Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az apukámmal?

Mit kezdjek az apukámmal?

Figyelt kérdés
4 éve váltak el a szüleim, apukám alkoholproblémái miatt. Ezzel a válással nemhogy ráébredt volna, hogy mindent elveszít, hanem méginkább elkezdett inni. Egyedül én álltam ki mellette, de most már én sem nagyon bírom. Rettenetesen hiányzik, de amikor megígérem neki hogy megyek feszt berúg már kora reggel, nehogy véletlenül normális állapotban találjam. Nem láttam már 6 hete, ő nem keres engem, meg van győződve róla, hogy én vagyok a rossz, hogy csak meg vagyok bolondulva, mert szerelmes vagyok. Féltékeny a barátomra, mert vele több időt töltök. Pedig nem, mert csak hétvégén szoktunk együtt lenni, apámmal meg lehetnék a hét bármelyik napján, ha normális lenne. Képtelen belátni, hogy bármi is az ő hibája lenne. Kétszer olvastam be neki a négy év alatt, akkor mondtam neki, hogy alkoholista, meg hogy hihetetlen, hogy annyit nem bír megtenni értem, hogy legalább aznap nem iszik, mikor meg van beszélve a találka. Rettenetesen el vagyok szomorodva, szükségem lenne rá, nagyon hiányzik, de nem így. Hiába beszélek vele nem segít. Örülnék tanácsoknak, bár tudom, nem igazán tudok mit tenni. 17L
2011. máj. 25. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ezzel tényleg nem lehet mit kezdeni.Az alkohol az nagyon gonosz dolog.Sajnos fontosabb neki az, hogy igyon, mint, hogy veled legyen!Ha saját magától nem jön rá, hogy rossza amit csinál, akkor nem fog változni semmi!!

Általában aki alkoholista az sosem vallja be magának, nem vesz róla tudomást, és nem érdekli ki mit mond..

Sajnálom nagyon, nem lehet könnyű...de lehet el kéne engedne, mert egyre nagyobb fájdalmat fog okozni neked!

2011. máj. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ezt én is átéltem, csak nekem 7 évesen költöztek külön a szüleim. Apum sajnos tavaly nyáron elhunyt (váratlanul).De akkor se fogom elfelejteni amit csinált. Mindig mikor ő jött értem a suliba, hazafelé az volt az első hogy bementünk egy kocsmába (feltéve hogy nem részegen jött értem).Aztán ha nagyon be volt rúgva fogta magát és kifeküdt az út szélére, és mondta hogy menjek oda én is.Én inkább hazamentem, erre fél órára megjelent apám és elhordott minden szemét köcsögnek,mert ott mertem hagyni.

Az a baj evvel, hogy nagyon megmarad az emberben. De sajnos nem tudsz vele mit kezdeni:S én is próbáltam, sajnos sikertelenül...most 17 vagyok, de tisztán emlékszem hányszor mondtam apámnak hogy nem kérem hogy szokjon le teljesen a piáról, de legalább mértékkel igyon. Soha nem hallgatott rám, még csak el sem gondolkozott rajta...

2011. máj. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szio, ajald be egy pszichologusos segitseget. vagy egy alkoholistak klubbjaba irasd fel-- mindennek megvannak a hatarai...en ha anno 9-10 eves fejjel mikor apum hasonlo helyzetbe volt szivesen megtettem volna ha többet tudtam volna erröl a vilagrol, a lehetösegekröl es a valtozasi modszerekröl. tudod , ha mar 6 hete nem jelentkezik az mar eleg cinkes...sajnalom h apud ien buta h belassa miböl mennyi elegendö es mi/ki mire jo. aprpop, az en apukamon gyözött az alkohol..keserves modon kellett tölle bucsut venni..nem kivanom senkinek, h lassa a sajat apjat tüdörobbanasban meghalni . :S en a te hellyedbe komoly segitseghez fordulnek, hol ugyis az lenne 100*elhangoztatva," ha az edesapja sajat magatol segitseget nem ker, akkor nem tudunk mit tenni". Küzdj es vegyetek fel a harcot együtt az alkohollal szemben, cselezd ki ,hivd meg valahova, majd a vegen vidd egy alkoholistak klubbjaba. vagy h is hivjak azokat az izeket! az biztos h nem lesz könnyü,es szegyenerzet is tamadhat benned miatta.... de ne feledd!! kesö csak akkor van/lesz ha a szemünk mar vilagossagra nem nyitodik fel. Sok Szerencset. DE tudnal egy hitterövel is beszelni..azokanak mindeg szivhezjutnak a szavaik. ;)
2011. máj. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én apám is alkoholista volt.Az egyetlen dolog amiért leszokott az volt, hogy közölte vele a házi orvos, hogy ha így folytatja, akkor van 1 éve hátra!Annyira kiborult, hogy azonnal abba hagyta!Nem kevés szenvedés árán!(Remegés meg minden volt)De az ilyen embernek, mindig kell valami függőség amivel tönkre teheti magát, az enyém is talált!(játék gép)Ördögi kör.És az ember nem tehet semmit sajnos! :(
2011. máj. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!