Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mit csinálhatnék e...

Nem tudom mit csinálhatnék e nehéz helyzetben. Mit érdemes itt csinálni?

Figyelt kérdés
Elég nehéz helyzetben vagyok. 18 éves voltam amikor apám el hagyta anyámat 4 gyerek mellet ( 5-én vagyunk testvérek én vagyok a második legnagyobb) Apám a legkisebb húgomat el vitte magához, anyám dolgozik és nagyon ki van borulva, már be adta a váló pert de utána se tudjuk mit lehetne csinálni hogy apámtól vissza hozzák a húgomat, már gondolkoztam hogy pár barátommal fel megyek és szó nélkül haza hozom csak félek hogy a húgom rosszul viselné hogy az apjától erőszakkal kell elvinni. A húgom 6 éves és szerintem ilyen korban nagyobb szüksége van az anyjára mint az apjára. Vagy nem így tudom? Azóta apám folyamatosan zaklat minket pl: egyik nap feljött hozzánk és kipakolta a lakás el vitt minden értékes cuccot azzal a címszóval hogy azokat ő vet( nem tudom hogy hisz nincs munka helye anyám dolgozik 3 éve folyamatosan) elvitte a tv számítógépet porszívó turmix gépet magnót ezen én már csak röhögni tudok. Anyámat zaklatja hogy adjon a húgom után családi pótlékot. Ezt meg teheti? Én úgy tudom hogy neki kéne gyerektartás fizetni nem mi nekünk, lehet hogy nála van a húgunk de mi még itt vagyunk 4-én. Anyám teljesen ki van naphosszat sír, én próbálom támogatni csak már én se tudom sokáig el viselni a problémát már nem tudok fel szabadulni folyamatosan görcsölök az iskola sem megy pedig idén érettségiznem is kéne. Szerintetek mit kéne csinálnom?
2008. szept. 9. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazából neked semmit. Ha beadták a válókeresetet akkor majd a bíróság dönt, azt valahogy ki kell várni, addig ki kell bírni. Ha apádnak nincs munkája valószínű anyukád visszakapja a húgodat. De azt nem tudom,hogy húgod ezek után egészséges lesz-e lelkileg, ahogy titeket is megvisel az egész őt is biztosan, és főleg az,hogy őt citálják ide-oda a szüleid.

Ennyit tudok én neked mondani. Erősnek kell lenned lennetek.

2008. szept. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Először is cseréljetek zárat.Ha meglesz a válóper megnézik kinél helyezzenek el titeket, mivel anyukád dolgozik nálla maradtok.Apukátok fog utánatok fizetni anyukátoknak.Most még senkinek nem kell fizetni, mivel nem váltak el, de ha fele fele arányba lennétek elosztva akkor a gyerekek számának megfelelően kell fizetni, ha 2:3 arányban akkor akinél kevesebb van az fizet 1 gyerek után a másiknak.A bíróságon majd ellehet mondani, hogy az apa elvitte az egyik gyereket, és nem biztos hogy eltudja tartani, mert nincs keresete.A húgod meg ha oviba jár vagy suliba annyi hogy valaki hamarabb érte megy mint az apja, vagy ha egyedül megy haza ti mentek érte.Te meg próbálj meg ne görcsölni, vagy ha nem megy akkor halaszd el egy évvel az éretségit, kérdezd meg lehet-e ilyen okok miatt, mert így nem tudsz koncentrálni se.
2008. szept. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Szia!A zárcsere csak akkor lehetséges ha csak anyukádé az ingatlan ellenkező esetben ha kettőjük nevén van akkor nem zárhatjátok ki apukád.Én mikor váltam az exem zárat cserélt és hatósági tanukkal mentünk be a saját lakásomba,mivel én is tulaj voltam.Szóval nem biztos,hogy jó ötlet.Gyámhatóság esetleg tud segíteni a húgodat visszahozni.Remélem nem viseli meg nagyon ez a herce-hurca szegényt.
2008. szept. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!