Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem engednek el a munkahelyemr...

Nem engednek el a munkahelyemről apám temetésére, és ez miatt egy tróger k. urva vagyok? Mondjuk nem is igazán akarok elmenni

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak még kiskoromba,apámmal nem nagyon tartottuk a kapcsolatot,ha jött is mindig totál részegen és mindig meg akart verni,meg kocsmáról kocsmáról huzkodott a láthatás ideje alatt. Amikor már elég nagy voltam mondtam h nem megyek,és mondtam anyának h mondja meg majd ha akarok megyek. Nem is igazán mentem,csak amikor nagyon rosszul álltunk otthon és nem volt már szinte enni se,akkor kerestem fel h igazán fizethetné a gyerektartást. (Soha egy ft-t nem adott,az állam fizette helyette 3 évig) Mivel az anyjánál mamámnál lakott ő is halotta amint számon kértem h miért nem fizet,de ő még a fit védte,pedig mondtam h mi már anyuval enni sem tudunk. A mamám ki kiáltott egy pénzéhes k.urvának,h olyan vagyok mint apám. Apám meg gyerektartás címletén oda vágott hozzám 500Ft-ot :S Ez volt az első és utolsó eset h számonkértem tőle h hol van a gyerektartás,az 500 Ftot se fogadtam volna el tőle,ha nem lett volna még arra kis pénzre is nagy szükségünk.

Egész ideáig nem is beszéltem se vele se mamámmal. Múlt héten hívott mamám h apám meghalt,azóta csak a formaságokról beszéltünk miszerint mikor kell mennia jegyzőhöz a végrendelet miatt meg h mikor lesza temetés. Én arra napra mikor lesz nem kaptam szabadságot,igaz nem nagyon eröltettem a dolgot. A fönököm azt mondta h ha táppénzzel vagy igazolással megoldom a szabadságot,akkor ki leszek rúgva. persze ha mondtam volna h apám temetése miatt,akkor még plussz szabit is kaptam volna de engem az az ember nem érdekel. Az életbe semmi jót nem kaptam tőle.

Mondtam mamámnak h nekem a munkahelyem fontosabb mint a temetés,erre ezt kaptam h egy tróger k.urva vagyok,meg az örökségre majd lesz időm. Arra is csak szükösen,gyorsan lemondok mindenről és ennyi. persze ezt mamám nem hiszi el h lemondok az örökségről


2011. ápr. 28. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Csak mellékesen közölném a főnököddel, hogy közvetlen hozzátartozó halála miatt 72 óra szabadság JÁR mindenkinek, a munka törvénykönyve szerint.

Úgyhogy elmehetnél (ha akarnál) ha kirúg úgy elveszti a munkaügyi pert mint annak a rendje.

2011. ápr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Eléggé bánt a dolog h így viselkedik a mamám,és aza szomorú meg idegesítő h hülyeségeket terjeszt a többi rokon között meg a szomszédainak. Hogy én ilyen szemét vagyok mert nem vagyok képes a saját apám temetésére elmenni,aki mindig segített mindenben nekem és anyámnak hiába váltak el,meg h biztos anyám áskűlódik h ne menjek el a temetésre,és mi a több millios örökségre már tartani fogjuk a markunkat.Jah,a több milliós adósságra,persze!
2011. ápr. 28. 16:06
 3/14 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem akkor is az apad volt es ha a vegrendelet miatt meg tudsz jelenni a jegyzonel (akkor is, ha lemondasz, bar nem ertem, hogy miert mondanal le arrol, ami teged jogosan megillet?!), a temetesre is el kellene menned. Az nem kifogas, hogy nem engedtek el. Azt irod, hogy nem is eroltetted a fonoknel, hogy elmehess, pedig tuti, hogy elengednenek. Ilyen a vilagon nincs, hogy valakit a sajat apja temetesere nem engednek el. Ez csak urugy szamodra. Akarmilyen is volt, akkor is az apad volt. Azert gondolj bele ebbe.
2011. ápr. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezzel én is tisztába vagyok h járna szabi,de direkt nem ugy kértemh a temetés miatt,hanem csak ugy. Inkább dolgozok,mint h temetésre menjek. A szabadság csak 4000Ft kb,az h bent vagyok meg majdnem 7000Ft. Szükségem vana pénzre
2011. ápr. 28. 16:07
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Èn megértelek, föleg hogy nem tudsz elmenni egyéb okok miatt.

De ha eddig nem kaptál töle pénzt akkor ha van örökség akkor azért tedd el. Csak ha adóság is van akkor mondj le róla.

2011. ápr. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A jegyzőhöz azért tudok elmenni,mert munka elött be tudok menni,nem kell sokat tökölnöm ott mivel csak aláírom h lemondok mindenről.

nekem az az ember nem az apám volt,csak egy sperma donor

2011. ápr. 28. 16:08
 7/14 anonim ***** válasza:
29%

mégiscsak az apád. ideje megbocsátani neki. a temetésen mindenki magába száll,te is lerakhatnád magadról a sok keserűséget. újjászületnél,mert látom h nagyon dühös és szomorú vagy.


és: a főnököd nem rúghat ki ha szabira vagy táppénzre mész,ilyen nincs. és igen közeli hozzátartozó halálakor jár szabadság

2011. ápr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%
A munkahely köteles elengedni temetésre. Ha nem akarsz nem mész. Az apai örökség ági vagyon, vagyis nem csak apukádtól, a mamádtól, de a nagypapád vagyona is benne van, ez ne úgy tekints hogy csak az apádtól öröklöd, tehát ne mondj le a vagyonról. A mai világban nagyon nehéz megélni, egy lakást összehozni, nem mondhatsz le ilyen egyszerűen az örökségről. Amúgy meg nem muszály menni a temetésre, de a halottnak megszokták adni tiszteletből, mert a halott már nem tehet róla hogy élt.
2011. ápr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
elso! hadd idezzek: "A fönököm azt mondta h ha táppénzzel vagy igazolással megoldom a szabadságot,akkor ki leszek rúgva. persze ha mondtam volna h apám temetése miatt,akkor még plussz szabit is kaptam volna de engem az az ember nem érdekel." amint irta is a kerdezo, azt nem mondta a fonokenek, hogy mi dolga lenne. legalabbis az en olvasatomban ez azt jelenti, ha mondta volna, a te valaszod lep termeszetesen ervenybe. amugy most nem ertem, h mi is a kerdes valojaban. mert ahogy en ertem, nem a szabival van a gond, hanem azzal, h nem is akar elmenni a temetesre, es a nagymama megitelese esik neki rosszul. en nem mennek el. nem bocsatanam kozszavazasra. nagymamanak a fia, nyilvan ezert faj neki, h az unoka nem akar elmenni. kerdezo eldontheti maga, h mikent cselekszik, mert nem kotelezo mennie....
2011. ápr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

igazából nem hiszem h plussz örökség is lenne. Adósság az állam felé tuti van,hisz az fizette helyette a gyt-t. bejelentett munkája soha nem volt,és nincs a nevén semmi.

nekem nem kell attól az embertől semmi

Csak bánt h most h meghalt mindenki azt várja tőlem h felejtsem el a dolgokat amiket csinált, meg mamám is próbálja úgy beállítani nekem mintha egy szent lett volna,meg anyámat okolgatják h ő nevelt ilyen szar alakot belőlem.

2011. ápr. 28. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!