otthon és hétvégén átmész megint hozzá. Vagy nem tudom lehet rosszul értelmeztem, nem tudok hogy ennyire rosszul álltok anyagilag, vagy csak anyud spórolni akar a vizen.
2011. ápr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Magyarázd el anyudnak, hogy nagyon parasztos és ultragáz dolog nem tisztálkodni mindennap.

Nem kell nagy kád vízben lubickolni. Én is kb 25 éve csak zuhanyozom, de az teljesen elég.

Abszolút víztakarékos, ha langyos vízzel leöblíted magad. Csap elzár. Tusfüdrős kézzel jól átdörgölöd magadat és utána egy gyors öblítés. Ez megvan kb 20 liter vízből.

Ami a legdrágább helyeken is maximum 600Ft víz egy egész hónapban. (mármint a mosakodásra fordított vízmennyiség fejenként) Ha wc tartályotok van, az nagyobb pazarlás sokkal. Pl ott a gyorsöblítő már megkeresi a tusolásra való vizet.

2011. ápr. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem a sógornőmék voltak így!Nekik csak 2 hetente szabadott hajat mosni.Olyan nem volt hogy ne zsírosan retkesen lássam a hajukat.Ott a sampon volt drága.Anyukád is gondolkodhatna.14 éves vagy suliba jársz meg minden főleg LÁNY!!!!!Soha de soha nem tudni mikor történik egy baleset veled vagy valami és tisztában van gondolom avval hogy amikor visznek a mentősök az első dolguk hogy levetkőztetnek meztelenre.Meg eleve ne haragudjon már meg a világ mi az hogy drága a víz?A kutya mit eszik?Száraz kenyeret?És miért ne lehetne megoldani úgy hogy lefürödjetek egymás vízébe?Az sem higénikusabb mint nem fürödni 5 napig:(
2011. ápr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az a szörnyű, hogy anyagilag egyátalán nem vagyunk hátrányosak... Persze azért minden reggel leszktam mostni a lábaimat, karjaimat is, csak úgy rendes fürdőzés nem szokott lenni... De dumálok anyámmal, biztos nem lesz kiakadva, csakhát ez így elég durva volt...
2011. ápr. 27. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!