Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem kapok soha bíztatást?

Miért nem kapok soha bíztatást?

Figyelt kérdés

Kitaláltam, hogy megtanulok 3d animációt készíteni a Blender-ben és erre a szüleim kinevedtek és azt mondták hülyeség, akarom tanulni a technikai irányzatokat és csillagásznak menni erre ők kinevettek és azt mondták, hogy ne ringassam álomba magam belőlem úgyse lesz az.

Sok más eset is volt semmiben se támogatnak pl: rajzolás,zongora,gitár. Állandóan kiskorom óta azt vésték belém, hogy semmiben se vagyok jó és ezért nem is fogok bele semmibe. A tanulmányi eredményeim jók gimnáziumba járok első éves vagyok. 15/L

Miért nem támogatnak?


2011. ápr. 28. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szedd össze a belső erődet! Azt, amelyik azt mondatja veled: csak azért is megcsinálom! Csak azért is megmutatom!

Persze kell, hogy legyen valaki, aki esetenként erőt és biztatást ad. De lásd be, akárminek szeretnél tanulni, a tanulást helyetted senki nem tudja elvégezni úgy, hogy a végén a tudás a tied legyen. Ha tanulsz, magadnak tanulsz! És itt a lényeg: akármit akarsz tanulni, teljesen mindegy, hogy mások mit gondolnak, mit mondanak ezzel kapcsolatban. A lényeg, hogy megtanulod-e, vagy nem?


Ha mindennek ellenére megtanultad, azzal bebizonyítottad nekik, hogy nem volt igazuk. Ha mégsem sikerült, az nem azért volt, mert ők akadályoztak, hanem mert nem voltál elég szorgalmas és kitartó.

Hát mutasd meg a világnak, mutasd meg önmagadnak, hogy igenis képes vagy rá!

2011. ápr. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyenek.

Nagyon nem birom az ilyen szülőket. Nem az a feladata, hogy építse önbizalmát, reményt nyújtson stb stb stb egy szülő feladata a gyereke iránt ?

Ha neked ez van, akkor sajnos ez van. Ne törődj velük. Nem igaz amit mondanak. Amíg ilyen jó dolgokat akarsz csinálni, kezdd el és csináld magadtól, és mutasd meg nekik, hogy ki tudsz tartani amellett amit igazán akarsz. Aztán majd ezt add át a gyerekeidnek, bár még odébb van, hogy milyen fontos is ez a gyereknek. Ne felejtsd el sose !

Lehet ők nem kapták ezt meg, és nem is agyalnak rajta, nincs a gondolatuk közt az effajta téma.

Kérj tanári segítséget ösztönzést ha kell. Ha a család nem adja meg. És tarts ki a szép álmaid mellett. És tudod mit ? Az sem baj, ha nem leszel csillagász stb a végén. De tanultál valami újat, nem csak otthon lógattad a lábad, meg hülyeségen agyaltál. Legyél te magadra büszke !

2011. ápr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mert irigyek hogy neked valami sikerülhet,ami nekik nem jöt össze...
2011. ápr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha elolvastatnád ezt velük, hátha elgondolkodnak.
2011. ápr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnállak, én is így nőttem fel.Szomorú de már nem fognak változni, 21 éves vagyok és még mindig ezt csinálják, sajnos tudom hogy ez mennyire lehangoló de ahogy a többiek mondták mutasd meg nekik!!

sok sikert kívánok neked

2011. ápr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem feltétlenül rosszindulatból, talán féltésből, de mondták ezt néhány dologra. (Tényleg meredeknek tűnhettek, pl nyelvvizsga nulláról egy hónap alatt, stb)

Erre dacból csak megcsináltam - utána meg büszkélkedtek velem fűnek-fának :)

2011. ápr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Sokat segitettek és máris nekikezdtem az animáció készitésnek.
2011. ápr. 28. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!