Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik köszönnöm a...

Hogyan illik köszönnöm a fogorvosnőmnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves fiu vagyok. Nemsoká megyek fogorvoshoz. A fogorvosom kb. 55-60 éves lehet, és nő. Csókolommal köszönhetek-e vagy inkább csak kívánjak jó napot?


Azt még érdemes tudni, hogy már elég régen voltam nála, de emlékeim szerint fiatalos/modern a szellemisége. Tehát ezt elsősorban a humorérzéke alapján gondolom.


2011. szept. 7. 09:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%

Jó Napot Kívánok!

Azért egy 22 éves, érett fiatalember ne köszöngessen már Csókolommal!:D

2011. szept. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Oké, köszi.


Csak azt gondoltam, hogy ez több tiszteletet adó köszönés. Ezek szerint rosszul gondoltam.

2011. szept. 7. 09:58
 3/27 anonim ***** válasza:
"Kezit csókolom" is megfelelő :D
2011. szept. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
65%
Az nem több tiszteletet adó köszönés, hanem gyerekes. :)
2011. szept. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%
Hát nem tudom, de errefelé a csókolom nem számít gyerekesnek, főleg hogy 40/50-es férfiak köszönnek így fiatalabb nőknek is. Engem sosem zavart, ha így köszönnek. Lehet, hogy egy fiatalabb srácnál ez gyerekesnek hat, de szerintem egy 22 évesnél nem gáz.
2011. szept. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Kezét csókolom, abban semmi gyerekes nincs és tiszteletteljesebb, mint a jó napot.
2011. szept. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
45%

aki azt írta, hogy Jó napot kívánok! az nagyon nem figyelt az illemtan órán :)

a férfi, akárhány éves, Kezét csókolom! -ot köszön egy nőnek! ez az illem, ezen nincs mit vitatkozni!

(én nő létemre utálom ha egy férfi azt mondja nekem, hogy jó napot kívánok! pláne ha csak annyit, hogy jó napot!)

2011. szept. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
46%
Ha jónapottal köszönsz az a legtisztább.
2011. szept. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
51%
Az mikori illemtan? Manapság a Jó napot kívánok! az alap köszönés szerintem. Én is szoktam csókolommal köszönni, de csak annak, akinek kicsi korom óta így köszönök vagy nagyon idős néni/bácsi, és csak a községünkben. Minden máshol jónapot.
2011. szept. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Ha nem bírjátok felfogni a különbséget a csókolom és a kezét csókolom között, akkor kár fáradozni...
2011. szept. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!