Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most önzőség? Vagy mi a csoda?

Ez most önzőség? Vagy mi a csoda?

Figyelt kérdés
Elfogok kötözni anyukámtól. Már meg van a ház amit párommal vettünk, kicsit még pofozgatjuk. Ma megint kiakadtam. Anya megint forgatja az agyát, hogy már pedig Ő elfogja adni a házat ha mi elköltözünk (márpedig tudja, hogy milyen fontos nekem ez a ház, de be kellett lássam, hogy párom és ő nem sokáig bírják egymást elviselni egy fedél alatt). Ja és midig azt mondja, hogy ő éhen fog halni, ha mi elmegyünk. Most megint a béka seg.-e alatt vagyok lelkileg. Most egy ilyen helyzetben ő az önző, vagy én vagyok a világ legbunkóbb, legszívtelenebb gyermeke, amiért vágyon egy kis önállóságra, magánéletre, felhőtlen együttlétekre a párommal, ami szinte minden embernek megadatik???
2011. ápr. 27. 20:21
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Jó oké igazatok van gyerek vagyok még, nem nőttem fel, hisz mindeddig anyuval éltem. Azt hiszem, hogy talán egy kis biztatásra, jó szóra lett volna szükségem, vagy hogy hogyan kezelhetné ezt az egész "éhen fogok halni" szituációt. Most épp a jelenlegi érzéseimet írtam le, hisz nem éltem még anyu nélkül. Jó akkor legyek én önző. De akkor tényleg én vagyok a világ legbunkóbb, legszívtelenebb gyermeke
2011. ápr. 27. 21:26
 22/25 anonim ***** válasza:
50%

Tedd egyértelművé, legalább a saját magad számára, miért olyan fontos neked a szülői ház? Anyagi oka van (hogy visszamehess, ha nem jól sülnek el a dolgok), vagy érzelmi (ott születtél, ott nőttél fel)? Jó, nyilván egy kicsit mindkettő benne van, de melyik szempont a döntő?


Ha az anyagiak miatt aggódsz, intézd úgy a dolgokat, hogy később is maradjon választásod. Tudod, bízz Istenben, de tartsd szárazon a puskaport! ;) Megbeszélheted anyukáddal, hogy beszállsz a költségekbe (hisz a ház egy része úgy is a tied), vagy ha eladjátok, és vesztek neki egy kisebbet, a maradék pénzedet félreteheted vésztartaléknak stb. Biztosan találsz valami megnyugtató megoldást.


Ha az érzelmi kötődés dominál, idéznék neked a Dűnéből, kedvenc könyvemből: "Emberektől elválni szomorúság. A hely, az csak egy hely." Gondolj erre, és kezdj bátran új életet azzal, akit választottál!


Sok szerencsét a továbbiakhoz! :)

2011. ápr. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha te annyira kötődsz a házhoz, anyukád meg el akarja adni, akkor miért nem veszel te egy lakást vagy egy kisebb házat neki. Ezzel "kifizetnéd" a részét a szülői házból és az megmaradna neked. Mindenki örülne.
2011. ápr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Az nem menne, mert akkor meg az lenne, hogy én kiteszem a saját házából, így meg én vagyok szívtelen, mert magára hagyom.
2011. ápr. 27. 21:44
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Bocs kérdező de úgy beszélsz mint egy önző tini, ha a pároddal akkarsz felnötként élni viselkegy is felnötként, a világ nem körülöted forog.
2011. ápr. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!