Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kellene köszönnöm?

Hogyan kellene köszönnöm?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, és a szomszéd bácsinak (72 éves) kiskorom óta Csókolommal köszönök. De mostanában sokszor azt mondja hogy "Úristen ez hiányzott csak, majd lassan mehetek a nyugdíjasklubba". Aztán ma azt mondta hogy erről szokjak le. Visszakérdeztem,hogy akkor mit mondjak? Azt mondta hogy "Szia Pista" :D


De nekem ez annyira nehezemre esik, mert a nagyapám lehetne, ráadásul tényleg idős kinézetű. De nem akarom kerülni sem a köszönést. Mondjam azt hogy "Szia Pista bácsi"?


2011. ápr. 28. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb az lenne, amit írtál: Szia Pista bácsi! :)
2011. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Voltam már így egy 65 éves ismerőssel is, őt azóta kerülöm :D ....

Egyszerűen nekem nem megy ez...

2011. ápr. 28. 14:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

megértelek,kb. nekem is ilyen a szitu.Inkább kerülöm az embereket ha nem tudok hogy köszönni.Szerintem maradhatsz az átlagos:"Jónapot"-nál vagy a napszakoknál.

Pl.: "Jóreggelt!" Stb... szerintem ez a legegyszerűbb: )

2011. ápr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Szia,szerintem próbáld meg amit ő kér ,nem véletlenül kéri tehát nem sértődik meg...én pont ennyi idős voltam amikor megismertem a leendő apósom sokáig én is magáztam nehezen ment a tegeződés. imádom őket.de ha neked így jobb mond neki hogy ok a dolog de akkor had hívjad meg egy kisfröccsre (v.mire) pertu gyanánt,egyszerűbb.sok sikert.
2011. ápr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Gondolj arra, ha majd dolgozol vagy sokféle korú ember között kell majd dolgoznod, hogy lesznek olyanok bőven akik 1-2 évre állnak a nyugdíjtól és tegezni szokás őket is. Ez a kérése vagy tedd meg, ha pedig ennyire zavar akkor menj oda hozzá és magyarázd el Neki, hogy ezt szoktad meg, Neked ez kellemetlen.

Én is voltam így, de nekem is ilyen kerülöm inkább érzésem volt, de csak az első pár hétben, megszoktam, hozzászoktam. 1-2 hónap után teljesen természetes volt.

22/N

2011. ápr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy "Szép napot, Pista bácsi!" teljesen jó. Én se sziáznám le.
2011. ápr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szia Pista bácsi jó lenne
2011. okt. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!