Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazam van? Ha már féléve...

Igazam van? Ha már féléve velem él a barátom nálunk is lakik! De a fizetése felét elvárja az anyja, hogy odaadja neki! Én nem szolok de kicsit zavar!

Figyelt kérdés
2009. márc. 6. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Meg kellene beszélned ezt a barátoddal. Az anyja mégis miért tart igény arra a pénzre, ha a barátod veletek él?
2009. márc. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
És miért nem szólsz? Szerintem nem kéne, hogy az anyjának adja a pénzét. Én biztos nem tűrném szó nélkül.
2009. márc. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

Szoljal nyugodtan, miert nem szolsz? Nema embernek az anyja sem erti a szavat.

Eleg szemtelen a baratod anyja, mert a baratod nalatok elvan, kozben pedig az anyos elveszi a penzt, amit a baratok osszegyujthetne.

Szoljal, mitol felsz, nem fogod elvesziteni a baratodat, ne felj!

2009. márc. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Ne csak kicsit zavarjon, hanem nagyon zavarjon! Nehogymár Te tartsd el!

Nyugodtan mondd meg, hogy ez így nem kóser.

Ha felháborodik rajta, majd megnyugszik. Ha nem nyugszik meg: menjen vissza az anyjához, legalább jogosan fizet NEKI! Mert most nem!

Mire föl követeli az anyóspajtás a manit ha egy fillért se költ a fiacskájára? Mert arra nem hivatkozhat, hgy évekig ő tartotta el és nevelte, mert nem a srác kérte, hogy megszülessen. Eleve nem azért szülünk gyereket, hogy majd amikor fizuja lesz, akkor Ő tartson el minket. Én legalábbis nem várom ezt a gyerekeimtől.

2009. márc. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem írtad, rászorul-e esetleg az anyós? Ha igen, és ti nem, akkor had adja.
2009. márc. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
jobban él mintt mi!
2009. márc. 6. 19:37
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Miért adja az anyukájának a fele fizetését?Félre teszi neki elindulni az életben?Mert akkor nem baj.Persze ahol lakik oda be kell szállni a költségekbe.Csak abban az esetben nem,ha kifejezetten így akarnak segíteni a szülők.

Egyébként felnőtt embernek be kell tudni osztania a pénzét,tudnia kell neki kezelni a pénzt is,és az anyját is.

2009. márc. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
Van egy tippem, hogy régebben gond volta fiacskájának a pénz beosztásával, és anyuka így kezdte el visszafogni és rávezetni a pénz beosztására. Ilyenről nem tudsz, hogy volt-e valamikor anno régen? Mert ha volt, akkor ilyeneket a szülők megjegyeznek, és nehezen szoknak át, míg a gyerek nem szól rájuk, hogy "anyu, most már egyedül is megy". Pl. öcsém kezéből is kifolyik a pénz, én mindig tudtam spórolni. Nem tudom, a párod mennyi idős?
2009. márc. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
96%
amikor a férjemmel még csak együtt jártunk és hozzámköltözött, ugyanez történt nálunk is. havonta 50 ezer forintot hazaadott az anyjának, ez még most is relative nagy pénz, nemhogy 9 éve. azt mondta, megigérte az anyjának, hogy segít kifizetni a gáz bevezetésének az árát. bevallom, marhán nem tetszett, mert az én fizetésemből nyomorogtunk, ott meg 3 kereső ember simán elfogadta azt a pénzt a férjemtől, vagyis tőlünk. néhány hónap alatt végül "kinyögtük". az évek alatt kitapasztaltam, anyósom szereti a potyát és nem szivbajos. ha van valami amit meg kell csináltatni, vagy venni kell, szól a férjemnek, igy sokkal olcsóbban (ingyen)kijön belőle, vagy ha vásárol valamit párezer forintért bármelyik cég kiszállítja a cuccot, de az drága. inkább szól férjemnek, aztán fordilhat négyszer, a benzin nekünk ingyen van. szerintem szóljál nyugodtan, mert ez pofátlanság. segítse a párod az édesanyját ahogy tudja, de ez ne veszélyeztesse a ti megélhetéseteket, másrészről pofátlanság az anyja részéről, hogy elfogadja, és el is várja. én anyámnak is kevés a nyugdija, de egy fillért nem fogad el tőlem, ezért ha bevásárolok, veszek ezt-azt neki is, hogy segítsem.
2009. márc. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!