Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szokás felköszönteni Anyák...

Szokás felköszönteni Anyák napján a nagymamát? Illik készülni valamivel a babák nevében?

Figyelt kérdés

Én sose köszöntöttem fel a nagymamáimat, nálunk nem volt szokás, mindig csak az anyukámat. Ugyanígy van/volt a férjemnél is. Viszont most hogy megszületett az unoka, nem tudom, hogy a nevében készüljünk-e valamivel. Biztos jól esne nekik mondjuk :)

Nálatok ez hogy lesz?

Köszönöm a válaszokat!


2009. ápr. 30. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen!!!! Én vízfestékkel talp és lábnyomatot készítettem, erre írtam egy kis szöveget is, de a fő ajándék egy cd, amin "villámvideók" vannak a piciről, mert én születése óta csináltam 1-2 perces videókat. Szerintem ennek nagyon fognak örülni, + egy kis édesség, mert magamból indulok ki.... :)
2009. ápr. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én az utóbbi hetekben készült édes fotobol csináltatok a mamáknak....nálunk ez lesz, meg kapnak képeslapot és abba teszem bele.
2009. ápr. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra gondoltam, hogy lenyomatot készítek a talpáról+kezéről és azt kapják a nagyik.
2009. ápr. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
33 éves, 3 gyerekes anyuka vagyok. Világéletemben felköszöntöttem a nagymamáimat is, nekem ez természetes és egyértelmű. Virág, bon-bon, fénykép a gyerekekről, és mindig ők is készítenek ajándékot.
2009. ápr. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont én is kérdezni akartam, el is mesélném, hogy jártam az előbb: mondtam a páromnak, hogy nyomtattam két fotót a piciről a mamáknak, amihez vennék két keretet, meg két anyák napi képeslapot, ezt adnám a pic nevében nekik, meg szóljak a virágos ismerősömnej, hogy szombat estére állitson össze két csokrot a mamiknak, hogy ne kelljen sorban állni?, stb. Erre annyit mondott hogy miért nem elég egy szál virág? Hát én sosem adtam egy szál virágot ilyenkor anyumnak, meghát itt a pici, és tudom hogy mennyire örülnének a képeknek meg a lapnak... Erre annyit mondott, hogy ez anyák napja, ő majd vesz az anyjának , amit akar, én meg az enyémnek, mit variálm túl , azért anyák napja, mert az anyák kapják a virágot , nem pedig a nagymamák napja! Hát elég rosszul esett, mit ne mondjak! Kár volt megkérdezni, csinálni kellett volna, ahogy kitaláltam. Szóval ő mást gondol, de én szeretnék örömet szerezni, ugyhogy ma megveszem a kereteket:)
2009. ápr. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi csajok!

Épp felhívtam apukámat, hogy szerinte mi legyen, de szerinte nem kell, pont ezért, mert Anyák napja, és nem Nagymamák napja.


Én azért azt hiszem, készülök egy fotóval vagy valami aprósággal a babám nevében is :)

2009. ápr. 30. 10:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt még elfelejtettem, hogy nálunk az oviban és az iskolában is mindig készülnek a gyerekek a nagymamáknak is verssel, ajándékkal. Példa erre itt egy vers, ami szintén mamának íródott, biztosan ismered:



Édes, kedves nagymamácska anyák napja van ma. Olyan jó, hogy anyukámnak, (apukámnak) is van édesanyja. Reggel mikor felébredtem az jutott eszembe, vegyek csokrot mind a két kezembe. egyik csokrot neked szedtem odakint a réten, te is sokat fáradoztál évek óta értem. Kimostad a ruhácskámat, fésülted a hajamat, jóságodat felsorolni kevés lenne ez a nap. Köszönöm, hogy olyan sokat fáradoztál értem és hogy az én jó anyámat/ apámat felnevelted nékem!

9:55-ös anyuka vagyok.

2009. ápr. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez nagyon édes! Köszönöm!
2009. ápr. 30. 10:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Most találtam egy versikét, megosztom veletek:

Iványi Mária: Nagyanyónak


Halkan, puhán

Szirom pereg

Simogatja

Öreg kezed.


Piros szegfű

Halvány rózsa

Téged köszönt

Nagyanyóka.

2009. ápr. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig felköszöntöm,mert imádom,tisztelem őt.Anyukám is távol lakik így csak rá számíthatok én ugy tekintek rá mint anyukámra.
2009. ápr. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!