Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is bant, hogy egyre...

Titeket is bant, hogy egyre tobb a szetszakadt csalad? Ez a tendencia sosem fog mar visszafele fordulni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy sok a valas, sok a neveloszulo. Itt is sok olyan kerdes van, ami arra vonatkozik, hogy a neveloszulovel nem tudnak a gyerekek kijonni vagy nincs is uj partner es egy szulo egyedul neveli a gyereket, a parja lelepett, a gyereke nem erdekli stb. Azert par evtizede nem volt ennyi ilyen eset. Mi lesz igy a vilaggal, ha a gyerekek ilyen mintat latnak maguk korul?
2011. ápr. 27. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Már miért bántana?

Mindenki a maga életének a kovácsa, nem? Nem is az a megdöbbentő, hogy ennyi a válás, sok párnál azt nem értem, hogy miért házasodtak egyáltalán össze. Olyan sok össze nem illő ember alapít meggondolatlan gyorsasággal családot, aztán amikor megvan(nak) a kölök/kölkök és kibújik az a szög a zsákból, ami már a kezdetektől ott van, akkor meg lehet visítani, mint az újévi malac, hogy jaaaj, megint egy szétesett család. Ha már szar, akkor minek erőltetni a továbbot? Egyébként meg válóperek és elbaaszott házasságok, családok mindig is voltak.

A megoldás: megalapozottabb párválasztás és átgondoltabb családalapítás. Ha meg nem megy, ne erőltessük.

Ennyi.

2011. ápr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel is egyet ertek. Az emberek konnyebben beleugranak dolgokba, mint regen es kozben onzobbek is, mert kompromisszumot nem akarnak kotni, igy egybol a valas kerul teritekre. Pedig olyan ember nincs, akinek semmiben sem kell alkalmazkodnia.
2011. ápr. 27. 18:54
 3/11 anonim ***** válasza:
Engem leginkább az bánt, hogy az én szüleim elváltak és nincs testvérem. Mások családja nem érdekel.
2011. ápr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja, es engem igazan az bant, hogy a gyerekekkel mi lesz. Meg van olyan hazassag, ami jonak indult es megvaltozott egyik fel az evek soran (mondjuk alkoholista lett) es akkor teljesen mas, azt nem lehet megelozni.
2011. ápr. 27. 18:56
 5/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, az is baj, hogy sokan meg egész jól összeillenének, de az első nehézségek azonnal kihozzák a "válhatnékot". No meg ne feledkezzünk meg az aktuális társadalmi-gazdasági helyzetről sem.
2011. ápr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Én közlekedő edényeket láttam otthon éveken át voltak élmenyeim,sokszor rendőrség jött ki,apám falhoz vágott csecsemőként is mert zavartam a tévézésben,anyámat is elverte jó párszor,12 évesen én főztem mert anyám lelki idegroncs lett,apám k*rvákhoz járt,eladta a házat a fejünk felöl mert a pénz fontosabb volt neki,mint mi,mi meg utcára kerültünk költöztünk ide oda ahova befogadtak minket rokonok,barátok,amig otthon voltunk imádkoztam hogy elváljanak,szerencsére anyámnak volt esze,és segítsséggel kilépett ebből a pokolból,apám meg pszichiátriára került az idegproblémái agressziója miatt.Litániát írhatnék a dolgokról ,de te biztos bene maradtál volna egy ilyen házasságba ugye,ahol vernek téged meg a gyerekedet?Ez biztos jobb példa ugye,mint két elvált boldog szülő,és egésszéges lelkü gyerek,hála ennek nekem sincs egésszéges képem a családról és a házasságtól is undorodom,szerencsére párom 10 éve mellettem van ő is házasságellenes,és én sem oknélkül dolgozom jó pár éve bántalmazott emberekkel,tönkretett fiatalokkal...

De maradjon mindenki a szar házasságba dugjuk homokba a fejünket legalább több munkája lesz a balesetiseknek, rendőröknek,pszichiátereknek,gyógyszergyártóknak.


28N

2011. ápr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy mindenki, de sokan pitianer dolgokert elvalnak, pedig senki sem tokeletes. Nyilvan nem a te fele peldadrol van szo, de ha mar csecsokent igy bant veled, valoszinuleg anyukad nem vette eszre benne azt a hibat, ami mindig ott volt. Pl. anyosom peldajat is mondhatnam, mert o vegulis "unatkozott" a hazassagaban, a 2 fia meg idegroncs lett attol, hogy apa nelkul nottek fel. Az apjuk belenyugodott, hogy ezt akarja, ujrahazasodott kesobb, messze a regi csaladtol, anyosom meg meg mindig egyedul van nagyon sok evtizede. Azt mondja, azert, mert sosem talalt jobbat, mint a volt ferje, de mar keso banat. Ilyen esetekre gondolok, nem veresre.
2011. ápr. 27. 19:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Anyósod valószinű a nincs nála jobbhoz ment hozzá a boldog feleség,nem unatkozik a házasságában...Szerintem esküvő előtt kommunikálni kéne picit,nem csak dugni,és nem válásnál sírni,hoyg mi nem volt jó,de mostanság belemenkülnek egyesek a házaságba otthonról,sajnos,meg nem összeillő emberek állnak össze,szülnek is kettőt utána meg rájönnek hogy szar és leakarják húzni a vécén,persze hogy itt tartunk.
2011. ápr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, de tudod ez az o hibaja elsosorban, hisz senki sem kenyszeritette, szoval nem ertem az ilyen eseteket. Azt mondja, o sem erti, hogy miert valt el. Ez azert szomoru, mert pl. a ferjem teljesen megnyomorodott lelku volt, az evek soran, ahogy probalunk apukajahoz kozeledni valik jobba, de mar sosem lesz a regi.
2011. ápr. 27. 19:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez igy van a lelkisebek sose múlnak el teljesen,fel lehet dolgozni,meglehet bocsátani,de elfelejteni nem lehet.
2011. ápr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!