Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történik egy nővel, ha nem...

Mi történik egy nővel, ha nem közli a gyermek apjával, hogy gyereket vár tőle?

Figyelt kérdés

barátnőm majd három hónapos terhes, még nem tudta, hogy az, amikor szakítottak a születendő gyermek apjával Az utóbbi napokban egyre inkább azt hajtogatja, hogy "soha az életben nem fogom az apjának megmondani, hogy ővé a gyerek" és még hogy "nem akarom, hogy valaha is megtudja, hogy gyereket csinált"

Nem vagyok jártas a jogban, így nem tudom, milyen lehetőségek vannak ilyen helyzetben, azon túl, hogy lassan a kicsivel több, mint 30 éves barátságunk megy rá arra (nekem is vannak érzéseim, türelmem, velem is hol ordibál ha beszélek vele, hol meg a vállamon sír), hogy nem képes megérteni, hogy szerintem ehhez nincs joga, a gyerekétől nem tagadhatja meg az apját. Mit tegyek? Mivel tudom őt hatékonyan meggyőzni? Vagy vigyem pszichológushoz? Megértem, hogy dühös, haragban váltak el. A barátságunk fontos számomra, sosem láttam még ilyen szétzuhant állapotban a barátnőmet, és segíteni szeretnék neki de már tényleg nem tudom, mivel tudnám jobb belátásra bírni...


2011. máj. 1. 00:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem semmi.

Maximum a gyereknek nem lesz apja, és nem fölötte fognak azon vitázni, hogy épp kinél legyen.

2011. máj. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
65%
megbánja majd, amikor nem lesz miből enni adni a gyereknek, mert nem kap gyerektartást, és amikor 15-20 év múlva a gyerek a fejéhez vágja, hogy megfosztotta az apjától
2011. máj. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elmondtad a véleményedet a barátnődnek, de ezen felül tiszteletben kellene tartanod a döntését. Bár most így érzi, lehet, hogy később változna a véleménye, és ekkor segíthetnél neki megoldani a helyzetet.. De azért, mert ő érzelmi alapon dönt egy olyan kérdésben, amiben csak ő érintett, nem szabad kiakadnod, hogy nem követi a szerinted helyes utat.

Ne várj tőle most racionális viselkedést, nincs abban az állapotban. Legyél mellette, szüksége van rád! Talán épp azért van ennyire szétzuhant állapotban, mert már te sem jelentesz számára biztos pontot.. egyedül maradt a dühével és fájdalmával.

Szerintem ha a szakításon túllép, már sokkal inkább nyitott lesz arra is, hogy a gyerek apja tudomást szerezzen a létezéséről. Ha pedig nem így történne.. nos szerintem akkor sem ér annyit az egész, hogy emiatt megszakadjon egy 30 éves barátság. Sokkal durvább hibákat is követhetne el, pl. ha azzal a gyerekkel vissza akarná csábítani a volt pasiját..

Úgyhogy az egyetlen, amit tanácsolni tudok, hogy hanyagoljátok a témát egy darabig. Ha tényleg olyan közel álltok, úgyis tudsz rá hatni valamennyire.. viszont azt ne várd, hogy olyan életet éljen, mint amilyet te élnél a helyében.

2011. máj. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%

Ha ő így látja jónak, tegye. De ha X idő múlva rájön, hogy kéne neki a gyerektartás, üsd agyon egy péklapáttal (ne a gyereket).


Köszi.

2011. máj. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem befolyásolhatom semmiben - sosem tettük ezt eddig sem. Támogatom, amiben csak tudom, hisz a barátnőm. Csak rossz nézni, hogy ennyire kiakadt.
2011. máj. 1. 00:55
 6/29 anonim ***** válasza:
83%
Mibôl gondolod, hogy az expasi földhöz verné a fenekét örömében, amiért kéretlenül-váratlanul nyakába varrnak egy babát, egy olyan nôtôl, aki iránt már nem érez semmit? A gyereknek valószínûleg sem így, sem úgy nem lenne apja, szóval ne nyaggasd a barátnôdet emiatt.
2011. máj. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem meg igenis tudnia kéne a csávónak a gyerekről. Komoly kapcsolat volt az övéké? Te esetleg nem vagy jóban a volt pasival? (csak kérdezem, nem azért, hogy te mondd el neki!!)
2011. máj. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Isten ments, hogy én mondjam el az apának. Juj.


mennyire volt komoly? A barátnőm belezúgott, mint vakló a gödörbe...3 hónapig "jártak". Vagy nagyon hamar kiégtek, vagy valamin nagyon összevesztek. Csuti ezt sem hajlandó elmondani :-( (és nem is faggatom ezért, majd elmondja, ha úgy érzi)

2011. máj. 1. 02:00
 9/29 anonim ***** válasza:
11%

semmi. megdugtad. neki csak ez számított sajnálom.


ezzel megszerezte a havi kereseted 20%át. vannak ilyen kérdések ezrével gyk-en.


örülök h te szeretnél a gyerekkkel foglalkozni. felneveled. viszont hiába van meg a szándék és a pénz magyarországon ez nem számít. mindig a nőnek itélik a gyermeket.


sajnálom.


a sok feministának aki lehúz arányban üzenem h felesleges lepontozni mert az arány nemérdekel és bennvagyok a top 50-be és nemfognak kitiltani.

2011. máj. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

bocs, a barátnőmnek szeretnék segíteni, mint a legjobb barátnője. Nem dugtam meg senkit - kérlek olvasd el a kérdést (no meg a kiegészítéseket) és ha érdemben tudsz válaszolni, akkor tedd meg. Ha nem, akkor halgass.

Akár mit is csináltak, ha a barátnőm bajban van (még ha hülyeséget is csinált) én úgy gondolom, akkor is támogatnom kell, ha nem értek vele 100%ban egyet.

2011. máj. 1. 02:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!