Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne ezt megmondani...

Hogyan lehetne ezt megmondani úgy, hogy apum ne sértődjön meg, ne essen neki rosszul?

Figyelt kérdés

Ahogy idősödik valahogy egyre magabiztosabbnak érzi magát a volán mögött. Van, hogy olyan helyen kezd el előzni, ahol más nem nagyon tenné. Egy ilyenből már volt balesetünk is, szerencsére csak a kocsi sérült. Szemüveget is hordania kéne már az olvasáshoz, vezetéshez, de nem hordja, mert bepárásodik neki. Azt meg nem tudom miért nem próbálja kideríteni, hogy ez mitől lehet és mit lehet ez ellen tenni. Sokszor útkereszteződésnél is iszonyú veszélyesen megy át. Látja, hogy zöld - lassan kezelít, látja, hogy sárgára vált - beletapos a gázba, de a kereszteződés közepén "észbekap" és lelassít.

Szóval már félek mellé beülni. Eddig úgy volt, hogy ha az ő szüleihez, vagy valamelyik testvéremhez mentünk látogatóba, akkor ők vittek minket kocsival. Ugyanis messze laknak, mindig velük mentünk és nekünk se jogsink, se kocsink. Ha azt mondom mi inkább vonattal mennénk, akkor morognak, hogy így sincs sok pénzetek miért dobjátok ki feleslegesen az útiköltség árát? Meg olyan is van, hogy ha elmegyünk hozzájuk, akkor hazahoznak minket. Mondván így nekünk nincs útiköltség. Szóval nem szeretném megbántani, mert ő nem látja milyen veszélyesen vezet mostanában, de félek beülni mellé a kocsiba még rövid útra is.

Utoljára pl. egy kanyarban egyfolytábe nézte tud e már előzni, de nem is látta a kanyar miatt a szemből jövő oldalt. Mikor rászóltam, azt mondta "Csak azt nézem meddig tart a kanyar, kanyar van e még." Mintha nem érezné, hogy még kanyarodni kell a kocsival, és mikortól nem kell már.

Mit tegyek, mondjak? Régen nem volt ilyen, teljesen normálisan vezetett. (Bocsi, hogy kicsit hosszúra sikerült.)


2011. ápr. 29. 10:32
 1/4 A kérdező kommentje:
*közelít
2011. ápr. 29. 10:35
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát először mond meg ezt anyudnak és beszéljetek apukáddal ketten ! Arról , hogy veszélyesen vezet és te nem annyira szeretsz vele kocsizni! Biztos megérti!
2011. ápr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Apám is ilyen volt, vagy lepadkázott valamit vagy beleszállt az előtte menőbe, vagy bealudt az autópályán...

A végén úgy voltam vele, hogy nem várom meg, amíg ő is törni fog, nem csak a kocsi. Egyszerűen kettétörtem a jogsiját és kidobtam a kukába.

Mérges volt, de még él. Azóta szabotálgatom a jogsiját, mert sajnos az orvosit kiadják neki ismeretségi alapon, pedig egy reflexvizsgálaton csúnyán megbukna... :(

2011. ápr. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. válaszoló, lehet így fogok tenni. Annyi, hogy ezt anyuval is el kell előbb hitetni, mert nem csak apum nem veszi észre, de ő sem. Bár én is valami ilyesmin gondolkoztam, csak még nem tudom pontosan hogyan.


2. válaszoló, a jogsiját azért már csak nem törhetem el és dobhatom ki. Értem én, te miért tetted, tanácsolod nekem, de nálunk így is én vagyok a fekete bárány mióta a párommal egymásra találtunk. Nem látják tán még a mai napig se, hogy én vele vagyok boldog, vele találtam meg önmagam. Pedig már egy pár éve házasok is vagyunk. Örülök mikor béke és nyugi van, nem szeretnék ilyennel a feketébbnél is feketébb báránnyá válni. Elég furcsa felfogásúak a szüleim, sok mindenben.

2011. ápr. 30. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!