Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mi legyen az "új apukámmal"?

Most mi legyen az "új apukámmal"?

Figyelt kérdés

Anyukám elvált 4 évvel ezelőtt, és egy éve van egy másik párja, Zoli. Nagyon jófej, közvetlen, és nem úgy viselkedik mint egy szülő, megmondta, hogy szerinte az a legrosszabb kezdés, ha elkezd basáskodni, úgyhogy szépen szokta kérni, hogy segítsek, jókat lehet vele dumálni, elvitt moziba, meg minden, teljesen levett a lábamról.

Viszont én rengeteget szoktam zenélni meg énekelni (játszok gitáron, hegedűn és tanulok zongorázni, de az nincs itthon). A tesóim meg Anyukám már megszokta, elmennek mellette egy "Na Eszti megint kezdi a hülyeségét" megjegyzéssel, viszont Zoli főleg műszaki-informatikai dolgok iránt érdeklődik, és kifejezetten idegesíti a zene. A "duc-duc" zenét el tudja hallgatni, mert az nem vonja el a figyelmét, az viszont engem idegesít, tehát el bírom képzelni neki milyen lehet folyton klasszikus/népihegedűt hallgatni, meg alternatív rockot gitáron az én előadásomban. A kérdésem hogy mit csináljunk, mert énnekem egyrészt gyakorolni kell, másrészt meg nagyon szeretem a zenét és rosszkedvű lennék ha nem zenélhetnék. De Zoli meg mikor itt van, látszik hogy nem érzi jól magát miattam. Viszont sokat van itt, én meg sokat gyakorlok, és valahogy sehogy se jött ki. A szomszédokat is idegesíti hogy folyton énekelek ("Szójjá' má' rá a kölyködre hogy ne nyifogjon"), de velük nem foglalkozunk, mert ők úgyis találnak valami hibát (nagy telkünk van és két lovunk (ilyen hosszú, a szomszédban is olyan van), és őket zavarta, hogy a ló a kerítés mellé csinál, meg hogy amikor főzünk kinyitjuk az ablakot és átmegy a gőz. Lekerítettünk a kerítés mellől 2,5 métert rudakra tűzött spárgával, meg becsuktuk a konyhaablakot és inkább az ajtón szellőztettünk. Akkor jöttek azzal, hogy őket zavarja hogy nyerítenek a lovak, és én mit énekelek annyit. Akkor Anya megmondta hogy "a gyerek meg a lovak maradnak")(amúgy van egy icipici keverék kutyájuk és folyton csipog, azzal szoktunk visszavágni).

Szóval igen, mit kellene csinálnom?


16/l


2011. máj. 2. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Zoli fogadja el édesanyádat úgy, ahogy van: vagyis VELED EGYÜTT!!

Amikor megismerkedtek, és belementek ebbe a kapcsolatba, Zoli akkor is tudta, hogy te létezel, a kezdetek kezdetén is tudta, hogy mit tanulsz (zene, ének), akkor most ne próbálja meg átformálni az életeteket. Persze jó lenne ezt édesanyáddal is megbeszélni. Mondd el neki, hogy szerinted Zoli oltári jó fej, meg csíped meg minden, de azt nem szeretnéd, ha beleszólna abba, hogy te mit tanulsz. Fogadjon el olyannak most is és ezután is, mint amilyennek megismert.

Persze ezen édesanyádnak is el kell(ene) gondolkodnia, mert elsősorban őneki kellene ezt a témát Zolival tisztázni. Lehet, hogy mostmég csak ebbe akar beleszólni, esetleg később már más dolgokba is. Nem kellene hagyni, hogy abba beleszóljon és ő irányítson, hogy te merre viszed az életedet, mit tanulsz. Örüljön, hogy nem iszol, nem drogozol, nem csavarogsz, hanem értelmesen töltöd az idődet.

2011. máj. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Hol olvastad első, hogy beleszól Zoli?

Pont arról van szó, hogy a kérdező látja, hogy konflikutus forrás lehet az eltérő zenei ízlésből.


Kérdező, szerintem hármasban, Te, anyukád és Zoli üljetek le megbeszélni a "problémát", nehogy később tényleg probléma legyen.

Ahogy kivettem jó a kapcsolatotok Zolival, ezért lehet, hogy egy ilyen megbeszélés után esély sem lenne a vitára, mert pl. kialakítotok egy napirendet, vagy valamit.

Mindenesetre nagyon pozitív a hozzáállásod!! :)

2011. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem hárman kellene megbeszélnetek. (Az elsö hülye, ha azt irja, hogy ne szóljon bele, hogy te mit csinálsz - ebböl CSAK konfliktus lesz)

Nagyon jól látod, hogy Zolinak zavaró, ha te zenélsz - viszont neked meg szükséged van erre. Elöször is meg kelllene egyezni, hogy mikor van olyan idöszak, amikot öt kevésbé zavarja és akkorra idöziteni a gyakorlás nagy részét. Másodszor: esetleg megoldható, hogy a gyakorlás egy részénél fejhallgatót használj - akkor nem hallatszik ki a gitár, stb. A gyakorlás egy része alatt meg Zoli használhatna fejhallgatót - akkor tudja a saját kedvenc eznéjét hallgatni, téged meg nemm hall.

Esetleg a lakás két különbözö végébe menjetek, akkor kevésbé hhallatszasz át hozzá.


De mindenképen próbáljatok valahogy egyezkedni: metr ha ö látja, hogy te is tekintettel vagy rá, akkor ö is könnyebben elviesli egy ideig a gyakorlásodat.

2011. máj. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az az "első hülye" nem más, mint egy 60-on túli nő, aki "látott már karón varjút":

Így szokott kezdődni: először csak mutatja, hogy őt zavarja, de nem teszi szóvá, mert ő jó fej. Később már megemlíti, hogy zavarja a munkájában. Utána jön az, hogy "megkéri", most hagyja abba, gyakoroljon később. Aztán pedig kijelenti, hogy az egész zenét, éneklést és egyebeket felejtse el, stb. stb.

És először ezt teszi csak a gyerekkel, és ha itt nyert, jön a "basáskodás" a házastárssal/élettárssal szemben is.


Én nem bántom azokat, akik fiatalok és nincs még akkora élettapasztalatuk, kevesebbet láttak még az életből, mint az idősebb korosztály.

De aki idősebb és többet látott, az már a sorok között is olvas.

2011. máj. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én sem szeretnélek bántani és sajnálom, ha megbántottalak. Nem minden az élettapasztalat. Az emberismeret számít és nem az évek száma. A korosztályod sokszor gondolja úgy, hogy azért mert többet tapasztalt már igaza is van. Nem kell mindíg a sorok között olvasni, néha elég ha csak azt látjuk ami van. Saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy nem kell mindíg a mögöttes tartalmat keresni.
2011. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

:D

De "lehülyézni" sem kellene kapásból azt, akinek más a véleménye valamiről, mint a tied!

2011. máj. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én írtam Neked, hogy bocsánat, ha megbántottalak, illetve a tegnapi 11:48-as válasz is én írtam, vagyis nem én hülyéztelek le!
2011. máj. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

8,05-nek:

Tudom, hogy nem te voltál, nem is neked válaszoltam. De ha már jelentkeztél, szeretném ha tudnád, mire alapoztam, amit a "sorok között" olvastam. Azt írja a kérdező:

"De Zoli meg mikor itt van, látszik, hogy nem érzi jól magát miattam." (Eddig nem volt gond a zenélés?)

".... megmondta, hogy szerinte az a legrosszabb KEZDÉS, HA ELKEZD BASÁSKODNI, úgyhogy szépen szokta kérni ..."

(A kezdésen már túl vannak, eltelt egy év!)


Szerintem a kérdező érzi, hogy valami megváltozott, vagy változóban van, ezért nem tudja hova tenni, hogy aki eddig tök jó fej volt, most pedig olyen magatartást tanúsít, ami az eddigiekkel nem vág össze. És ezért tette fel a kérdés, mert szeretne tisztán látni.

De kösz. Üdv.

2011. máj. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszul látod, de jogod van másként vélekedik. Üdv Neked is. :)
2011. máj. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!