Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szokás Anyák Napján a nagymamá...

Szokás Anyák Napján a nagymamákat is felköszönteni?

Figyelt kérdés

Apukám Anyukájáról lenne szó, családosan megyünk oda.

16/L


2011. máj. 1. 12:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
persze, ha akarod :D
2011. máj. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi kisgyeker korunk óta felköszöntjük öket.
2011. máj. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én minden családbeli anyukának, akivel ma találkozok, mosolyogva elhintek egy -Boldog Anyák napját. Mert megérdemlik :)
2011. máj. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, úgy illik.
2011. máj. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt hittem csak mi csináljuk így már évek óta.
2011. máj. 1. 12:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem családja válogatja. Nálunk pl szokás, de nem biztos, hogy ez mindenkinél így van.
2011. máj. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is szokás, de már az óvodai, iskolai ünnepségeken is úgy volt, hogy meg lehetett hívni a nagymamákat is, ők is kaptak ajándékot, és akinek ott volt, az nagyis verset is mondott. (édes kedves nagyanyókám, anyák napja van ma, olyan jó, hogy az anyukámnak is van édesanyja :))
2011. máj. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szokás, igen. Sőt, még keresztanyudnak is illik két puszit adni, meg lesz hatódva, hogy gondoltál rá.
2011. máj. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Georgina Bojana válasza:

Mindenképpen kiérdemlik a felköszöntést a Nagymamák, Dédmamák.Nemcsak az Édesanyák. Én minden Anyák napján vázába teszek egy csokor virágot (nem azt, amit kapok a gyerekeimtől!) - s mellé egy gyertyatartóba folyamatosan teszem a gyertyákat. Az elsőt az apai Nagymamámnak, Ő nevelt fel, ha leég, akkor az Édesanyámnak, majd az anyai Nagymamámnak, végül a Dédmamámnak, akit szerencsém volt ismernem. De amikor új gyertyát lobbantok, mindig mondok egy rövid imát és egy Miatyánkot. Igen, meg és kiérdemlik a síron túli szeretetet is. Mindenképpen. Így teljes az életünk, ha tudjuk honnan jöttünk, s merre tartunk. Tudjuk, számon tartjuk a múltunkat, de a jövőt is, a gyermekeink útját. Ők merre tartanak...

El tudod, Te gondolni, milyen sok nagymama hiába várja a gyermekeit, az unokáit, készül jó falatokkal, süteménnyel és nem mennek, mert messze van, fáradtak, vagy egyszerűen nincs pénzük sem benzinre, vonatköltségre meg pláne. Milyen sok család szétszakad a pénztelenség miatt. A szülők, nagyszülők vidéken - a gyerekek a fővárosban, tele hitelekkel. Elképesztő sorsok vannak. S, ettől nem vagyok boldog. - Georgina Bojana*

2011. máj. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
IGEN, szokás!!!:)
2011. máj. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!