Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szétszakadt a családom 2éve...

Szétszakadt a családom 2éve teljesen, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

2éve elköltözött Anyám(Apámmal maradtam),Apámnak van egy új kapcsolata és régóta keveset van itthon(napi kb 20percet),nem is beszélünk szinte.Főzök,mosok,takarítok magamra,a ház körül bármit megjavítok,megcsinálok.Tervezem hogy elmegyek hétvégi munkára és összegyüjtök egy kocsira(amivel késöbb lehet dolgozni).Iskola mellett dolgoznom kéne,ezért erősen fontolgatom,viszont az iskolát mindenképp be akarom fejezni mert 1,5év van hátra a szakmámból(klímás)

Felmerült az összeköltözés,nekem nincs bajom a nevelőanyámmal egyébként,és a fiával sem egész jól kijövök velük.Csak én nehezen hagynám itt a kertesházat,egy panel lakásért... (Folytatás kommentben)


2010. okt. 27. 14:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam azon is hogy autó helyett,fizetném az itteni rezsit és ittmaradnék a nagyanyámmal/nagynénémmel(nagyanyámat nem szoktam zavarni,nagynénémmel nem jövök ki eggyáltalán.)De csak a kertes miatt mert én panelba nemtudnék megmaradni :S Barátnőm nincs,szóval ebben a felállásban szinte egyedül vagyok itthon. Pénzileg hetente kapok anyámtól 7ezret hogy eltartsam magam,nem nagy összeg egy hónapra de betudom osztani.Kérdésem hogy megpróbáljak egy hétvégi munkát és válasszak az albérlet,és a kocsi között vagy ilyen körülmények között fejjezzem be az iskolát? (Nembírom már ezt így,valami változtatást szeretnék minnél hamarabb)
2010. okt. 27. 14:44
 2/8 A kérdező kommentje:
(Egyébként egy 18éves srác vagyok.)
2010. okt. 27. 14:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Örülnék a nyugalomnak, mert ha a mi családunk szétszakadna, végre nem lenne minden nap veszekedés, igaz, nálunk anyu nem lépne le, mert azt mondta, hogy minket, a gyerekeit nem lenne képes cserben hagyni, de apámmal nem viselik el egymást...
2010. okt. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A nyugalommal nincs semmi probléma,a legnagyobb ajándék amit kaphattam emiatt.Csak már elég rossz érzés hogy magamra vagyok utalva,és abszolút nincs családom(apám-anyám)Nemvagyok irigykedő tipus,de az ismerőseimnél mikor ottvagyok és a két testvér az anyjával,apjával mindent megtudnak beszélni,elmesélni egymásnak akkor kicsit szoktam néha(még ha nagyritkán veszekednek is)
2010. okt. 27. 14:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, van kire irigykedned, de olyanok is sokan vannak, akik még a tiédnél is rosszabb helyzetben vannak. Amúgy is arra ügyelj, hogy se irigység, se félelem, se bosszú ne vezéreljen. Egyetértek veled a kertes házhoz való ragaszkodással kapcsolatban. Én a nagymama, nagynéni, kertes ház megoldást választanám. Ők lenne a családod. És valamikor egy jó barátnő vagy feleség is jönne biztos. Nagymamáddal kedvesen lennétek, a nénit is megszelídítenéd békesség és szeretet lenne. Sajnos, kocsi az klell manapság, pláne ha falun vagy, attól is függ milyen az autobusz közlekedés, de legtöbbször csak a saját kocsi a megoldás.
2010. okt. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszer fel kell nőnöd, és ha meghaltak volna, vagy ha meghalnak majd egyszer, akkor még kevesebben lesznek. Barátságokat kell építeni. Ismerek egy testvérpárt, fiatalon (éppen nagykorúságuk hajnalán) elvesztették mindkét szülőt, nehezebb életük lehetett, mint neked, de becsülendő, ahogy talpra álltak és küzdenek, és nincsenek egyedül.
2010. okt. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy biztos. Ilyen kevéssel a vége előtt a sulit semmiképp se hagyd abba.
2010. okt. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,bíztatást.Próbálok valamire jutni :)
2010. okt. 30. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!