Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit csináljak?! Anyu...

Most mit csináljak?! Anyu mindig elkéregeti a pénzem ha kapok valamelyik családtagtól.

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk unokatesóméknál(3éve láttuk egymást),és adtak nekem 3000ft-ot,hogy azt vegyek raja amit akarok. Erre ma anyu nekem azzal nyitott,hogy nincs pénze(már megint,mindig elkölti)hogy adjak egy ezrest neki,megmondtam szépen,hogy anyu ezt én kaptam.. Rá egy órára elkezdett sírni,hogy jaj mit fogunk enni,és célozgatott rá,hogy adjam oda a 3000ft-omat.. Akárhányszor van egy kis pénzem,anyu mindig elkéregeti,ha nem adok akkor meg zsarol.. Nem tudja a pénzt kezelni,és mindig minden hülyeségre elkölti,utána meg sír,hogy nincs pénze. Apu mindig ezért cirkuszol vele.. Most mit csináljak? Adjam oda neki??
2011. okt. 30. 17:15
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
(3éve láttuk egymást) *utoljára
2011. okt. 30. 17:16
 2/17 anonim válasza:
ismerős, az én anyám is elkéregeti mert nincs elég pénzünk mondjuk az én javaimra kéri el de amit én szeretnék venni az szerinte hülyeség mert ruhára meg kajára kell, ugyhogy nem vagy vele egyedül
2011. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Az én anyukám is el szokta kérni. Mondjuk minden család más és más. Én odaadtam, mert tényleg tudtam, hogy szüksége van rá, apám miatt. Hazaindult a fizetéssel, de a kocsmánál nem jutott tovább. Így abból éltünk, amit anyu teremtett, sajnos nem nagyon volt meló, de inkább büszke voltam arra, hogy a semmiből tudott számlára, kajára beosztani, és ha kért, adtam.

Ismerek olyan családot is, ahol anyuka elcigizi, elszórakozza (kozmetika, luxuscikkek) a pénzt, és úgy kéri a gyerektől azt, amit a gyerek nagyitól, keresztszülőtől kapott ruhára, szülinapra... Na, ha mi ilyen helyzetben lettünk volna, akkor egyszerűen azt mondtam volna, hogy -nincs- elköltöttem, bankba raktam, lekötéssel, sajnálom...

2011. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
mond neki, hogy bevásárló listát adjon, aztán majd te bevásárolsz abból a pénzből. így nem költi hülyeségekre. mellesleg, ha a család tényleg meg van szorulva, akkor oda kéne adni a pénzt.de így, hogy anyukád nem azt vásárol belőle, amit kéne...
2011. okt. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Egyébként nem fair dolog elkéregetni, meg honnan tudta, hogy kaptál? Nem szabad neki megmondani máskor!

Meg ha nem kaptál volna pénzt, akkor már nem lenne mit ennetek?? Hogy oszthatja így be a pénzt?

Szóval kész-passz

2011. okt. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

De anyu tényleg hülyeségekre költi

napi 3dohány,meg hüvely mert ő tölti a cigiket és sokat szv..

Meg nem is kell ruha neki,de vesz magának,fel sem húzza,nekem is vesz ruhát(meg sem kérdezi,hogy kell-e) és csodálkozik,hogy nem kell mert nem tudja, mit szeretek..Apuval is eljátssza ezt. Vesz kaját,de olyat amire nincs szükség. Drága boltban vásárol. Most erre mit mondjak? Van kaja a sütőben,nem azt mondom,hogy tele van.Csütörtökön kap elvileg családi pótlékot vagy mit.. De nem tudom. Most adjam neki oda?

2011. okt. 30. 17:31
 7/17 A kérdező kommentje:
16 vagyok.. Hát bánom hogy elmondtam.. De ááh.. :S
2011. okt. 30. 17:32
 8/17 A kérdező kommentje:
Anyu nem tudja megállni. Ha pénz van a kezéből,mindent össze vissza vesz..:S
2011. okt. 30. 17:34
 9/17 A kérdező kommentje:
*kezében na :S
2011. okt. 30. 17:34
 10/17 anonim ***** válasza:

Az egészet semmiképp, ha tényleg nem kenyérre kell.


Undorító, hogy szülő létére dohányzik, aztán meg elkéri a Te kis zsebpénzedet.


Máskor ne mondd meg neki, hogy van, dugd el, vagy tedd a bankba.

2011. okt. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!