Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg merjem kérni, hogy nem...

Meg merjem kérni, hogy nem fizetek rezsit egy pár hónapig, hogy legyen annyi félretett pénzem, hogy fussa a temetésére?

Figyelt kérdés

Papámnál lakunk, ellátjuk, bevásárlás, főzés, orvoshoz rohangálás stb...ránk akarja hagyni a házat, de semmi pénz nincs félretéve, és nagyon szerényen élünk így is.

Neki magas az özvegyije, sokat segített már nekünk, hogy nem kellett többször is rezsit fizetni, ha elromlott a kocsi, vagy a 3gyereknek kellett vmi, szóval egy tündér, így viszonozza, hogy nincs egyedül!

De idős már és félek, hamarosan itt hagy minket, akármikor is következik ez be, nehéz lesz érzelmileg is és anyagilag sem tudok majd hova kapni...

Meg merjem kérdezni tőle, hogy nem lehetne-e egy 10 -12 hónapig félretenni a ránk eső rezsi részt, hogy ne legyek bajba majd egyszer???? Nem gáz???


2011. okt. 13. 15:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Nekem nem lenne bőr az arcomon. Olyan mintha már arra készülnél, h meghal :((
2011. okt. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%

Én úgy gondolnám, hogy van neki félretett pénze a temetésére. Az öregek nagy gondot fordítanak erre.

Egyébként nem gáz megkérni, remélem megérti.

2011. okt. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem? Meg akarjátok kérni a Papátokat, hogy fizesse a rezsit helyettetek, hogy félretehessetek a Papa leendő temetésére? Értem én, hogy ezzel jót akarsz, de kissé morbid. Én nem mernék így nyitni nála.
2011. okt. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%
ne kérdezd meg.!!!!!!megtiltom.nem jó ez.télleg oylan mintha ara készülnél.jó hogy gondolni szoktak erre is.de ne kérdezd meg tőle.
2011. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
finoman tényleg el kell beszélgetni vele erről. Nem mindegy... ő se lesz már -érzelmi megterhelés-, de számlák akkor is fognak jönni -anyagi megterhelés- a kettő együtt...
2011. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
15:29-nek igaza van.
2011. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 bánomisén ***** válasza:
100%
Jaj, ezt inkább ne! Egyrészt úgy érezhetné, hogy várod a halálát, másrészt meg, hogy vele akarod kifizettetni a temetését. Az idősek már érzékenyek, és ha ilyen rendes veletek, akkor ne bántsd meg. Gondolom, ő már összekuporgatott valamennyit a saját temetésére, az öregek általában ezt szokták tenni. Inkább szeresd és figyelj rá, hogy minél tovább veletek lehessen :-)
2011. okt. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%
Ha magas özvegyit kap, szerintem ő maga rak félre és gondoskodik arról, hogy ne legyetek bajban ha meghal. Inkább ne kérdezz rá, szerintem rosszul esne neki még akkor is ha te tudod, hogy nem bántásból mondod amit mondasz.
2011. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Andizsuzsi ***** válasza:
33%
Szerintem meg nyugodtan üljetek le vele, és kérdezzétek meg. Elkezdeni nehéz egy ilyen beszélgetést, de valószínűleg ő is gondolkodik már ezen. És sokszor jó az idős embereknek is, ha elmondhatják, hogy s mint gondolják a dolgot. Azt úgyis észreveszed, ha mereven elzárkózik a témától akkor "ejted" a dolgot.
2011. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%

Az önkormányzat ad temetési segélyt annak, aki rászorult. Ha meg akarod nyugtatni magad, kérdezz utána, hogy mi a módja, feltétele.

Ha nem kapnátok valamilyen okból, akkor kölcsön kell majd kérned. Erre sok temetkezési vállalkozónak is van ajánlata és részletekben tudsz törleszteni. Ennek is utána tudsz kérdezni. Ha meg banktól/ismerőstől kell hitelt felvenni, elképzelhető, hogy az örökség elég arra, hogy abból kifizessétek. Az örökségből egyébként azt, aki a temetést fizette, mindenképpen ki kell elégíteni. Ezt a hagyatéki tárgyaláson kell jeleznie, ha erre van igénye.


Összefoglalva: mielőtt a papát megkérnétek, előbb nézzetek körül: önkormányzat, temetkezési vállalkozó, bank/ismerősök. Találni fogtok más megoldást!

2011. okt. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!