Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék ilyen helyzetben...

Mit tudnék ilyen helyzetben csinálni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. Anya egyedül "nevel" engem. Anya fizetése alig éri el a 70.000Ft-ot.

Nos, én nyelv vizsgázni szeretnék menni, és tovább tanulni, hogy valami jó állásom legyen. De itt vidéken, főiskola nélkül, aligha lehet jó állásom...

Én is tudom, hogy nem fogjuk tudni fizetni a főiskolát...Olyan rossz nekem, nem akarok annyit keresni, mint anyum. Mit csináljak? Mit tegyek?:(


2011. máj. 2. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Van diákhitel, amiből fizetheted a főiskolát. Ha majd dolgozol, akkor kell visszafizetni részletekben.
2011. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben feltétlen államilag támogatottra menj, akkor csak a megélhetésed kell fedezni. Diákhitel vagy diákmunka segít előteremteni azt a pénzt.
2011. máj. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
ha szorgalmasan tanulsz, felvesznek államilag támogatott képzésre. ha erről lecsúsztál, érettségizz újra, abban az egy évben pedig próbálj munkát találni a környékeden, azzal csak kihúzod valahogy, esetleg félre is tudsz tenni. jelentkezhetsz kollégiumba, a díja változó, de havi kb 5-9 ezer Ft. ha a főiskolán is jól tanulsz kapsz tanulmányi ösztöndíjat, illetve ha indulsz egyéb tanulmányi versenyeken azért is kaphatsz különböző támogatásokat (köztársasági ösztöndíj, stb) ha anyukád egyedül nevel valószínűleg jogosult vagy szociális támogatásra. illetve ha az órarended megengedi vállalhatsz valamilyen munkát is, pl hossteskedést (nespresso, lg, t-mobile, ezek viszonylag jól fizetnek, és az összes barátnőm ismerős nélkül jutott be, tehát nem lehetetlen) sok kitartás!
2011. máj. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Tényleg nem könnyű helyzet. A fővárosban van több lehetőség, de ha vidékről akarsz felköltözni, az albérlet meg a közlekedés már önmagában horror összeg...


Talán azt csinálnám a helyedben, hogy keresnék valami melót, akármilyet, és tartalékolnék pénzt. Ha anyukáddal laksz, rezsire meg ilyesmire valószínű nem kell költened. Ha megveszed magadnak a kaját, meg a ruhákat, anyukádnak már az is biztosan nagy segítség lenne, és ha csak 70.000 Ft-ot keresel, abból is félre tehetsz havonta mondjuk 50.000-t.


Ha csak néhány év múlva kezdesz tanulni, egyáltalán nem baj. Sőt, előny. A huszon-harmincon éves, friss diplomások, akik életükben nem csináltak még mást, mint az iskolapadban ültek, elég nehezen találnak munkát. Mert tanulni lehet felnőtt fejjel is, de aki dolgozni nem tanul meg ennyi idős korára, az már jó eséllyel nem is fog - és ezt a munkáltatók is tudják. Vagyis jobban jársz, ha mondjuk 5 év múlva nem egy tapasztalat nélküli, friss diplomás munkavállaló leszel, hanem egy tapasztalt munkavállaló, aki tanulni akar.


A másik lehetőség, hogy fölveszel diákhitelt, de ezt nem ajánlom, mert ha nem felsővezetői fizetésed lesz diploma után, akkor egész életedre szóló adósságcsapdába kerülsz. Ez sajnos egy ilyen konstrukció.


Szóval föl a fejjel, tervezz hosszú távra, válassz jó szakmát (ne valami büfé-ruhatár szakot), és légy kitartó. Sok szerencsét!


32N (18 éves kora óta dolgozik, második diplomáját szerzi munka mellett)

2011. máj. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
az előttem íróval egyet értek teljesen.
2011. máj. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!!

Kereskedelem-marketing szakon vagyok. Ezzel milyen munkát tudnék vállalni??

Anyummal beszéltem, hogy ő sem szeretné, ha diákhitelt vegyek fel.

Nos, az nekem bejönne, ha most dolgoznék, és gyűjteném a pénzt a főiskolára! Tényleg jól jönne az a pénz, amit gyűjtenék.

2011. máj. 3. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!